Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 3 éve méhészkedek és komolyabb...

3 éve méhészkedek és komolyabban akarok vele foglalkozni. Telket venni, befektetni több pénzt. Az állam támogatja a telekvásárlást? Ill. Fiatalkorú gazdák támogatására hogyan pályázhatok? F/17

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiatal gazdához kell szakirányú végzettség, meg olyan feltételeket kell beleírnod a pályázatba hogy nyerj, amit elég nehéz lesz betartani. Én magam nem próbálkoztam vele, csak ez a visszhangja ami hozzám eljutott. Célszerű átgondolni.

Üdv!

Amúgy hány családod van, én is nemrég kezdtem méhészkedni, és nem vagyok sokkal idősebb mint te :)

2012. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én apámmal kezdtem, most 120 családunk van. telelésre készítgetjük, meg napraforgót pergettünk, ma füstöltük atka ellen.A 120 családból vagy 5nek nincs királynője, szal az megy az olvasztóba. de szerintem teleléskor is lesz vagy 110.

A pályázatra mindenképp akarok pályázni, és szerintem tudok olyan érveket, hogy jó legyen : )

Most telket nézek, ahová költözhetek, meg vihetek magammal vagy 50 családot és azzal foglalkoznék : )

2012. júl. 29. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá! Ha édesapád méhész, és tud segíteni akkor lehet h megéri belevágni. Én egyedül vagyok, magam méhészkedek, így nem vágnék bele :)
2012. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is sok sikert : )
2012. júl. 29. 15:45
 5/6 anonim válasza:

A többiektől hallottam akik belefogtak a pályázatba, hogy már megbánták.

Amit oknak soroltak fel, hogy vállalkozónak kell lenni(adót kell fizetni), így elvesztik az őstermelőiből származó nyereséget. A második,a SIKERES pályázatba olyat kellett bele írni, amit nem tudnak, vagy csak nehezen teljesíteni. Gondolok itt arra hogy alkalmazottat kell felvenned, akik után járulékot fizetsz.

Egy kb. 500-800 családos méhészet legalább kell ahhoz, hogy ki tud termelni az alkalmazott költségét is. Amit kapsz a támogatásból, ahhoz ez édes kevés. Nem beszélve arról, hogy ilyen nagy méhészetet fenntartani nem egyszerű, hiába van édesapádnak 110 családja, egy nagy méhészetet teljesen másképpen kell kezelni.


Azt is hallottam, hogy a pályázatot csak azok nyerik meg, akik hátrányos régióból származnak.

2014. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Siker?
2021. nov. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!