Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskeresésben sikertelene...

Az álláskeresésben sikertelenek tényleg csak saját maguknak "állitanak falakat"?

Figyelt kérdés

Egy blogban olvastam, hogy a srác azért nem tudott eleinte elhelyezkedni, mert azon agyalt, hogyha járni kell dolgoznia, akkor nem fog tudni elmenni olyan koncertekre, amik hétközben vannak.


Na de azóta már dolgozik vagy 2 éve, és nagyon jól keres. Pedig diplomája sincs. És irodai munkát végez.


Én meg itt vagyok BME-s gépészmérnök diplomával és még azt is lenyeltem volna, hogy mindennap le kell járnom busszal Dunaújvárosbam, mitöbb egyáltalán nem érdekelt, hogy napi 4 óra megy el csak az utazással, csak legyen végre munkám, mégse kellettem ahhoz a céghez SE, meg még a ~80 jelentkezésem közül egy céghez se! Ja és nem csak gépészes melókra jelentkeztem, hanem olyanra is, amihez csak érettségi is elég.


Akkor most ki állit falakat, meg hogy is van ez?


Mert én nagyon utálom, mikor olyan emberek osztják az észt, akik amugy teljesen jók, jól néznek ki, jófejek. Mármint alapbol ilyen tipusuak. Hát ugy igazán egyszerü érvényesülni.


Az ilyen szerencsétlen emberek azért nem irnak sikersztorikról, mert nincs nekik.


2013. aug. 6. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezekkel jöttek, hogy biztos csak a presztízsmunkákra jelentkezem, adjam lejjebb az igényeimet - pedig még a 8 általánosos helyekre is jelentkeztem, voltam próbanapon krumplit pucolni.

Utazással sem lenne gondom, napi 4 óra lenne bejárni Pestre, jelentkezgetek is, de ha be is hívnak húzzák a szájukat, hogy én az agglomerációból akarok bejárni. A családtól, ismerősöktől meg csak azt kapom, hogy biztos elrontottam valamit, vagy rosszat mondtam. Persze, fuck feliratú pólóban, részegen mentem és odasz..rtam a HR-es virágjába.


Amit még utáltam a biztosítók, Zepteresek, mlm-esek, anyám meglátta az ajtajukon, hogy embert keresnek, hónapokig cseszegetett, hogy ott a munka, mekkora semmirekellő vagyok, hogy nem megyek. Az, hogy fizetni a betanításért, vállalkozói kiváltása, jutalék, levonások ügyfélvesztésnél, saját szakállra utazás, telefonálás nem mond neki semmit, mert szerinte a munka munka, bármi jó.


Ráadásul a Profession hírlevél fejléce úgy néz ki, hogy 32 új állásajánlat önnek, amikor ezt meglátta úgy leordított, hogy itt küldik nekem az ajánlatokat, én meg nem vagyok képes elmenni dolgozni.


Egyébként azóta van munkám, irodai, érettségivel, vicces pénzért, a fejmosást most is kapom, hogy ott a f..sza diplomám és nem azzal dolgozom. Csak nincs tapasztalatom, helyben alig van munka, Pestre meg nem vesznek fel.

2013. aug. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 80 helyre küldött önéletrajzból hány interjú jött össze?
2013. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
~16-17
2013. aug. 7. 00:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor azért ott veled is vannak gondok, ha ennyiből 1 darab sem sikerült.De ahogy az INTEL alapítója mondta : Duplázd meg a kudarcaid számát, és előrébb fogsz jutni.
2013. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így érzek ahogy te! Én már fél éve nem találtam munkát pénzügy számvitel diplomával Csongrád megyében. Nem is tudom, hogy már hány interjún voltam, jelenleg 2-nek az eredményére várok, de szerintem egyikből sem lesz semmi. Én is jelentkeztem irodai munkára is ahova csak érettségi kell, de oda meg már sok vagyok. Legtöbb barátnőm is lejjebb adta és nem a diplomájának megfelelő munkát végez, én is kibékülnék még ezzel is csak lenne már valami!
2013. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég gáz, hogy gépészmérnökként sincs munka. Nekem egy könnyebb fajta TTK-s diplomám van, sokan azt se tudják mi az, van egy félbehagyott BME mérnökim, csak már azért fizetni kéne. És ha az se jó semmire, minek...

Engem érettségis helyre protekcióval vettek fel, én vagyok az egyetlen ilyen végzettséggel, az igazgató meg rájött, hogy hasznos dolgokat tudok, így egy csomó plusz feladatom van.

Át is akarnak helyezni diplomás munkakörre, csak már erre várok 1 éve, jó lenne, csak így meg megy az idő, kereshetnék más, jobb munkát, de az meg valószínűleg távol lenne és nem lenne biztos.

2013. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nevetséges az egész. Pedig én még azt hittem, hogy Pesten több lehetőség van, de akkor úgy látszik ez sem igaz.

És még a kormány csodálkozik, hogy miért mennek külföldre annyian a diplomázás után... nekik van igazuk!!

Egyébként az én szüleim azért értik meg mert ők is voltak munkanélküliek és ők sem találtak munkát!!

2013. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úgy érzek mint a kérdező és az egyik válaszoló. Apám itt őrjöng, hogy nem nem dolgozom. Hát persze, mert itt keleten annyi lehetőség van, hogy azt sem tudom melyikből válasszak. Örülök, ha 2-3 hetente el tudok küldeni egy önéletrajzot. Ha meg visszaszólnak, hogy kösz, de nem, már az is siker.

Nem tudom mi lesz így, de értelme nem volt egyetemet végezni.

2013. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!