Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Mióta vagytok...

Diplomások! Mióta vagytok álláskeresők?

Figyelt kérdés

Télen záróvizsgáztam, nem volt nyelvvizsgám, ezért tavasszal megcsináltam, szóval gyakorlatilag nyár óta vagyok diplomás, de 8 hónapja keresek munkát. Alig tudom pár helyre beadni a pályázatomat, mert nincs lehetőség itt az észak-keleti régióban. Hiába nézem minden nap az álláshirdetéseket, volt olyan hely, ahová protekcióval SEM tudtak alkalmazni.

Ezalatt a 8 hónap alatt 5 napot dolgoztam szakmunkások között alkalmi munkaként. Már ennek is örültem, pedig olyan szinten van értelmi különbség köztem és köztük, hogy rosszul éreztem magam abban a közegben.

Mit tehetnék? Direkt azért nem mentem MSc-re, mert dolgozni akartam, de már ezt is bánom. 24 évesen elkezdeni tanulni viszont nagyon későn van már. Különben is pénzt szeretnék keresni.

A szüleim is azt hiszik, hogy direkt vagyok itthon egész nap, mert naplopó vagyok és nem hiszik el milyen nehéz az álláskeresés.


2013. aug. 8. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát kérdés az is, hogy milyen diplomád van, de egy költözés (Pestre vagy külföldre) segíthet a helyzeten.
2013. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már Bp-n, de munka nélkül hogy éljek meg ott? Mi van, ha ott sem találok munkát hónapokig?
2013. aug. 8. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Előbb keress munkát és ha már megvan csak akkor költözz :)
2013. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is északkeleten lakom. Alapképzéses diploma szintén. 26 vagyok. De a továbbtanulás mellett döntöttem, pedig nekem is nagyon kellene a pénz. Nehéz ügy, megértelek :( Én viszont nem Msc mellett döntöttem, hanem felsőfokú szakképesítés mellett. Nagyon bízom benne hogy kapok egy jó gyakorlati helyet valamennyi fizetéssel is. És diákbérlettel járok majd Pestre.
2013. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsivel több mint fél éve!! Pénzügy számvitel diplomával! 23 éves vagyok még ráadásul támogatható is (25 éves korig), de a vállalatokat ez nem érdekli, meg eleve nem pályakezdőket keresnek :SS
2013. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Én is észak-kelet Mo-on lakom, 22 éves voltam amikor leállamvizsgáztam, szerencsére rá egy hónapra találtam is állást, ahol pár hónapot dolgoztam, mert aztán jött egy új lehetőség ahová felvettek dolgozni és elvállaltam, igaz csak 1 év ez is, de összesen már így 14 hónap munkatapasztalatom van, ami nem sok és most töltöttem be a 24et. Most pedig úgy néz ki, hogy az 1 év leteltével, újra kapok állást, aminek egyre inkább örülök, mert valóban nagyon sok pályakezdő fiatal nem talál munkát. Nekem még most sincs meg a nyelvvizsgám, és szerencsére így is megkapom a 100 ezret, az új helyen pedig 120 ezret fogok kapni. De egyébként nagyon elkeserítő a helyzet, hónapok óta én is nézem az álláshirdetéseket, és kb 100 ból ha 1 van olyan, ami tényleg jó, az hogy meg fel is vegyenek pont arra az egyre, baromira nagy szerencse kell hozzá. Ha nem kapnék most állást újra, azt hiszem nagyon elkeserednék... :( Milyen végzettséged van?
2013. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!