Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 258 ezerért dolgozna egy...

258 ezerért dolgozna egy diplomás az Index.hu szerint. Ez döbbenet! És mi a helyzet az állástalan diplomások tömegével akik már a közmunkaprogram 47. 000-es fizetésének is örülnek?

Figyelt kérdés

Mindig a falnak megyek az ilyen cikkektől! Ezek hol élnek? Nekem három diplomám van, havi 80.000-ért dolgozom, és a két kezem összetehetem, hogy ennyi is van. Próbáltam váltani, állást keresni, és rájöttem: foggal-körömmel kell kapaszkodnom a mostaniba, mert még egy tróger nyolc elemit igénylő állást se találnék.


És akkor még nem szóltunk a töméntelen állástalan diplomásról-akik idősebbek és nem találnak semmit, meg akik fiatalok, még sose volt munkahelyük, mert a kutyának se kellenek pályakezdőként. És akkor még nem szóltunk a teszkóban dobozt pakoló diplomásról, a biztonsági őrként minimálbérért dolgozó diplomásról, meg a közmunkás havi 47.000-es diplomásról.


Hol élnek akik ilyen cikkeket írnak?


2013. márc. 7. 21:26
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
96%
Jaj ott annyi hülyeséget olvashat az ember, két diplomával nyelvvizsgával nettó 90.ezret keresek és örülők neki.
2013. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
36%
258 ezerért én meg nem mozdulnék. Jó persze egy hambiszakos diplomásnak ez biztos egy elérhetetlen álomösszeg de nálam mondjuk ott kezdődik egy munka amin elgondolkodok hogy 300k.
2013. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
52%

258 ezernek a nettója 169 ezer Ft.

Én ennyit keresek középfokú végzettséggel, nyelvtudás nélkül. (vagyis van francia felsőfokúm, de nem kell használnom sehol).


Ti hol dolgoztok, hogy egy-két diplomával nettó 80-90 ezret kerestek?

2013. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
96%
Tanár vagyok ilyen rossz a közalkalmazotti bértábla, de ha nem egyetemi hanem a régi főiskolás diplomám lenne akkor még 10.000Ft-tal kevesebb lenne a fizetésem. Ja és semmi plusz nincs.
2013. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

nem egy-két diplomával.

hárommal.

alapítványi iskolában. ahol van egy fizetés a papíron-és van a fizetés a valóságban. vagyis a főnök annyit ad amennyit épp kedve van.

ez törvénytelen? az? etikátlan? az.

és akkor mi van? van következménye? nincs.

2013. márc. 7. 21:45
 6/60 anonim ***** válasza:
57%
De ezek szerint a két diplomádat, és a nyelvvizsgádat sem veszi figyelembe a közalkalmazotti bértábla?
2013. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
52%
Ezek a cikkek szerintem a piaci szférában dolgozók béréről szólnak, ahol megállja a helyét a szám.. Mondjuk a mi cégünknél egy könyvelő bruttó 280 ezret keres, a titkárnő is bruttó 330 körül van... de ez nem a közszféra, sajnos ott nem jók a fizetések :(
2013. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%

De igen és ennyi jár érte. Nem véletlenül akarnak a tanárok tüntetni, lassan annyi lesz a fizetésünk mint a minimálbér, amit minden évben emelnek.

És én még mondom örülhetek mert az egyetemi diploma miatt nem 80-at hanem 90-et kapok.

2013. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
10%
Hát tanári diplomával mit vársz? Tudom egy normális szakon tanulni is kellett volna, de ott szerzett diplomával kapnál normális fizetést ;)
2013. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
93%
Szerencse, hogy te olyan okos voltál. Nem is tudom ki tanít téged csak nem egy tanár?
2013. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!