Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő, tapasztalatlan...

Egy kezdő, tapasztalatlan mérnök ismeretség nélkül mit tehet?

Figyelt kérdés

A tapasztalat szótól szinte frászt kapok már. Nincsenek nagy elvárásaim, csupán a minimálbérért adjanak szakmán belül munkát, legalább egy évig. Nincs semmi ismeretségem, ezért az interneten meghirdetett állásokra jelentkezem (megyek én bárhova, belföldön és külföldön egyaránt). Szeretem ezt a szakmát (mechatronikai mérnök), állandóan fejlesztem magam, most is amíg munkanélküli vagyok. Igyekeztem egyetem alatt is kitűnni a tömegből, ösztöndíjas voltam, részt vettem különböző projektekben, robotot csináltam, de ez nem erőst érdekel senkit. Ahol nem kérnek tapasztalatot ott több mint 100-an, akár 300-an is jelentkeznek...szóval nem vagyok egyedül ezzel a problémával.


Vállaljak el egy akármilyen, nem szakmabeli munkát? Félek, hogy akkor leragadok. Ülhetek itthon, pénz szempontjából nincsenek gondok, de ez a haszontalanság kikészít.


2013. aug. 12. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:

én építészmérnök vagyok, gondolhatod... nehéz most boldogulni. Azt hittem, egy mechatronikai mérnöknek könnyebb, de ezek szerint nem.

Valóban meg kéne próbálni kapcsolatokat építeni. Tanárjaidnál, évfolyamtársaknál kezd. Ha akad, akármilyen kis alkalmi munka, vállald el, hátha később ajánlanak az alapján.

2013. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!