Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nem arra született, hogy...

Aki nem arra született, hogy orvos vagy mérnök legyen, az mit kezdjen magával?

Figyelt kérdés
Ha nem ért ahhoz, hogy mások agyában turkáljon, vagy nem ért a matekhoz hanem a nyelvekhez, a történelemhez, vagy bármi máshoz, az mit kezdjen magával?

2013. aug. 8. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én például nyelvtanár és tolmács vagyok, és köszönöm, jól érzem magam, pedig nem vagyok sem orvos, sem mérnök. Egyáltalán honnan szedted, hogy mindenkinek mérnöknek vagy orvosnak kellene lennie? :)
2013. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Kukás még lehetsz.
2013. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolóhoz hasonló emberektől. ;)

Amúgy van egy olyan érzésem, hogy a fikázók tudnak általában a legkevesebbet.

Meghát ugye mindenhol csak azt hallani, hogy aki nem orvos vagy mérnök, akkor már képtelen lesz elhelyezkedni, max. McDonaldsos eladó lehet. (ez a BTK-sokra hatványozottan igaz)

2013. aug. 8. 18:43
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez butaság. Az lesz McDönci eladó, aki semmihez nem ért.


Attól, hogy nem vagy matekzseni vagy orvos lehetnek erősségeid. Ezeket kell kiaknázni és ennek megfelelő szakmát tanulni.

2013. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként az általános közvélekedéssel nem bölcsészek dolgoznak a McDonaldsban, biztos van pár, de ők inkább alacsonyabb végzettségűeket, diákmunkásokat alkalmaznak. Miért? Mert ők -szerintük- alakíthatóbbak, jobban igyekeznek, mint egy "romkocsmában merengő" öntudatos bölcsész, nem lesznek más céljaik, amik miatt egyről a kettőre megpattannak.

Van bölcsész ismerősöm, aki jelentkezett, de nem vették fel.

Azóta szerzett egy OKJ-t és jobban keres, mint egy kezdő orvos.

Mérnökként se lehet feltétlenül elhelyezkedni, ebben az országban lassan már semmi sem jó.

2013. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Vlaamelyik válaszoló felettem nagyon jót mondott!Az lesz ilyen csöves, aki semmire nem jó!Ismerek olyanokat akik átszenvedték a gépészmérnöki szakot, vagy a mérnökinfót, és mire mentek vele : semmire, mert utálják mint a szart- bénák is hozzá(programozó osztályba jártam velük szakközépbe ott sem voltak nagy koponyák de azért tovább erőltették azt ami nem megy). Itt sem a legsikeresebb mérnökök fikázódnak, ezt elhiheted, csak a kis balfékek, akik valamivel villogni szeretnének.Ennyi jutott nekik, hogy ócsároljanak más szakokat.
2013. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem minden az, aminek látszódik. :)

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.

2013. aug. 8. 20:10
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
A második vagyok. Am poénnak írtam, de látom nem értetted. Nem csak orvos és mérnök létezik. Jah, tudni valamennyit csak tudok, mert építész vagyok továbbá programozó. Ne kenődj el nagyon, tanulj, s lehetsz bármi.
2013. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Építész és programozó vagy, és ilyen sok a szabad időd? Ráadásul ezzel töltöd el? :D Csak gratulálni tudok. Miattam meg ne aggódj, nem kenődtem el. ;)
2013. aug. 8. 20:50
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Képzeld van szabadidő is :) Ja mielőtt arra gondolnál munkanélküliként tengődök, nem. A suli óta melózok folyamatosan. És nem 1-2 éve! Továbbá a gyak egy jó hely. Vagy diplomával, meló mellett már nem lehet itt lenni?
2013. aug. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!