Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek maradjak Mo. -n...

Szerintetek maradjak Mo. -n és legyek nyomozó, vagy menjek ki Norvégiába vagy Finnországba valamilyen szakmával (pl: villanyszerelő)?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 22:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
De tudod mit megerdemli a magyar, hogy nyomorogjon es szenvedjen mig ilyen vezetoik vannak.... Hajra csak szavazz batran rajuk!!
2013. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
akkor szivjál gázt ibizán
2013. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
A megfutamodás is egy megoldás...
2013. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mondjatok csak a gyereknek hat apatok, anyatok hazafiak ugyhogy erre nem tellik :))) Ezert nem jut uj tornacipore vagy jatekra es nem mehetsz taborba kislanyom vagy kisfiam :))

okosak vagytok

2013. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Úgy látom,kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől :) Az, hogy ki mit akar kezdeni a saját életével, az a saját dolga. Ha ki akar menni valaki külföldre, akkor tegye azt, ha Magyarországon szeretne maradni, akkor pedig azt.


A villanyszerelők jól keresnek Norvégiában, és úgy általában mindenki jól keres itt.


Viszont említetted, hogy tudsz egy kicsit norvégul. Az itt nem elég. Legalább egy középszinten el kellene sajátítanod a nyelvet, hiszen ha villanyszerelő szeretnél lenni, akkor az egy szolgáltatás, az emberekkel kommunikálni kell, és nem elég, hogy odaköszönsz nekik, hogy Hei! Vagy ha pedig rendőrként, nyomozóként, akkor annak alaposan utána kell járnod, hiszen itt mások a törvények, más a képzés, hogy mit kell tenned, hogy rendőr lehess itt.


A másik dolog pedig a pénz. Jó sokat össze kell belőle spórolnod, ha ki akarsz költözni. Egy szoba bérlése 4000-5000 koronánál kezdődik (szoba, nem egy egész lakás), ami 160-200.000 Ft. Általában kérnek 2-3 havi kauciót is. És már egyből 600.000 Ft-nál járunk. És bele kell még kalkulálni azt is, hogy egy hónapig nem kapsz fizetést sem, és addig is meg kell élni valamiből. Az még 80.000 Ft kb. Plusz a közlekedés...Úgyhogy nem olcsó mulatság.

Van még időd alaposan átgondolni a dolgokat. Kaptál itt mindenféle választ, de én mégis azt tanácsolom, hogy ne más véleménye alapján dönts, hanem a sajátod alapján. Persze egy kis útbaigazítás nem árt. Mindenesetre én azt mondom, ha ez a vágyad, hogy külföldön élj, akkor meg kell tenni mindent annak érdekében, hogy ez teljesüljön.

Magyarországon sem könnyű az élet, de külföldön sem, mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai.

2013. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

25-ös

-azt tudom hogy meg kell tanulni rendesen beszélni norvégul, azt hogy egy kicsit tudok azt azért mondtam, mert már elkezdtem a tanulását. Szerintem 1 év alatt meg lehet tanulni.

-Ha külföldre költöznék mindenféle képen Ausztráliába vagy Norvégiába költöznék, de Norvégia közelebb van Mo.-hoz és sokkal többször haza lehet menni látogatóba. De azt se hagyjuk ki ha valakinek háza van a fjordokban, de jó lehet.

-Nyomozót azt úgy gondoltam Mo.-on lennék az, mert az is érdekel de Norvégia sokkal jobban vonz. Max ha 6 év után megkapom az állampolgárságot, jelentkezek a rendőrakadémiára.

2013. aug. 13. 21:36
 27/29 anonim ***** válasza:

Ha megtanulsz norvégul, akkor viszont nem lesz semmi baj :)

Az állampolgárság megszerzése viszont 7 év.


Ausztráliáról nem nagyon tudok nyilatkozni. Meleg van, és sokat szörföznek :D


Sok sikert kívánok Neked!

2013. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszi Egyébként te Norvégiában élsz? Ha igen tudsz küldeni egy pár dolgot a munkavégzésről, keresetekről meg úgy pár dologról.

Takk!

2013. aug. 13. 22:30
 29/29 anonim ***** válasza:

Igen.

Ezen az oldalon olvasgatnék, itt a legfontosabb információk megtalálhatóak: [link]

Ez meg egy kis osszefoglaló a fizetésekrol:

[link]


Var så god og lykke til!

2013. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!