Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért kérdezik...

Állásinterjún miért kérdezik meg, hogy mire költeném az első fizetésemet? Mi köze van hozzá?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Egész nyilvánvalóan nem arra kíváncsiak, hogy mire költenéd a fizetésedet. Hanem a válaszodból próbálnak asszociálni arra, hogy mennyire vagy felelősségteljes például.


Aki azt válaszolná, hogy "elk**vázom" vagy veszek belőle 10 új drága cipőt az felelőtlen. Aki azt válaszolja, hogy kifizetem belőle az állandó költségeimet és a maradékot a takarék-számlámra helyezem arról meg az lesz a benyomás, hogy felelősségteljes.


De amúgy a kérdés önmagában marhaság, hiszen egy jó HR-esnek tudnia kéne, hogy ő is és a jelölt is csak színészkedik és betanult válaszokat kap.

2013. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Igen, pont ezért a HR egy nagy áltudomány. Bárki utána tud nézni a válaszoknak. Persze az, hogy készültél az interjúra, már sokat elárul a hozzáállásodról.

Tőlem még nem kérdezték, hogy mire költeném az első fizetésemet. Hirtelen meg is lepődnék rajta.

De nem mondanám nyilván, hogy végre kifizetném a felhalmozódott adósságokat, mert abból látszik, hogy nagyon kell az állás.

Mint mindenki más, rezsire, élelmiszerre. ÉN ezt mondanám. Szűrje le, amit akar.

2013. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez egy "személyes kérdés", és arra jó, hogy ahogyan válaszol a személy, azzal magából mutat valamit.

Ha előad egy sablon szöveget, az is látszik. Tudod, hogy a személy szerepjátszó, rejtőzködő = akár nagy szarkeverő is lehet, jobb nem felvenni.

Ezért vannak olyan technikák is, hogy direkt kihozzák a sodrukból a jelentkezőt, mert akkor is a rá jellemző megnyilvánulása lesz.

Megj.: nem vagyok a területen képzett, így lehet, hogy másképp nevezik ezeket a hozzáértők - de a lényege ez.

2013. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokszor tesznek fel olyan kérdéseket, amelyekhez semmi közük, mégis felteszik, és ha kell az állás nem mondod meg a véleményedet, sajnos.

Bár talán még jobb, ha felteszi, és meg tudod magyarázni, mintha nem.

5 évig voltam gyesen, 2 kicsi gyerekem van. Bárhol megtudták, még interjúra sem hívtak. A jelenlegi munkahelyemen az osztrák nagyfőnök konkrétan megkérdezte, hogy hova teszem a gyerekeket, mi van, ha betegek lesznek. Totál illegális kérdés, mondtam, hogy nagymama. Nem igaz, tojik ránk. De felvettek, mert elhitték.

2013. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!