Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba ilyen esetben...

Önéletrajzba ilyen esetben beírjam-e a gyest?

Figyelt kérdés
2009-ben dolgoztam utoljára, határozott idejű munkaszerződéssel, lejárt, 2010-ben született a kislányom, vele voltam itthon eddig, most kezdi az óvodát, én meg szeretnék elhelyezkedni, az önéletrajzomba feltűntessem a gyest? Eltelt pár év az utolsó munkahelyem óta, ha nem írok semmit eléggé szemet szúró, mit lehetne tenni ilyen esetben?

2013. aug. 14. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A CV hivatalos neve nem véletlenül SZAKMAI önéletrajz. Vagyis érdektelen, szakmádhoz nem kötődő dolgokat nem kell beleírni. Azokat majd beleírod egy motivációs levélbe, ha olyan a munkakör, hogy belefér.
2013. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon gáz, ha azt látják, hogy 2009-ben dolgoztam, azóta semmi?

Nem minden helyen kérnek motivációs levelet, meg abba nem is gondoltam, hogy bele kellene írni.

2013. aug. 14. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de a legtöbb munkáltató ezerszer jobban tolerálja azt, ha munka nélkül vagy egy ideje, mintha épp gyesről mész vissza. A helyedben a fantáziájukra bíznám, mit csináltam 2009 óta. Ha személyes találkozásnál derül ki, mégis csak másképp állnak hozzá, nem eleve dobják az önéletrajzod, mint "kisgyerekesét, akivel csak a baj lesz".
2013. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam odaírnám mellé, hogy "felügyelet megoldott egy esetleges betegség esetén, munkából kiesést nem jelentene", így se?

Ha ennyi év munkanélküliség után be is hívna valaki, biztos azzal kezdené, mit csináltam az elmúlt 4 évben, akkor meg csak nem tagadhatom le, ha meg emiatt nem is lennék esélyes, akkor már jobb, ha nem futok felesleges köröket, elég önbizalomromboló tud lenni az elutasítás.

2013. aug. 14. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor is, mert úgyis tudja a munkaadód, hogy egy részről ez nem lesz igaz, más részről törvény szerint neked kisgyerekkel több szabadság jár betegség esetére, harmadszor pedig egy anyuka sem tud 100%-osan a munkájára koncentrálni, ha 41 fokos lázas otthon a gyerek.
2013. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem írom be a gyest, hogy lehetne vonzobbá tenni az önéletrajzom, hogy ne látszódjanak a kiesett évek? Esetleg írjam be, hogy nem bejelentett munkát végeztem?

Amúgy nagymama kézközelben, egy házban lakunk, tényleg nem lenne gond, amúgy se beteges, az a +2 nap szabi nem hiszem, hogy olyan nagy kiesést jelentene a munkából, én valóban dolgozni szeretnék végre, de úgy látszik ez egy ördögi kör :(

2013. aug. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!