Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az autószerelő szakma mennyire...

Az autószerelő szakma mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rossz a kategória, de nem igazán tudom, pontosan hova illene a kérdés. Szóval kölyökkoromban babák helyett kisautókkal játszottam, a bátyámmal néztem a Forma1-et és mindig lenyúltam az autós meg motoros újságjait. Már akkor nagyon rajongtam a kocsikért, aztán apám 2 évig autókozmetikusként dolgozott, én miden hétvégén egész nap bent voltam vele, kitanultam a szakmát, nagyon jól éreztem magam ott az autók közt. Ha az utcánkban a megengedettnél gyorsabban elhajt egy sportkocsi (kisvárosban lakunk,d e néha ez is megesik) a motor hangjától valahogy feltöltődök. Szóval már-már betegesen rajongok a kocsikért és kitaláltam, hogy akkor autószerelő leszek. A baj csak az, hogy matekból csapnivalóan szar vagyok. Nem tudom ez mennyire szükséges hozzá.

Szóval mennyire nehéz? Az elszántság, akaraterő és motiváció megvan csak lehet, hogy észben nem bővelkedek majd hozzá. Mire számítsak?

Jogsim még nincs, szóval még az alap műszaki dolgokat sem tudom.

Köszi előre:)



2013. aug. 17. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...az írásod alapján összeszedett, okos csajszi vagy, jó a helyesírásod..ezekután a matek? sok ember van így ezzel, mégis forog a Föld...

Ha az autók és egyéb ilyen zörgő, kattogó szerkezetek irán érzel vonzalmat, akkor ott a helyed! Üdítő színfolt leszel, valószínű a szakmád kiválósága. Ha még nyelvet is beszélnél, az csak előny.


de.. mi lesz a kis kezecskéddel? egy csinos csajszi, szép körmökkel, sima, tiszta kézfejjel mutat igazán...az autó, mint tudod, nem igazán ilyen szerkezet... egy féltengely csere, difi szétszedés, és mit szól a pasid? ha ezt meg tudod oldani, akkor hajrá! ott a helyed!

végre lesz valaki, aki örömből autószerelő...ergó: jól képzett, és ezáltal hiteles.


csapj bele!


egyébként egy titok: senki nem született jogsival, senki nem született gépészeti oklevéllel..sőt, matekból sem szerzett doktorit még autószerelő...


ha ezzel együtt tudsz élni, akkor hajrá!

2013. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

ajaj..a kérdésre nem válaszoltam: mennyire nehéz?


annyira, mint a villanyszerelő, fűtésszerelő, vagy a kertész..egyszerűen dolgozni kell.az elmélet nem vészes.Pláne neked..


Ha tudod, nézd Edward Chinát a Discoverin..ha az sem veszi el a kedved, ott a helyed.

2013. aug. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a választ!:)

Hogy mi lesz a kezemmel, valahogy nem érdekel. A kosz és foltok vele járója amit büszkén fogok viselni, ha sikerül a szakmában dolgoznom:)

Erről az Edward Chináról még nem hallottam de megnézem:)

Köszi meg égyszer!

2013. aug. 18. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kár..most minden összeomlott...Nőtől ilyent ritkán hallani, hogy nem érdekli a keze..azok olyanok is lesznek, mint a kezük..(durvák)



Nos halkan megsúgom: fog érdekelni...nagyon is.


Mindenesetre öröm, hogy ilyen elszánt vagy a szakmát illetően. Még sokra viszed.

2013. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért ilyen fontos a kéz? Attól még tudom ápolni csak sokszor koszos lesz és meglátszik rajta a sűrű használat.
2013. aug. 18. 14:03
 6/7 anonim válasza:

Hmm,érdekes milyen,röviden és tömören válaszolnak egyes emberek,egy viszonylag nehéz kérdésre,ami alapjaiba esetleg az életed teszi tönkre.


Kezdem azzal, hogy szép amit a motivációdról írsz. Saját magamból indulok ki,beszélni meg nem tudtam de sógorom dáciájáért oda voltam,és a hangjáról megsimertem. Mindent szétszedtem ami autó volt,otthon kezdtem biciklivel,aztán mz-vel, trabantal,És sok hidropneumatikus citroennel, javítottam önindítót generátort,fogaglkozás szerűen. Márkaszervízben tanulóként összeraktam ford transit mentőautó motorját, 4 év eltelt ha jól tudom még üzemel. Márkaszervízt otthagyva, a fönöki baszogatások miatt ha a 2 elég akkor kell 3 ha megcsináltad a 3-at akkor ha belefér csinálj 4-et,megcsináltam azt is 1x na onnantól az volt az alap elvárás. A munkalapok csak jöttek,te meg szakadtál megfele. Volt hogy este 11 kor még tarnsit gumit szereltem,(30db ot) Aztán mégsem kellet arra a hétre.... A rengeteg mérnöki elcseszett selejt hulladék ami manapság készül, egy egyszerű olajcsere is több órás szopásba mehet át, Garanciális javítások hada,amire a normaidő negyed annyi mint a valóságos. Volt hogy kiszerelt motornál padon nem birta maga az oktató megmutatni egy 10x szétszerelt motornál a csodás célszerszámmal a javítást. Tehát mivel te leszel a legalja

Tudom filmben úgy mutatják be hogy a mester,aki megcsinálja a széthullott vasat és mennyire fantasztikus.. na nem te a legalja leszel, ha dolgoztál valamin 2 órát,az még jelentheti azt hogy messzebb vagy a végeredménytől,mint mikor neki kezdtél,mert egy műanyag vackot sikerült eltörnöd,amit csak 70 ezeré kapsz gyáriba.

(vagy bontó ahol ugyanúgy töröttet adnak)


Szóval a másik opció,magadnak dolgozol,saját ügyféllel, megcsinálod a féket,és kitalálja hogy az alapjárat idáig jó volt. NEm-e lehetne csak az egyik fékbetétet cserélni ami kopott..NEM Nem-e lehetne az olcsóbbikat.... ha muszáj,,igen igen muszáj kel a cumira a pénz 10 ezer km múlva meg felháborodva sziktoz hogy miért ment tönkre hisz most csináltad,biztos te miattad. Akkor miért nem jó a gazdaságos,olaj a motorba.


Tehát Hülyék hadjaival fogsz szembesülni, Ha tisztességesen dolgozol,felejtsd el,annyi buktató van. ILletve nem kell elfelejtened,csak egy nehéz fizikai munkát,ami nem kevés tanulást igényel,odafigyelést,és koncentrációt,fogsz végezni átlag alatti pénzekért. KIvéve ha van egy nagyon jó ügyfélköröd és egy felfuttatott magánszervized. Na ott majd Jön a NAV-bácsi.


Jelenleg formula versenyautótokat.építek,igen olyat mint ami a tv-be is megy. De elárulom ezt is bőven 200E alatti fizetésért,bejelentésről meg inkább ne is beszéljünk...


Nőként,egy normál autószervizt felejts,el mint autószerelő. Legyél autóvillamossági szerelő. Arra is nagy az igény, ha nagyon vágysz rá otthon olajozhatod magad. De nem fogsz, pár év alatt nagyon kiölik az emberből a lelkesedést, Ami nekem nagyot ütött az az elismerés hiánya. Megcsináltál egy olyat hogy az összes szőrös tökű szerelő vakarta a fejét 1,5 hónapja, és annyit nem kaptál érte,hogy na kösz így tovább vagy valami. És örülhettél ha más nem ékeskedett a tolladdal.

Az autószerelés nem az a a szakma ami régen volt,Vannak öreg szerelő kollégáim aki 50 éves kora után nem fél rokkant az csoda, Aki meg szellemileg is a toppon van tehát,nem akarja homlokkal szétverni a pajszert az meg még ritkább.


Versenyautó szerelésnél legjobb szerelők közt van csaj,igaz külföldön,de keni vágja,váltó áttételt cserél stb,rip rop,és remekül is néz ki. Szóval vannak csaj szerelők,de azt tanácsolom mégis,villasomáginak tanulj.

És két legyet üthetsz egy csapásra.

2015. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enii18 válasza:
Amit a kérdező írt az ugyan az jellemző rám is csak én kiskoromban apukámmal szereltem annak idején a trabantokat hármat is meg egy opel corsát akkor sem érdekelt a mocsok és ezek után sem érdekel mikor a párom kocsijában cseréltük a féket vagy mikor apósom kocsijában kellett elég sokszor kicserélni ezt azt(mikor mit kellett)akkor sem volt semmi baj tudom mi hol van minek hol van a helye. Rokonom autószerelő én meg egy olyan helyen dolgozom ahol az autók ventillátorát szerelem össze válogatom ott is van mocsok de nem számit amit szeret az ember azt boldogan csinálja :) én is igy lennék. Jó volt kint lenni a Horti tuning találkozón sok erős és jól felszerelt kocsit láttam olyat is amit az ember saját maga rakott össze és mégis nyert ez egy olyan boldogságot adhatott neki hogy az hihetetlen :)
2016. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!