Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyiben mennyire komolyan...

Munkaügyiben mennyire komolyan keresnek állást az embernek?

Figyelt kérdés
Lejár a szerződés a munkahelyemen, másik állásra nem vágyom, inkább vállalkozni szeretnék, viszont a kettő között szívesen felvenném a három hónap álláskeresési járadékot, ha már egyszer jár. Van annak bármilyen hátulütője, ha mondjuk csak a diplomámat mutatom meg, de a nyelvvizsgáimat nem, nehogy hamar elsózzanak? Vagy meg lehet ezt őszintén mondani nekik? Mármint hogy ne erőltessék magukat az állásajánlgatással, mert úgyis vállalkozó leszek?
2013. aug. 20. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
semennyire. nekem a munkaügyis a szemembe mondta azt, hogy ne is higgyem hogy rajtuk keresztül állást találok, mert a hozzájuk érkező állások 90%-a már a meghirdetéskor nem aktuális.
2013. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, köszi szépen! :)
2013. aug. 20. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, de saját tapasztalat is, ott nekem még állást soha nem ajánlottak, de olyat sem ismerek, akinek segítettek volna munkához jutni, nyugodtam beviheted az összes papírod.
2013. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az emberek tévedésben élnek. A munkaügyi központnak nem feladata, hogy állást találjon neked...mindössze annyi a dolga, hogy nyilvántartásba vesz, intézi a segélyeket, tb-t meg esetleg elküld valami (sokat nem érő) tanfolyamra.


Sorsod a saját kezedben :)

2013. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem akarom, hogy munkát találjanak nekem, sőt inkább tartok tőle, hogy találnak. Állítólag csak addig fizetik az álláskeresési járadékot, amíg nem tudnak felajánlani valamit. Ha visszautasítom, nem folyósítják tovább. Ez a része nem tragédia, nem olyan sok pénz az, csak hát elég cikinek érezném, ha ott helyben kiderülne, hogy munka nem kell, csak a járadék.
2013. aug. 21. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!