Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nettó 100 ezer alatt...

Aki nettó 100 ezer alatt keres, és havonta elkölt közel 20 ezer forintot cigire, meg még ezen kívül sörözik, iszik is, az hogyan él meg?

Figyelt kérdés
A fizetésének több mint ötöde csak cigire megy el, hogy csinálják, hogy még lakást is fenntartanak, meg a többi? Főleg a gyári munkások...
2013. aug. 22. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom többen élnek 1 háztartásban, így a háztartás költségei, étkezések, stb is arányosan csökkennek...


1 főre levetítve lényegesen kedvezőbb megfőzni 1 nagy adag rakott krumplit, mint bent kajálni egy kifőzdében nap, mint nap.


Az albérlet, lakhatás fix költségei is több ember között oszlanak meg, stb.

2013. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
úgy él meg, hogy szétkürtöli a világnak, "minden drága", nem occsó, "mocskos kormány", stb. ilyenek mind
2013. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
nem minden gyári munkás iszik és cigizik...vagy egyiket nem csinálja, vagy olyan mértékben amit a fizetése megenged. előbb kifizeti a rezsit és aztán a többiből költ ilyesmire. van olyan is aki az ételén spórol úgy költ többet ilyenekre.
2013. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Ezen már én is elgondolkoztam. Ráadásul ahol én dolgozom, ott jellemzően pont a minimálbéresek dohányoznak, az irodákban senki, pedig nekünk még telne is rá.
2013. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
én is ezt tapasztaltam, hogy főleg a keveset kereső réteg a dohányos, de közben meg panaszkodik, hogy nem él meg. sokak szerint meg a cigi nekik "jár". agyam eldobom.
2013. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Komfort szint is alacsonyabb....
2013. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha nem úgy tölti, hanem doboz cigit vesz, 800 forint alatt aligha kap már. Már úgy 20 ezer elmegy erre egy hónapban, hogy 1 nap kevesebb mint egy dobozzal szív. És ez csak a cigi.
2013. aug. 22. 12:14
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek ehhez aztán semmi köze sincs.

Addig legalább is nem, amíg a cigaretta és dohányon nagy haszna van az államnak.


(irodai dolgozót meg ne hasonlítsunk gyári melóshoz. Utóbbinak van max 40 perc szünet 12 órában, még az irodai akatakukacok akkor füstölnek és böfögnek amikor akarnak)


Nagyon sok embernek csak a cigi van..mint élvezeti eszköz.

12órában dolgozik 4 napot-4napig próbál pihenni.


Nehogy már az ilyen nyikhaj mondja meg a tutit.

2013. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Én is sokat gondolkodtam ezen, és sehogy nem bírtam kimatekozni, még akkor sem, ha többen élnek egy fedél alatt, különösen azért, mert az nem feltétlenül jelenti azt, hogy mind keresne is. Napi 1 doboz cigi az 800 / nap, azaz 24 ezer Ft havonta, hozzá még két sör a késdobálóban az 500 Ft, tehát együtt már 39 ezer, miközben a minimálbér, és sokuk tényleg annyit keres, 65 ezer körül van nettóban. Magyarul havi 26-ból ki kell fizetnie a rezsi ráeső részét és még ennie is kell, egyéb kiadásokról meg nem is beszélve. Ha a rá eső rezsi 10-esből kijön, akkor napi 533 Ft-ja marad minden másra, én akkor is éhen halnék ennyiből, ha főznék és mindenből a legolcsóbbat igyekeznék megvenni. Legmegdöbbentőbb számomra, amikor vannak akik ennél alig több fizetésből még autót is fenntartanak.


Én ezt nem megvetően mondom, hanem valóban nehezen tudok rájönni, hogyan csinálják, pl. nekem a kajám naponta nem jön ki 2000 alatt, pedig nem veszek drága dolgokat.


(Nyilván nem minden gyári munkás cigizik meg iszik, én most azokra gondolok, akik igen.)

2013. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

"Nagyon sok embernek csak a cigi van..mint élvezeti eszköz.

12órában dolgozik 4 napot-4napig próbál pihenni. "


Egy függőnek semmi élvezete nincsen a cigiben, pont fordítva, ha nem kapja meg, akkor érzi magát rosszul, ha meg nem lenne függő, havi 24 ezerből pedig egészen jóféle kikapcsolódási lehetőségek vannak, megjegyzem ingyen is, csak azokkal nem szeretnek élni az emberek valamiért.

2013. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!