Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nettó 100 ezer alatt...

Aki nettó 100 ezer alatt keres, és havonta elkölt közel 20 ezer forintot cigire, meg még ezen kívül sörözik, iszik is, az hogyan él meg?

Figyelt kérdés
A fizetésének több mint ötöde csak cigire megy el, hogy csinálják, hogy még lakást is fenntartanak, meg a többi? Főleg a gyári munkások...
2013. aug. 22. 11:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Például töltik a cigit.Úgy egy doboz kijön kb 300ft-ból.Amúgy nem tudom,hogy egy gyári melósnak a soron mikor van ideje leszívni a napi egy doboz cigit,ha melózik 12 órát...:/

Amúgy a mi házunkban is van egy ilyen rokkantnyugdíjas házaspár.Ketten laknak 28nm-en.Rezsijük kb havi 30(télen).Ugye nincs mobiljuk,netjük,nem tömegközlekednek.Saját bevallás szerint 120e a kettejük nyugdíja+segélyek.

Szóval nekik van idejük,meg manijuk a napi 1 doboz cigire meg a nemtomén hány sörre-borra.A kaja persze a tescos kechupos tészta szinten van.

2013. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen embert: úgy, hogy nem is feltétlenül halmoz fel tartozást, de úgy tud kijönni gyakorlatilag, hogy minden mást a minimál szintre csökkent. (tészta tésztával, fűtés letekerve télen, ruhára semmit nem költ) Nekem az a durva az egészben, hogy ha letenné a cigit, akkor minőségi étkezésre, ruhára is futná, nem értem, hogy ez miért éri meg... Sokan élnek így, elég komoly lehet a függőség mértéke, ha a pénz (látszólag)ennyire nem számít
2013. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk régebbi szomszédaink voltak ilyenek. Szaftos nokedlit adtak a gyerekeiknek, mert húsra nem tellett, megbeszélték velük, hogy nem a fától és az ajándékoktól lesz karácsony a karácsony, de azért a napi egy-két doboz cigit mindketten elszívták. Részemről rühellem az ilyen embereket.
2013. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Belagezapista


Szerintem Te csak ne ugass...


De gondolom anyád apám fürdik vajban..vagy jó helyen jókor nyaltad és nem kell 12órát melózniuk mint amúgy elég sok embernek.


Szégyen hogy itt elég sokan ugatnak olyan dologról amire nincs rálátása..az nem elég "hogy láttam a szomszédon2 meg "annak így volt"


Éljetek ti úgy ba-szki..azt akkor ugassatok

2013. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14:

És te miért nem tudsz magaddal foglalkozni, trollocska?

2013. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

11:

Igen, de azért ha körbenézel, azért annyira nem általános, hogy sodorják. Nagybátyám például melósként mindig márkás cigit szívott, márkás sört ivott, sőt még a felesége lehúzós rokonai is a nyakára jártak az ő sörét inni, ő kajáját enni, és ez nem volt soha kölcsönös, sosem értettem, hogyan tud megélni. Mondjuk a házán sajnos meglátszott...

2013. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem is azokról az emberekről beszélek, akiket itt példának felhoztak. Mert ismertem olyat is, aki fizetés után 3-4 napig meg sem jelent a munkahelyén, hanem elitta a pénzét, majd hó végéig éhezett. Nem róla beszélek, hanem azokról, akik alacsony fizetéssel cigi és pia mellett is képesek normális életet élni, ezen csodálkozok, hogy tudják kihozni. A trollnak üzenem, hogy ezt továbbra sem semmiféle lenézésből nem írtam, ha bármit is érzek, az kíváncsiság inkább.
2013. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17-es na jó de mi számít normális életnek.

Az általam példaképp hozott rokkantnyugdujas szomszédok akik azért,rendben befiztik a rezsit,normális feldél van a fejük felett)azért eszenk is(ok,hogy parizel,csirke far-hát leves,stb),teljesen jó életet élnek egy mondjuk borsod megyeihez képest,ahol ki van kötve a villany,télen majd meg fagynak,mert nincs miből fűteni stb...

Viszont egy olyan emberhez képest akinek autója van,eljár nyralani,van okostelefonja,lapotopja,stb(szóval érted),teljesen gáz lecsúszott prolinak számítnak.


Kicsit OFF,de szerintem ez a dohányos-nemdohányos kérdés inkább korosztályfüggő.A nagyjából 50+-os korosztályból nagyon sok értelmiségi,magas jövedelmű ember is cigizik(csak őket nem látod a buszmegállóban aluljáróban annyira),inkább az én korosztálymban kezdődött(én 31 vagyok),hogy ciki cigizni,mert az olyan "proli"dolog...Anyámék idejében még az volt a ciki ha nem cigizett valaki.Szinte nem volt egyetemista aki füstmentes lett volna,és abban a korosztáylban maradt is a cigi,társadalmi helyzettől függetlenül.

2013. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!