Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja a sajtó hogy...

Miért mondja a sajtó hogy szeptembertől minden pedagógus fizetése magasabb lesz? EZ HAZUGSÁG! Én pedagógus vagyok, diplomás, és egy fillérrel se fogok többet keresni, sőt lehet még annyit se mint eddig.

Figyelt kérdés

Alapítványi iskolában dolgozom, 15 éve diplomás középiskolai tanárként. Jelenleg kemény nettó 80.000-et kapok, és az igazgató épp a mai értekezleten jelentette ki: senki ne számítson egy fillér többletre se. Nincs rá keret. Sőt, még az is kérdés, a jelenlegi havi nettó 80.000-at megkapom-e. Lehet még azt se.

Státusz: 100%.

Nem vagyok közalkalmazott a bértábla rám így, itt nem érvényes.

De pedagógus vagyok! Végzettség munkakör és szerződésem szerint is!

Akkor hol is az a sajtóban emlegetett fizetésemelés?


2013. aug. 27. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

CSAK A KÖZALKALMOZOTTI STÁTUSZBAN DOLGOZÓ PEDAGÓGUSOK KAPNAK!


Nettó 80.000-et kapsz, heti 22 óra munkáért még túl is vagy fizetve.

2013. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Rad nem vonatkozik, csak a közalkalmazottakra. Minden értelmes ember felfogja, ezért nem írjak ki külön..l.
2013. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

ezt meg honnan veszed? Már 100 éve nem annyi, a múlt tanévben 36 órám volt. vagy annyi amennyit az igazgató épp kitalál. amit csak akar.

!!!!


ember ha nem vagy képben minek szólsz hozzá?


heti 22 óra munkáért még túl is vagy fizetve

2013. aug. 27. 19:49
 4/18 A kérdező kommentje:

sorry ezt hallom-olvasom: MINDEN PEDAGÓUS.

ez egy halmaz. ebbe beletartozom? hát hogyne tartoznék. akkor?


nem azt mondják hogy minden, kivéve...



Minden értelmes ember felfogja, ezért nem írjak ki külön..l.

2013. aug. 27. 19:50
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Es a nyari szunido alatt mit dolgozol?
2013. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

4500-an a közalkalmazott pedagógusok közül kevesebbet fognak keresni.


Szóval a sajtó sem mondja,hogy mindenki többet kapna, sőt a kormány sem állítja ezt.

4500 közalkalmazott kevesebbet fog kapni, a többi közalkalmazott pedagógus vagy többet, de legalább ugyanannyit.


Nem közalkalmazottak esetén nincs változás, sajnos.

2013. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a nyári szünidő alatt kérlek szépen


a) táboroztatok, napi 24h-s szolgálat

b) irodai ügyeletet tartok (minek? ne kérdezd)

c) KIR KELLO és egyéb admin dolgokat intézek

d) festjük takarítjuk az iskolát merthogy takarító karbantartó gondnok az nincs (pénz)

na hogy tetszik?

kiváncsi vagy még valamire?


Es a nyari szunido alatt mit dolgozol?

2013. aug. 27. 20:22
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok pedagogus parti allampolgar de azert ez a 22oras heti dolog kicsapta a biztositekot nalam is!

En nem ismerek ilyen tanart!!! reggel 8tol 2ig 3ig 4ig ott van minden tanar... aztan a tanarok tobbsege azert az orara felkeszul munkaidon kivul meg dogat javit meg hasonlok... szoval ok is ledolgozzak a 8orajukat. Lehet nem olyan formaban mint egy gyari munkas de hat a lehetoseg midenkinek adott volt hogy tegyen tobbet de a magyar ember szereti mondogatni nekem ennyi is eleg csak nyugi legyen....

Ujra hangsulyoznam nem vagyok tul jo velemennyel a pedagogusokrol de ettol meg nem kellene masoknak sem valotlnaul festeni a helyzetuket!!

2013. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Én alapítványi iskolában dolgoztam, és szerintem kérdezz meg erről valami hozzáértő jogászt, ugyanis nekünk mindig azt mondták, hogy ránk is vonatkozik a tanárokra vonatkozó összes jogszabály. Az alapítványi iskola is kap valamennyi pénzt az államtól, bár nem annyit, mint az állami, de azért kap.


Egyébként meg mindig is lesz olyan szamár, aki irigykedik azért, hogy a tanároknak csak heti 24 órás órarendjük van.

Nem fogod tudni nekik megmagyarázni.

Amikor én tanítottam, heti 26 órám volt, meg még este nyelviskolában tanítottam. Mint pályakezdő tanár minden áldott nap este 10-ig készültem az óráimra, hétvégén is. Aztán meg apám valami értelmes melós haverja beszólogatott nekem is, hogy én nem dolgozom le a napi 8 órámat, hát nekem is elöntötte az agyamat a méreg.

Jó, egy gyakorlott tanár azért nem készül annyit, de egy magyar-angol szakkal azért mindig elég sok a javítani való dolgozat.

Ha meg érettségiző osztály is van, az igazán strapás.


A nyári szünetről meg annyit, hogy ez köztudottan hozzátartozik a tanárok juttatásaihoz. Ha már nettó 80.000 Ft-ért diplomával dolgozik az ember, akkor a 2,5 hónap szabit igazán nem szabadna sajnálni tőlük.

Egyébként külföldön 5 évente 1 egész év szabit fizet az állam!!!

Én pályaelhagyó tanár vagyok, jelenleg irodában dolgozom, napi 8 órában, de fél 5-kor leteszem a laptopot, és másnap reggelig eszembe sem jut a munkám. Nem javítok dolgozatokat este 8-kor az ágyamban. És sokkal kevésbé vagyok fáradt, mert azt is végig kéne gondolni, hogy igaz, hogy napi 4-5 órája van egy tanárnak, de az milyen fárasztó. 30 diákot fegyelmezni, esetenként túlbeszélni napi 4-5 órában!

Volt 1-2 olyan osztályom, ahova csak azért mentem be, hogy túléljen a 45 percet, nem tanítani! Egy óra felért kb. 1 nappal az irodában. Én nem is értem, hogy a tanárok hogy bírják a mai szakmunkásképzőkben!

2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ez így van meg se kell kérdeznem jogászt. de ha kinyitom a számat és elkezdem sorolni a munkahelyemen hogy milyen jogszabály mit mond, abban a pillantban repülök.

volt már munkatárs aki az igazgató orra alá dugta a jogszabálytárat. aznap kirúgták és utána mehetett a jóistenhez panaszra.


ránk is vonatkozik a tanárokra vonatkozó összes jogszabály.

2013. aug. 27. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!