Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapítványi iskolában dolgozó...

Alapítványi iskolában dolgozó tanárként milyen változást fog jelenteni nekem a pedagógus életpálya modell? Hiszen eddig (se) voltam közalkalmazott, az igazgató annyit fizetett amennyit akart.

Figyelt kérdés

Hiába van diplomám és X év gyakorlatom, mivel nem vagyok közalkalmazott, az igazgató gondol egyet és azt mondja: havi 80.000 nettó a fizetés. Egyetemi végzettséggel és 10 évvel. Ha nem tetszik? Akkor el lehet menni. Rám nem érvényes a bértábla!

Na most mi fog változni ősztől? Hiszen az államtól fogom kapni a pénzt, de ugyanúgy nem leszek közalkalmazott. Nem értem a dolgot!


2013. aug. 1. 10:02
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
56%
Miert valtozna? Az alapitvanyi iskola kvazi egy privat vallalkozas. Annyi a fizu, amennyit er a piacon a munkaero. (mondjuk ez magyarhonban nem ervenyes szabaly)
2013. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%
Miért kapnád a pénzt az államtól? Azt írod, hogy alapítványi iskola.
2013. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

tehát akkor summa summarum, egy nem alapítványi iskolában egy tanár bőven nettó 100.000 felett fog keresni az életpálya modell miatt, én meg végzem ugyanazt a munkát ugyanannyi időben nettó 80-ért?


de akkor se értem a dolgot, és nem is igaz amit mondasz, mert ha magánvállalkozásként működne, akkor nem kapna az államtól normatívát és nem lenne közoktatási megállapodás az állammal.

az alapítványi iskola (legalábbis ez) ugyanis NEM saját pénzből ad fizetést. az államtól kap havi szinten normatívát és abból fizeti az alkalmazottakat tanárokat. ez így megy 20 éve. az iskola egy fillért se ad nekem voltaképpen, a fizetésem 100%-ban a normatívából jön.

vagyis engem az állam fizet.

2013. aug. 1. 10:17
 4/29 A kérdező kommentje:

hát akkor kettőnk közül valaki NAGYON nincs képben.

de ha ennyire nem vagy képben minek szólsz hozzá?

miért kapnám a pénzt az államtól? azért mert 10 éve az államtól kapom a pénzt amióta itt vagyok, a normatíva keretében. csak nem személy szerint én KOvács Pista bácsi kapom a pénzt, hanem az iskola kap havi szinten X forintot normatívaként és ebből fizet mindent. fizetést rezsit stb stb (meg az igazgató saját dolgait mint benzin nyári nyaralás új kocsi felújítás saját bevásárlás stb stb)


Miért kapnád a pénzt az államtól? Azt írod, hogy alapítványi iskola.

2013. aug. 1. 10:19
 5/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem ezt az arrogáns válaszodat. A normatívát a gyerekek számára leosztva kapják az alapítványi iskolák. Persze van belekalkulálva pedagógus bér is valamilyen mértékben, de te nem abból kapod (elvileg) a béredet, hanem a szülők által fizetett tandíjból. Nem vagy közalkalmazott, tehát téged nem fog érinteni az életpálya modell.
2013. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

megnyugtatlak. az alapítványi iskola (sem ez sem úgy általában) egy fillért se ad saját pénzből. egy fillért se!

honnan tudom? egyszer (nem egyszer de mindegy) adótartozás miatt az állam visszatartotta a normatívát!

az eredmény? abban a hónapban nem volt fizetés csak 1 hónapos késéssel. egy fillér se!

az indok az igazgatótól: az állam nem küldött normatívát = nincs fizetés. (és nem volt kréta és nem volt telefon és nem volt befizetve a villanyszámla stb.)

a szülőktől befolyó pénzek 100%-ban eltűnnek az igazgató bácsi zsebében. abból se az iskola se a tantestület egy fillért se lát. amire futja az állami normatívából arra van pénz. amire nem arra nincs.

az iskola 1 forintot nem költ saját pénzből semmire, mert ami alapítványi pénz befolyik, az el is tűnik az igazgató és kis családja zsebében.

az igazgató fia pl. úgy dolgozik itt havi 200.000-as fizetéssel évek óta (papíron) hogy be se teszi a lábát az épületbe.

az igazgató másik rokona vagy 15 éve állományban van mint tanár és kapja a pénzt, és még nem járt az iskola épületében. szó szerint.



de te nem abból kapod (elvileg) a béredet, hanem a szülők által fizetett tandíjból.

2013. aug. 1. 10:38
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
Odaírtam, hogy elvileg! Így kellene működni, akkor ezek szerint nálatok tele van az iskola működése törvénytelenségekkel. Mi itt csak arra tudunk válaszolni, hogy elvileg hogy kellene lennie. Az, hogy nálatok az alap törvényességet sem tartják be az szomorú, de az iskola belügyeit nem ismerjük. Továbbra is azt tudjuk mondani (írni), hogy nem vonatkozik az alapítványi iskolákra a ped. életpálya modell, és semmi nem fog változni ősztől. Ha csak a vezetés a saját hatáskörében nem emeli meg a fizetéseteket, de erről mi nem tudunk nyilatkozni. Sajnálom!
2013. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Az állam a KIR-en keresztül az összes pedagógus részletes adatait bekérte, benne az eddig fizetési összegeit is. Az egyéb adatok eddig is voltak, de a fizetés megjelölése úgy adat volt.

Ez vajon miért kérte be az állam?

Miért akarja tudni hogy én mennyit keresek az iskolában? Nem mindegy ha úgyse ő fizeti? Mi köze van akkor hozzá?


Továbbra is azt tudjuk mondani (írni), hogy nem vonatkozik az alapítványi iskolákra a ped. életpálya modell, és semmi nem fog változni ősztől.

2013. aug. 1. 10:56
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Statisztikai felmérés miatt kérte be. Hány pedagógus, milyen végzettségekkel, milyen bérért dolgozik. Milyen feladatokat lehet még leosztani intézményi szinten, például van-e az iskolában mondjuk fejlesztőpedagógiai végzettséggel rendelkező szakember, akkor rá lehet "sózni" mondjuk a fejlesztéseket és azt nem kell a nevelési tanácsadóra, és akkor a nevtanban dolgozóknak lehet más feladatokat kiadni, hiszen emeli az óraszámokat, kell valamilyen munkát adni a többlet órákban a dolgozóknak, illetve felméri kit lehet elküldeni, milyen indokkal...stb... De, ha számodra megnyugtatóbb, akkor az államtól kapod a pénzed és az életpályamodellnek megfelelően fog alakulni a fizetésed szeptembertől, nézd meg milyen kategóriába kerülsz, a végzettséged és a ledolgozott évek alapján meg tudod keresni. Sok sikert szeptembertől!
2013. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

ezt hogy kell érteni? Egy külső szerv fog beleszólni a napi munkabeosztásba amit eddig az iskola vezetése készített?

pl. a gyógypedeshez odaküldenek kerületi fejlesztésre szoruló (de külsős, nem az iskolába járó) gyerekeket, és neki mondjuk heti 5 órában ezekkel kell foglalkoznia? és ez időben persze az iskola vezetése más feladatot nem adhat neki?

vagy ott van az igazgató haverja, tornatanár, aki heti 2 órát tart (azért hogy legyen neki milyen indokkal pénzt adni)-őrá azt mondják majd hogy ki szükség 2 órás tanárra-elküldeni?



Milyen feladatokat lehet még leosztani intézményi szinten, p

2013. aug. 1. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!