Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjak motivációs...

Hogyan írjak motivációs levelet? Pályakezdő vagyok, álláshirdetésre szeretnék jelentkezni s kérik az önéletrajzom mellé. Vannak jó ötletek? Valakinek személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mostanában sok mot.levél akadt a kezembe, így pár szót mondhatok, ha nem gond.

Szóval:

- lehetőség szerint nézz utána, kinek írod a levelet, hanyagold a "Tisztelt Cím" és hasonló dolgokat.

- motivációs levélben benne van, hogy azt írod le, mik a motivációid, miért éppen oda, miért éppen te, stb. (így minden hirdetésre érdemes írni külön egyet)

- nagyon(!!!) figyelj a helyesírásra, mert egy elgépelés is ordít, ha más olvassa - épp ezért olvastasd el valakivel, mielőtt elküldöd

- ne ecseteld a negatívumokat, ne azt írd, hogy "tudom, hogy még pályakezdő vagyok, és nincs gyakorlatom, brühühü", hanem, hogy pl. így lehetőség adódik start-kártyára.

Na most hirtelen ennyi, de majd jönnek jobb ötletekkel is másoktól, hisz én most még csak pályakezdő se vagyok :) Majd jövőre.

20L

2013. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, örülök a személyes tapasztalatnak, hasznosnak ígérkezik.
2013. aug. 28. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A motivációs levél lényege, hogy segítségével hatékonyan add el magad az álláspiacon. Azt kell benne leírnod, hogy miért te vagy a legalkalmasabb az adott feladatra, milyen tulajdonságaid, tapasztalataid, eredményeid vannak, amelyekből a munkáltatód profitálni tud. Mivel pályakezdő vagy, túl sok szakmai tapasztalatod, gondolom, nincs még. Ha végeztél valaha is bármilyen diákmunkát, alkalmi munkát, akár egy családi vállalkozásban besegítettél stb. és ez relevánsan bármilyen formában kapcsolódik a megpályázott álláshoz, feltétlenül írd bele. Vannak olyan állások, ahol nem számít, hogy nincs munkatapasztalatod, ilyen helyekre érdemes jelentkezni. Figyelj oda a helyesírásra, ez valóban fontos. Ne legyen se túl hosszú, se túl rövid: a CV lehetőleg 1 oldal, a motivációs levél kb. 2/3- 3/4 oldal hosszúságú legyen. Arra is figyelj oda, hogy milyen fotót teszel az önéletrajzba! Röviden ennyi:)

2013. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!