Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én pénteken felmondok...

Ha én pénteken felmondok próbaidőn, de az augusztusi Erzsébet utalványt jövőhét szerdán osztják a munkahelyemen, külön menjek be érte?

Figyelt kérdés
Vagy pedig kiküldik postán, esetleg a munkaerő közvetítő (Manpower) intézi, vagy hogy kapom meg?
2013. aug. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Még az sem biztos, hogy megkapod. Nálunk például csak akkor kapja meg valaki, ha az 1. és az utolsó napon (nem munkanapon!) is még alkalmazott. Mivel ebben a hónapban 31-e szombat, te pedig pénteken felmondasz, így nem kapnál. Olyan nincs, hogy "jár", ez csak egy adható dolog.
2013. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De szombat az nem munkanap a 3 műszaknál. Én így dolgozom.
2013. aug. 28. 19:30
 3/6 A kérdező kommentje:

"Nálunk például csak akkor kapja meg valaki, ha az 1. és az utolsó napon (nem munkanapon!) is még alkalmazott. "


HOL ?

2013. aug. 28. 19:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Én törthónapban is kaptam, amikor hó közepén kezdtem el dolgozni. Kaptam arra a félhónapra Erzsébet utalványt. Akkor erre miért ne kapnék?
2013. aug. 28. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne essetek egymásnak!


A béren kívüli juttatások nem kötelezőek a munkáltatóra nézve, csak akkor, ha a dolgozóval kötött munkaszerződésben is szerepel, vagy külön kollektív szerződésben kötelezően elő van írva.


Ha a munkáltató úgy dönt, hogy ad ilyesmit, akkor Ő szabja meg, hogy kinek, milyen feltételekkel. Ezt belső szabályzatban rögzítenie kell, az aktuálistól nem térhet el.

Tehát ahány munkáltató, annyi feltétel...


A Tiedet kérdezd meg a munkáltatódtól, nála jobban nem tudja senki sem. :)

2013. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De szombat az nem munkanap a 3 műszaknál. Én így dolgozom."


Ez az írásom szempontjából lényegtelen.


"HOL ?"


Ez szintén lényegtelen, de egy kkv-nál dolgozok.


"Én törthónapban is kaptam, amikor hó közepén kezdtem el dolgozni. Kaptam arra a félhónapra Erzsébet utalványt. Akkor erre miért ne kapnék?"


Én nem azt írtam, hogy biztosan nem kapsz, hanem azt, hogy nálunk nem kapnál. Ezzel arra próbáltam célozni, hogy minden cég másképp intézi a cafetériát. Van ahol egyáltalán nincs is. A legbiztosabbat úgy fogod megtudni, ha TŐLÜK megkérdezed.

2013. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!