Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szeptember 2. -án kezdek...

Ha szeptember 2. -án kezdek az új munkahelyen, de már augusztus elején (amikor még nem volt munkám) megvettem a repülőjegyet novemberre Londonba, van rá esély, hogy el fognak engedni?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy működnek ezek a dolgok, ez az első munkahelyem.
2013. aug. 29. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a próbaidő alatt (első három hónap)nem lehetett szabira menni. (Illetve lehetett, de aki ment, annak azonnal felmondtak.)
2013. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit érdemes az interjún jelezni, hogy a próbaidő alatt szabadságra mennél. Komolyabb cégeknél, a próbaidő vége felé, néhány napra el szoktak engedni a munkavállalót.
2013. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szeptember 2. kezdesz, akkor november jobb esetben már rég nem próbaidő. Nálunk egy hónap volt. Amúgy én kapásból egy kéthetes nyaralással kezdtem rögtön az első hét után. A szerződéskötéskor szóltam, mondták, hogy semmi probléma, menjek nyugodtan. Ahol ilyesmibe belekötnek, ott nem érdemes dolgozni, mert majd mindig lobbizhatsz azért, hogy megkapd a saját szabadságod. Nálam alap, hogy legalább azt a huszonakárhány napot, ami jár, kivehessem, és akkor, amikor akarom. Soha sehol nem volt problémám belőle.
2013. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pár napra simán, jelezd a következő adandó alkalommal (minél előbb), hogy már fixálva volt, amikor visszajeleztek, hogy mehetsz, különben nyilván nem így tervezted volna.


Gondolom, nem két hétre mész. Mert az azért gáz, ha esetleg az éves nagy szabi a próbaidőbe esik ÉS nem derült ez ki a megállapodas előtt.

2013. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem,még nem késő szólni, mert az interjún ilyesmit még nem mertem megemlíteni. 2-án kezdek, legelőbb akkor tudom majd mondani nekik. az a baj,hogy 3 hónap a próbaidő, ami ugye dec. 2-án jár le. Én november közepén mennék Londonba, eddig csak az oda jegyet vettem meg, szerencsére. Még,jó,hogy nem vettem meg a visszajegyet, mert valószínűleg 1-2 hétre mentem volna. Így még meg tudnám oldani,hogy tényleg csak pár napos kiruccanás legyen. Nagyon remélem,hogy megoldható, mert nem szeretném elbukni a jegyet.
2013. aug. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!