Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elmenni CNC gépkezelőn...

Érdemes elmenni CNC gépkezelőnek? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy nem,mert szinte mindenhova gyakorlat kell és nagyon sokat kell dolgozni,alig kapsz szabadidőt éjszakai meló van stb....Igaz ez?Technikusi képzésre gondolok.

2013. aug. 30. 23:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%

Németországban például könnyen kapsz vele munkát de csak is közvetítőn keresztül érdemes nehogy valaki átverjen.

Itthon meg ha jó munkáltatót fogsz ki akkor jó is lehet de ahogy leírtad kérik a tapasztalatot. Tehát tanuld nyugodtan akár OKJ-s képzésen is és ha kimész akkor könnyebben kapsz munkát itthon is pl. 5 év németországi tapasztalattal.

2013. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha Magyarországon váállalsz be CNC melót akkor tényleg a beledet is kidolgozhatod 3-4 műazakokban fos fizetésekért ...

Viszont ha valahol külföldön sikerül találnod értelmes melóhelyet azt nem fogod megbánni.

2013. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én novemberben végeztem el a CNC forgácsoló OKJ-s képzést,gyakorlat nélkül sehová sem kellettem.Külföldre kell a német nyelvtudás is.Most egy gyárban melózok gépkezelőként.
2013. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen képesítésed van, tapasztalat nélkül nehéz elhelyezkedni. Azonban ha angolul tudsz akkor érdemes északibb területre menni, mint Norvég, Finn, Svéd... A németek sajnos követelik a német nyelvet.
2013. aug. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De,ha itthon akarok elhelyezkedni,akkor nem érdemes annak tanulnom?
2013. szept. 1. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy fordítva gondolkodol. Sokan elvégzik majd utána töprengenek, hogy érdemes volt-e.

Érdeklődj körbe, hogy a környezetedben levő gyáraknak szükségük van-e ilyen munkásra. Esetleg keresgélj újságokban, interneten. Én hiába mondom, hogy az én környékemen keresettek (csak példának okáért), attól még a tiédben nem biztos, hogy azok lesznek. Esetleg keress olyan személyt aki be tudna ajánlani.

A helyzet, hogy ha olyasmit akarsz tanulni, amellyel majd végzés után nem kérnek tapasztalatot, akkor nem fogsz semmit sem tanulni. Biztosra csak ismeretséggel lehet menni.

2013. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem érdemes! 50 éves korodra beledöglesz ! -egy aktív CNC -s
2013. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A 7-es válaszadónak!

Miért nem érdemes? Miért döglesz bele? Nekem kívülállónak nem tűnik túl megerőltetőnek kivéve az álldogálást, dehát azt más melókban is követelik. Csak azért kérdezem, mert én is gondolkodok egy ilyen tanfolyamon.

2013. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A cnc egy nagyon változatos és szerteágazó dolog.Lehet rossz is és 50 éves korodra beledöglesz, de lehet jó is és egy kellemes nyugodt helyen melózol jó kolegákkal jó körülményekkel. Szerencse és sok sok utánajárás kérdése az egész.Sorozatgyártásban nem fejlődsz, fizikailag is megerőltető és nem is fizetik meg itthon.Egyedi gyártáshoz meg iszonyú nagy tapasztalat és tudásbázis szügséges.


Nekem szerencsém volt...:)


Ennyi erővel bárkinek lehet.

2013. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as a 7-es vagyok, augusztusban 296 órád dolgoztam,ebből számold ki hány óra jön ki egy napra. a 20.-a körüli 4 napos hétvégén csak 20-án nem dolgoztam, és így is állandó határidő problémák vannak.amit most megkeresek, pár év mulva adhatom az orvosoknak a boritékba. hát valahogy igy van az hogy 50- éves korra bele lehet dögleni.
2013. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!