Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van ha nincs annyi szabadsá...

Mi van ha nincs annyi szabadságom mint kéne?

Figyelt kérdés
Pl ha van 12 nap leállás a gyárban ahol dolgozok, de nekem csak 6 nap szabim van akkor mi van?
2013. júl. 30. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor is kiírják a 12 nap szabit, hiszen leállás lesz.

Decemberben meg lesz a maradék napjaid azaz 6 nap fizetetlen napod.

2013. júl. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg arra az időre, amire a munkáltató nem tud, vagy nem biztosít munkát, ezért vagy bent tart söprögetni, vagy hazaküld, ugyanúgy jár a fizetés, mintha dolgoznál.


Fizetés nélküli szabadságot a munkáltató csak úgy nem adhat. Azt a dolgozónak kell írásban kérni, ha szüksége van rá, a munkáltató pedig nem köteles engedélyezni, csak a Munka Törvénykönyvében meghatározott esetekben.

Adott esetben Te nem tehetsz arról, hogy nincs annyi szabadságod, mint amennyi a leálláshoz kellene (például év közben lett munkaviszonyod). A munkáltatónak erre is gondolnia kell, amikor a szabadságokat, leállást megszervezi.

Bizony kellene fizetnie Neked arra az időre is bért, amit nem tud szabadsággal lefedni.


Hogy' értsd:


Például építőipar. Szakad az eső hetekig. A dolgozókat elküldik szabadságra, mivel nem tudnak az időjárás miatt kint dolgozni. De nem elég az esős időre a szabadság. Akkor a munkáltató vagy biztosít olyan munkát, amit a dolgozó a szakadó eső ellenére is tud végezni, vagy pedig bizony fizet, mint a katonatiszt munkavégzés nélkül is.

Ugyanis a munkáltató kötelezettséget vállalt a munkaszerződésben, hogy a dolgozót munkával látja el. Ha nem tudja munkával ellátni, vagy nem látja el, akkor is köteles fizetni.

2013. júl. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem már előfordult, hogy túlszaladtam volna három nappal (leállás nélkül). Nem csinált belőle ügyet a főnököm, azt a három napot aláírtam, mintha dolgoztam volna, nem írtuk ki szabinak.
2013. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!