Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Nincs állásod? Inkább büdös...

"Nincs állásod? Inkább büdös a munka, mi? Költözz el másik megyébe, fillérekért bérelhetsz szobát, és buszozni se fájjon már, ha messzebb kapsz szobát. " Komolyan van, aki így gondolja?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
"Költözz el másik megyébe" Ha nem beszélnék idegen nyelvet és lenne lehetőségem költözni, akkor is messzebb mennék mint megyéről megyére.
2013. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Ezt mondjuk sosem értettem az emberekben, hogy miért jobb helyben munkanélküliként éhenhalni, mint bárhova költözni, ahol legalább lenne meló, ezáltal fizetés, amiből megélhet.
2013. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Az öcsém Nógrádból költözött Győr mellé, hogy az Audinál dolgozhasson. Szakmunkás technikus végzettsége van. Egy nagyszobát bérelnek ketten a haverjával, akivel nekivágtak az útnak.

Több mint másfélszer többet keres, mint itt keresett volna helyben a legjobban fizető munkahelyen.


Én adtam neki(k) kölcsön 100 ezret és még a Providenttől vettek fel másik 100 ezret, hogy kihúzzák az első fizetésig (albérlet kaucióstól, mindenestől). Ezeket már régen visszafizette a Providentnek és nekem is és már megtakarításai is vannak. Mindez ha itt marad elképzelhetetlen lett volna.

2013. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én mondjuk sosem értettem az emberekben, hogy miért gondolják azt, jobb bárhova költözni és munkanélküliként éhenhalni ott, mint, otthon.
2013. szept. 11. 19:17
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Mivan? Ne legyél már értetlen ember! Nyilván akinek egy csöpp esze van az csak akkor költözik amikor már fix a munkája...
2013. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És persze gondolod te azt, hogy albérletet rezsivel tud fizetni pl. minimálbérből, vagy annál csak egy leheletnyivel magasabból, úgy ha még bérlet is kell fizetnie.
2013. szept. 11. 20:05
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Most magadnak akarod megmagyarázni, hogy miért nem költözöl el vagy az nekünk?
2013. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, ha az otthon lévő munkanélküliség és a máshol munka között kell választani, akkor egyértelműen az utóbbi. Ha van máshol munkalehetőség, akkor menni kell, nem helyben várni a sült galambot, hogy megtörténjen a csoda, és a falu határába telepítsenek egy gyártósort.
2013. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

# 6


Miért, a szülőfaludban 0 azaz NULLA fizetésből tudod majd fizetni az albérletet meg a rezsit?

2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyszerű, a munkanélküli ember a szülőfalujában a szüleivel él, így nem kell rezsit és "albérletet" fizetnie.
2013. szept. 11. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!