Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra tudtok adni...

Állásinterjúra tudtok adni pár tippet? Úgy érzem én felkészült vagyok, eddig mégse volt sikerem.

Figyelt kérdés

A mostanihoz erős angolt kérnek amivel nincs bajom, elég jól használom a nyelvet, de a mai napot rászánom hogy mindent átvegyek mégegyszer és felkészült legyek. De elég rég volt angol nyelvű állásinterjúm, ha tudtok adni pár tippet jól jönne.

Minden állásinterjúm előtt elolvasom a HVG tanácsait, felkészülök a lehetséges kérdésekre, utánaolvasok a cégnek, időben érkezem, általában fekete farmer + ing + blézer + elegánsabb táskával megyek. Interjún mosolygok (de nem túl sokat) úgy ülök le hogy nem keresztezem a lábaim (mert az elutasítást jelent), nyugodt maradok, összeszedett...

Mégse vesznek fel :( Mi lehet a baj? Tudtok adni valami jó tanácsot? Pénteken lesz az interjú és nagyon szeretném ezt az állást.



2013. szept. 12. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Talán túl feszültnek tűnsz vagy túl visszafogottnak. Nekem is ez a bajom, egy barátnőm, aki bárhova bedumálja magát azt mondta, hogy az a lényeg, hogy beszélj, kérdezz, érdeklődj, add el magad. Lássák, hogy talpraesett vagy. Ez nagyon nehéz, főleg ha valaki nem közvetlen személyiség, de meg kell próbálni. Nekem is lesz most 2 interjúm, megpróbálom a lehetetlent :)
2013. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most csináld úgy, ahogy eddig nem. Legyél kicsit lazább, de ne szétszórt, mosolyogj, de ne állandóan. :) Ne játssz szerepet, magadat add.
2013. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Keress egy protezsálót, azzal többre mész.

Én is járok interjúkra, általában benne vagyok az első kettőben, majd felvesznek egy olyant, aki az 50. volt, vagy egyáltalán nem is volt interjún. :-(

2013. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó tanácsokat adtatok, végiggondoltam, szerintem is túl feszült vagyok az interjúkon, túlságosan akarom a munkát és ez látszik. Első, mindennel egyetértek, kicsit talpraesetebbnek, lazábbnak kéne lennem. Megpróbálom, remélem sikerül :)
2013. szept. 13. 07:43
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Majd írd meg hogy sikerült :)
2013. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ian Catman ***** válasza:
87%

A kérdésből nem derül ki, de a blézer alapján lány vagy. Nézd meg a Profession.hu oldalait, ott vannak jó tanácsok (valószínűleg már meg is tetted). (Ha nem tudod, és érdekel, küldj egy privát címet, és tudok pár anyagot emilben küldeni.) Néhány dolog ami hirtelen eszembe jut.

1. A keresztbe tett láb nőknél nem feltétlen ciki. Igaz, hogy a testbeszédben ennek a jele, de itt inkább neked kell olvasnod az ő testbeszédüket. A nőknél az "elegáns" leülés az, (szoknyában), ha picit félrehúzva, bokánál teszik keresztbe a lábukat. Fontosabb, erősebb elutasítás a keresztbetett kar, azt tényleg ne. Ugyanígy tilos beszéd közben a szád elé tenni a kezed - hazugság, titkolnivaló. A mosoly és a szemkontaktus alapvető. Fontos, hogy ismerd a céget, és sugározzon belőled, hogy minden éjjel arról álmodsz ezer éve hogy a Kutyaütő káefténél legyél bajuszpödörítő, mert az olyan szép dolog stb. Nőknél azért a tisztességes szoknya ajánlatosabb, mint bármilyen farmer. Ékszer minimumon, egy gyűrű, egy jeggyűrű, és kicsi, nem lelógó fülbevaló, és vékony nyaklánc, max. ennyi. Semmi körömlakk, vagy ha igen, színtelen. Bármelyik testrészedet hangsúlyozod (köröm, ajkak, stb.) azt jelzi, hogy ezzel eltereled a figyelmet másokról. Vigyél magaddal annyi papírzsebkendőt, hogy ha sáros lesz a cipőd mert elered az eső, le tudd törölni mielőtt belépsz. Ha előtte kávét ittál, (nem biztos hogy jó ötlet, mert sokakat túl idegessé tesz) egy mentholos cukrot utána (de még az interjú előtt, ne közben) szopogass el,mert a kávénak erős szaga van, amit te nem érzel, csak akivel beszélsz.

Még valami.

Ne feledd, ez nem kihallgatás. Ha már behívtak, itt igenis egyenrangú félként szerepelsz. Ez már üzleti tárgyalás, ahol egyenrangú felek kiindulnak valahonnét, majd jó esetben kompromisszumot kötnek. Meg fogják kérdezni mennyi fizetésre számítasz (hacsak nem közalkalmazott, mert ott táblázat van), ne legyél sem túl drága, sem túl olcsó, nézz utána mennyi az elvárható, ne vedd túl szerényre magad, mert gyanús, ha olcsó vagy. Készülj fel rá, hogy meg fogják kérdezni, "mit tartasz a legnagyobb saját gyengeségednek", legyen rá kész válasz, de olyan, ami az adott cégtől függ. Ahol várhatóan utazni kell, nehogy azt mondd, hogy nem szeretsz utazni vagy korán kelni.

Most veszem észre, hogy későn írok, már megvolt az interjú... hát akkor bocs, remélem jól sikerült, írj vissza milyen volt, érdekel...!

2013. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :) :) Pénteken voltam, ma 3-kor hívtak hogy még a héten menjek a 2. körre. :) Az interjú nem volt semmi, másfél órás kikérdezésen vagyok túl. Az egész életemet el kellett mesélnem, az összes volt munkahelyemről kikérdeztek, a jelenlegi munkahelyem egy tipikus napját is el kellett mondanom. Utána még volt 3 teszt, abból az angolból 2-3x bakiztam (de kijavítottam rögtön) pedig nem volt nehéz, én ennél sokkal jobban tudok... Hülye vizsgadrukk.

De sokkal lazábban vettem, próbáltam talpraesettnek látszani, valószínüleg ezt látták rajtam, hogy nem akadtak fenn a hibákon :)

Úgy próbáltam tekinteni az interjúra, mint egy sima beszélgetésre és ez segített hogy ne legyek olyan ideges előtte. :)

Utolsó, köszi a tippet, szoknyában megyek a 2. körre.

Írok priviben a tanácsokért.

Drukkoljatok hogy a második forduló is így sikerüljön! :)

2013. szept. 16. 19:57
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ügyes vagy, látod, ha nem görcsölsz rá, menni fog. Figyelj még -ezeken kívül amit az utolsó leírt- a mozdulataidra is. Nagyon beszédes tud lenni, hogy hogyan ülsz, babrálsz a kezeddel, ficeregsz, mozgatod a lábad. A gesztusaid is sugározzanak magabiztosságot. Én hétfőn voltam egy interjún, még aznap szóltak, hogy bekerültem. Vicc, de tényleg a hozzáállás a kulcs :)

Sok sikert!

2013. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szoknya alap a nőknél egy állásinterjún, főleg ha irodai munkáról van szó! :) Majd írj a második körös tapasztalatokról!
2013. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ian Catman ***** válasza:

(6-os vagyok), elfelejtettem, hogy az angolnál mi a fontos. Szerintem a "keep talking". Én is felvételiztettem, tudom, mire figyeltünk. Én szakmailag figyeltem, a társnőm angol nyelvtanár volt. (Elég neves, nem írom le a nevét, könyvei is vannak). Ő figyelt az angolságra, én a szakmára. Ha valaki bakizott, nem érdekes, betudjuk a stressznek. Sokkal fontosabb volt, hogy amennyire lehet, folyékonyan beszéljen, és szakmailag értelmesen. Ismerje az adott szakma szakszavait, de váratlan kérdésre is jól tudjon reagálni. Ha nyelvtanilag hibázol, SEMMIKÉPP NE BLOKKOLJ le, és NE kezdd el javítgatni magad! (Hacsak nem éppen angol nyelvtanári állásról van szó.) Sokkal fontosabb az, hogy lássuk, tartalmilag értelmesen tudod a szakmában kifejezni magad, mint hogy most jól használtad-e a Present Perfect Continuoust vagy nem. Tehát légy magabiztos a szaknyelvben, ismerd a szakszavakat, és kisebb hibáknál ne blokkolj le, és főleg ne kérj folyton bocsánatot minden hibáért (remélem, nem tetted). A szoknya (mint mások is megerősítettek) kell, és ha már behívtak 2. körre is, az nagyon jó jel. Ne bízd el magad, de ne is görcsölj. Ők is akarnak valakit találni. Hacsak nem tolmácsi, nyelvtanári, fordítói állás, akkor a szakmai magabiztosság SOKKAL fontosabb, hidd el, mondom, ültem a másik oldalon. Külsőben pedig mindig a "visszafogott elegancia", még ha egy divattervező cég is, ne te akard megmutatni, mi a divat. Táska is közepes, elegáns, de azért nem kell Prada. (Azt hiszem, az most divat, ti csajok biztos jobban tudjátok.) Ha véletlenül cigizel, és rákérdeznek, ne tagadd le, mert hazugságon nem szabad, hogy rajtakapjanak, még a legkisebben sem. Remélem felkészültél a két legkínosabb kérdésből ("mik a saját legnagyobb gyengéid", és "miért szűnt meg a legutolsó munkaviszonyod").

...Várom, hogy sikerült. ("Catman")

2013. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!