Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem egy állásra, de...

Jelentkeztem egy állásra, de a jelenlegi főnököm arra kérte az új céget, hogy ne vegyenek fel. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

Igen, tudom nem kellett volna elmondanom hova jelentkeztem. De az új cég is megkereste a régi céget.


Erre nem számítottam, van ilyen dolgokkal kapcsolatban tapasztalatotok?


2013. szept. 13. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális az új céged, akkor nem veszik figyelembe a régi céged (főnököd) akcióját, mert nyilván sejtik, tudják, hogy ez egy kicsinyes bosszú, amiért elmész tőlük (meg még ki tudja miért). Mondd az új cégnél - ha erre terelődne a beszélgetés, hogy engedjék meg, hogy bebizonyítsd a rátermettségedet.. a próbaidő pont erre való. Sok sikert! :)
2013. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mit mondott, illetve milyen a kapcsolat a két cég között.


Ha üzleti kapcsolatban van a régi céged az új céggel akkor egész biztos, hogy nem fognak felvenni, mert te pótolható vagy, míg egy profitabilis üzleti kapcsolat már nehezebben.


Ha csak úgy felhívták, hogy érdeklődjenek felőled akkor változó. Ha levágja a HR-es, hogy csak bosszúból akar veled kicseszni az ex főnök akkor nem nyom sokat a latba. De ha pl.: csak sunyiba rosszakat mondott rólad és ezt elhiszi a HR-es akkor már lehetnek gondok...

2013. szept. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy miért mondta ezt a régi főnököd rólad.


Ha nyomós oka volt rá, és az új cég szemében is annak tűnik (pl loptál tőle, hazudtál, nem a cég érdekeit tartottad szem előtt, rendszeresen késtél, a vezetőség ellen szervezkedtél) akkor evidens, hogy nem kellesz az új helyre sem.


Amit tehetsz, hogy biztosítod a leendő cégedet az ellen, amitől fél (pl ha a főnököd azt állította, hogy rendszeresen késel, miközben te nem, és az új cég attól tart, hogy késős vagy, akkor felajánlhatsz komoly szankciókat egy késésedért - pl bérlevonás).

2013. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos van, hogy megkeresik referencia miatt egy korábbi munkahelyed. És ilyenkor ne számíts arra, hogy nem fogják figyelembe venni, mert pontosan azért keresték meg, hogy ajánlást kérjenek.

Ezt nem nagyon lehet kivédeni, ugyanis az önéletrajzba nyilván beírja az ember, hogy hol dolgozott, különben nem mondhatja el, hogy van szakmai tapasztalata. De ennek nem ez a módja!

Azt tudom csak mondani, tudom sovány vigasz, hogy ne bánd, mert ez nagyon nem korrekt eljárás. Én is jártam már úgy, hogy kértek referenciát, és én adtam meg, hogy kit hívjanak fel. Elég szemét dolog felhívni az aktuális főnöködet a tudtod nélkül.

2013. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát nagyon szomorú vagyok, annak ellenére hogy megfeleltem szakmailag, fel se keresett már az új cég.

fogalmam sincs mit mondott a régi főnököm.

ő olyan típusú hogy csak a saját érdekeit nézi, nem túl emberbaráti külsős dolgokkal.


lehet hogy nagyobb esélyem van új munkát keresni ha előbb 1 az 1 ben felmondok? de azt meg nem tehetem:)

2013. szept. 14. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!