Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésekre jelentkeztem...

Álláshirdetésekre jelentkeztem, meddig várjak a válaszukra?

Figyelt kérdés
Elküldtem pár helyre az önéletrajzomat, ilyenkor kb. hány napon belül méltatnak válaszra, ha van esélyem? És hány nap után már nem érdemes tovább várni?

2013. szept. 4. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hét kb. Aztán ha jó az önéletrajzod hívnak első körös interjúra, utána megint 1-2 hét, aztán második körös és esetleg van még több. Sajnos ezek nem néhány napos dolgok. :(
2013. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor még nem adom fel :)
2013. szept. 4. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 1-2 hónap is, engem egyszer majdnem fél év után vettek elő.
2013. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Huh te jó ég... köszi!
2013. szept. 4. 22:17
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Általában semmikor ha nem nyertél.

Nekem már kilókban mérhető az a papírmennyiség amit elküldtem önéletrajz gyanánt,eddig 2 helyről kaptam köszönő levelet.

2013. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Nagy cégeknél, multicégeknél lehet, hogy beletelik több hétbe is, amíg átnézik az önéletrajzokat és nekilátnak az interjúk szervezésének. Függ a munkakörtől is, amire jelentkeztél.


De egy tanács: ne várj egy napot se! Lehet, nem feleltél meg vagy már azóta fel is vettek valakit, csak fent maradt a hirdetés. Folyamatosan keress újabb és újabb álláslehetőségeteket és add be a jelentkezésed. Így nem szalasztasz el időt.


De ha nagyon szeretnél egy konkrét állást, amit kinéztél, akkor esetleg küldd el nekik a jelentkezésed ismét vagy hívd fel őket, és kérdezd meg udvariasan, van-e esélyed. A lényeg, hogy ne várakozz egy dologra. Nem tudom, hogy milyen munkákat keresel vagy milyen végzettséged van, de ha csak nem vagy "szétiskolázva" egy olyan szakterületen, ami igencsak kelendő, akkor elég sok jelentkezővel kell "versengened" az adott munkalehetőségért.


Sok sikert! :)

2013. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1-2 hét. De ha nem vettek fel akkor nem nagyon szoktak visszaírni. 100-ból jó ha 20-30-ra visszaírnak, és akkor lehet sokat írtam.
2013. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha fejvadásznak adod be, akkor 1-2 nap és felhív. Ha mégsem, nem tetszettél neki.

Nekem volt olyan, hogy elküldtem az e-mailt, és 5 perc múlva hívtak.

Az a tapasztalatom, hogy a cégek sem várnak túl sokat. Hiába látod, hogy a hirdetés lejár 2 hét múlva, a legtöbb helyen nem várják ezt meg, hanem azonnal elkezdik behívogatni a jó jelölteket.

Nekem ezért azt mondta fejvadász, hogy a hirdetés megjelenésének napján adjam be a jelentkezésemet, különben semmi esélyem sincs.

Persze van egy-két kivétel, ahol tényleg kivárják az időt, de ez a ritkább.

De az igaz, hogy ne várj semmit, folytasd a pályázást.

Nekem volt több olyan interjúm, hogy úgy jöttem ki, hogy tuti enyém az állás, azóta sem hallottam felőlük. Sosem tudod mi van a háttérben, lehet, hogy már rég megvan a jelöltjük, csak muszáj kirakatinterjúkat csinálni.

Az előző munkahelyemen pl. konkrétan ez ment. Undorítónak és értelmetlennek találtam. Sorra hívták be a jelölteket, közben már rég tudták, hogy melyik csókos belsős kapja meg. De nem is értem, hogy a főnök erre pazarolta az idejét, de minek?

Az egyébként lehet, hogy téged választanak, de mégis több hónap, mire szólnak, a multiknál elég hosszú az engedélyezési folyamat.

De hiú ábrándokat ne kergess, akkor a tied az állás, ha aláírtátok a munkaszerződést.

2013. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Teljesen pályakezdő vagyok, ráadásul még a diplomám sincs meg, szóval nem dédelgetek hiú ábrándokat.. :S
2013. szept. 5. 17:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem a jelenlegi munkahelyemre két évvel ezelőtt vettek fel. De úgy, hogy május végén volt az interjúm és augusztus elején hívtak fel, hogy felvettek.
2013. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!