Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik "szakmát" éri meg ma...

Melyik "szakmát" éri meg ma Magyarországon választani az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el, hogy milyen szakirányba menjek tovább, ezek közül jöhetne valami esetleg szóba:

- okleveles ruszisztika szakos bölcsész szakember

- kulturális antropológus szakember

- földrajz-kémia általános iskolás szakos tanár

- okleveles geológus szakember

- orosztanár (általános- és középiskolai).

Ti, ha nektek kellene választanotok melyiket választanátok? Melyiket érné meg a legjobban?



#kémia #orosz #földrajz #geológus #oklevél #antropológus #orosztanár #rusztisztika #kémia-földrajz szakos tanár
2013. szept. 15. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
- földrajz-kémia általános iskolás szakos tanár
2013. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kémia tanárból elég kevés van, az érheti meg jobban. Gondolkozz el azon, hogy esetleg bevegyél mellé még egy tantárgyat. Fizikát, matekot.


Egy haverom is három tanári szakot csinál az Egri Főiskolán. Ha végez, matek-töri-tesi tanár lesz a végzettsége.

2013. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos manapság ezek a végzettségek nem igen kellenek. Inkább valami szakmát tanuljál ami a háztartásokban kell.
2013. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!! Én mindenféleképp ezek közül akarok választani, és a gimnáziumi 5-ös átlagommal nem szeretnék elmenni pl. vízszerelőnek, vagy festő-mázolónak.

Jah és kimaradt a listáról a kriminológus (kriminálpszichológus).

#2-es: igazad van, én is inkább a földrajz-kémia szak felé hajlok, és ahogy te is írtad lehet be kellenem vennem még egy tantárgyat. Jelenlegi álláspontom szerint az az orosz lenne, így összekapcsolnám a két végzettséget. Meg ha megvan a földrajz-kémia utána el tudom végezni az orosz tanárit is levelezősön, úgy, hogy esetleg dolgozok mellette.

2013. szept. 16. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Éhen akarsz halni?

Mert ezekkel az lesz?

Felejtsd el ezeket a szakmákat,ha kémia akkor menj el vegyészmérnöknek,gyógyszerésznek,vagy ha fizika akkor fizikusnak-elmész utána bankba elemzőnek hadd ne mondjam mennyi lesz a fizetésed.

Tanárként 90ezer nem hinném,hogy abból normálisan tudsz élni.Gondold át.

2013. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5:


Itt van, hogy mennyit keresnek mostantól a tanárok.


Senki nem kap 90 ezret:


[link]

2013. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt értem,akkor 130-t az se valami húde nagy jövedelem,apám segéd melósa többet kap,úgyhogy nem éri meg egy fizikus bankban ennek 4-szeresét is kaphatja kezdőként.
2013. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

"Én mindenféleképp ezek közül akarok választani, és a gimnáziumi 5-ös átlagommal nem szeretnék elmenni pl. vízszerelőnek, vagy festő-mázolónak. "


Megérdemled a sorsod. A 2 említett szakma biztos megélhetést ad, és találsz vele munkát, jó szakemberként. Ami te akarsz lenni, az összefoglalva: munkanélküli.


A gimis 5-ös átlagoddal meg kitörölheted.

2013. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
59%
miért menjen vízvezetékszerelőnek, amikor az érdeklődési köréből teljesen kívül esik, ergő semmi érzéke nincs hozzá valószínüleg? egyébként több szakmunkás éhezik mint diplomás, csak megsúgom
2013. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a kiállását, igazad van. Miért is mennék el pl. vízvezeték szerelőnek, ha az ilyen szakmákhoz alapból kedvem és érzékem se lenne? Ezek után biztos jól keresnék velük, ha elterjedne, hogy lóf@@szt se értek hozzá, mi!!??
2013. szept. 28. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!