Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közfoglalkoztatottként dolgozo...

Közfoglalkoztatottként dolgozom. Beleírjam az önéletrajzomba hogy így dolgoztam vagy hagyjam ki? Hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Szerintem úgyis kiderül. Nagyon sokan vagyunk így, így nem tudom hogy most gáz e vagy sem. Pályakezdő vagyok és nagyon örültem ennek a lehetőségnek is, nem is rossz munka, sokat tanultam ez alatt a pár hónap alatt. Nem tudom melyik lenne a jobb, ha eltitkolnám, de végül úgyis rákérdeznek és kiderülne, vagy ha valamilyen formában feltüntetem a cég mellett és akkor már tiszta. Hátrány ez? Ezelőtt csak diák munkáim voltak. Ti hogy csinálnátok?
2013. szept. 15. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt is beírják a rózsaszín TB kiskönyvedbe, amit le kell adnod a munkáltatódnak. Úgyhogy ha felvesz, látni fogja, hogy ott dolgoztál, az önéletrajzodból meg kihagytad.
2013. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én beírtam, de úgy mintha rendes munkahely lett volna, nem hangsúlyoztam, hogy közmunka volt, az iskola nevét tűntettem fel és a munkakört + a feladatokat és az évet, hogy mikor dolgoztam ott.
2013. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam. Természetesen a cég szerepelni fog benne, csak azt nem tudom hogy az, hogy közfoglalkoztatottként dolgoztam e azt feltüntessem e. Ezen gondolkodom hogy benne legyen, vagy normális munkahelyként tüntessem fel és ne írjam hozzá hogy közfoglalkoztatottkén voltam .
2013. szept. 16. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer én is kérdeztem, hogy lehetne úgy kozmetikázni az önéletrajzot, hogy ne az jöjjön le, hogy egy megrögzött állásváltogató vagyok. 2x voltam közmunkán, 1x nyáron strandon, az is időszakos volt, mind határozott idejű szerződés volt, lejártak, maradni nem lehetett, ezt szerettem volna valahogy feltűntetni, hogy ne az jöjjön le az önéletrajzomból, na ez se tudja mit akar, csapódik össze-vissza. Azt kaptam válaszul, hogy nem szabad a távozás okát feltűntetni, ergo semmi közük, hogy milyen keretek között foglalkoztattak, ha behívnak interjúra és kérdeznek, akkor elmondod, legfeljebb, ha kérnek motivációs levelet, akkor abban megemlíted.
2013. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező, azt írod, hogy nem is rossz munka, sokat tanultál a közmeló alatt. Ezek szerint Neked nem utcát kellett söpörni, mint nálunk mindenkinek. Itt a szociális iroda egy állat, úgy beszélnek az emberrel mint egy bűnzővel, és kizárólag utcaseprés van, semmi más, de ezt is úgy mondta a nő, hogy majdnem megvertem... Szóval akkor neked szerencséd volt, normális munkát kaptál. A kérdésedre: én beírnám, de nem azt, hogy cart sepertem a kutyák után, valami értelmes melót írnék.
2013. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. Én beírom, hogy melyik állami szervnél voltam és mit dolgoztam. Konkrétan nem írom le, hogy közfoglalkoztatott, hanem konkrétabb, de jobban hangzó szót. Pl. irodai asszisztens. Sajnos én is gáznak érzem, hogy ez a helyzet, diplomásként sosem gondoltam erre. Félek nem becsülnek meg egy ilyen miatt utána, úgyhogy szépíteni kell a dolgon. Nem kerülöm a munkát és nem taszít egyáltalán, nem is ásni kell, meg szemetet szedni, hanem szellemi munkát kell folytatni, de akkor is csak közmunka.
2013. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!