Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ha lefenykepezem...

Szerintetek ha lefenykepezem a szemyimet es atkuldom egy munkahelyre vagyis ilyen netes munkahely visszaelhetnek az adataimmal?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 23:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló!


Ezt törvény egyáltalán nem írja elő. Azért másolják le a személyidet, mert valakinek az a dolga, hogy leellenőrizze az adataidat. Úgy látszik adatfelvételkor nincs hozzá kedvük.:)

Ha az lenne, amit Te állítasz, miszerint törvény írja elő, akkor én tényleg nem tudtam volna elintézni ezeket nélküle.

Viszont van egy Polgári Törvénykönyvünk, amely arra utal, hogy a fényképes személyes okmányaidat csak a Te beleegyezéseddel másolhatják le. Velem mindenhol irattak egy nyilatkozatot, miszerint nem járulok hozzá, és el volt intézve az ügy...:)


Nem vagyok rá büszke, nem erről van szó, de valószínűleg nem voltál még olyan élethelyzetben, amikor azért kellett rohangálnod, idegeskedned, védened magad, mert visszaéltek az okmányaiddal, amit egyszer engedtél valahol, valakinek fénymásolni.

2013. szept. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
" Normális helyen ilyet nem kérnek. "
2013. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" Normális helyen ilyet nem kérnek. "


Te most utazol rám, vagy csak unatkozol?

A kérdező munkahelyet írt. Ez nem egyenlő egy bankkal, egyéb hellyel...


Normális alatt azt értem, hogy egy "normálisan" működő munkahelyen ilyen fel sem merül, hogy az igazolványokat fénymásolgassák. Feltételezem, Te még azt sem furcsállanád, ha a háziorvosod másolgatná le minden alkalommal az igazolványodat, vagy a boltban az eladó.


Én ezt a témát Veled - mint 25 éve munkáltató - lezártam, úgyhogy nem kell fárasztanod magad az írással, mert már nem reagálom le...

2013. szept. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem utazom rád, egyszerűen azt vártam,hogy elismered: Ok még soha egy forintot nem láttam neten, a bankomon kívül, de unatkoztam és próbáltam válaszolni.


Egyáltalán nem furcsállom, ha le akarják ellenőrizni az adataimat , neten keresztül.


Aki számára ez nem evidens, és nem hiszi el,hogy minden egyes pénzzel foglalkozó internetes oldalnál is evidens, az simán fogadja el,hogy neki netes pénzkeresethez semmi köze.


Van ahol nem elég a fénymásolt személyi sem, csak közjegyző által kitöltött, és lepecsételt dokumentumok(3-5ezer ft)


Van egy világod, élsz egy világban, és úgy érzed csak ez létezik.


Feltételezem már nem fogsz írni, de magadban azért gondolkodj el,hogyan is ellenőriznéd le neten keresztül, legkisebb költség mellett, hogy valós adatokról van szó. Emellett még extraként valószínűleg nyelvi akadályok is akadnának.


Mivel nincs más standard, értelmes, költséghatékony eljárás, mindenhol ezt használják, és akit érdekelnek ilyenek vagy elfogadja, vagy simán nem foglalkoznak vele.


Én ezt,mint havonta forintban,hét számjegyű összeget interneten kereső, teljes magabiztossággal állíthatom,hogy milliárdos(természetesen dollár milliárdok)cégeknél is ez a normális.

2013. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!