Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE mennyi penzt viszel haza...

TE mennyi penzt viszel haza havonta? Egy normalis megelheteshezeleg? Mennyit tudsz megsporolni? Egy ismerosom ugy 40 eve mondta, hogy nem az a lenyeg mennyi penzt csinalsz, hanem mennyit tudsz feretenni. Nagyon igaza volt

Figyelt kérdés

#pénzbeosztás #penz kereset
2013. szept. 19. 03:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
91%

70.000,- Ft-ot viszek haza.

Semmire sem elég, nemhogy spórolásra. :(

És ezért napi 10-12 óra munka, sokszor hétvégén is. (A munkát amúgy nagyon szeretem, de a fizetés... No comment...)


Otthon élek még, mást nem tudok tenni. Csak reménykedni, hogy egyszer jobb lesz.


28/N

2013. szept. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
86%

1 millió körül van a keresetem ez változó +- 200.000ig! Ebből fizetem a mobilt, netet, vizet, szemétszállítás, kocsit, bankszámla díjjak ezek átlagban havi szinten 50ezer, benzinre nem költők mert hybrid az autóm viszont vállalkozásban 500kmig eltudom számolni a benzint viszont azzal a közel 50literrel amivel "gazdálkodhatok" kb 900-1000km jön ki szóval ez így nullás szinte. Emelet van magánnyugdíj pénztáram illetve egy megtakarításos életbiztosításom ami havonta80ezer.Van 1 fundamenta is a nevemen az 20.000Ft. Ez eddig 150ezer. Villanyra gázra nem kell költenem mivel napelemmel van biztosítva az áram fogyasztás illetve a fűtés meg nyáron a hűtés geotermikusan volt megoldva. Konyhában meg villany tűzhely van. További rendszeres kiadások nincsenek. Bevásárlásokra átlagban 150ezer! Meg vannak egyéb alkalmi kiadások, mozi, színház, étterem, 1-2havonta ruhavásárlás! 2-3hetente járunk el 2-3 napos wellnesre és évente 2-3alkalommal megyünk nyaralni vagy telelni! Jelenleg 2en élünk a háztartásban de barátnőm pénzét maga kezeli csak a kocsiját, meg a telefonját fizeti belőle meg a maga dolgait (Fundamenta, élet és magánnyugdíj, fodrász, kozmetikus, műkörmös stb) Így tőle nem származik bevétel ezért nem írtam! Én havonta 400-500ezret tudok félretenni!

Remélem sikerült választ adnom a kérdésedre!:)

2013. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
78%

Összbevételünk 600e körül van (bérjellegű és passzív jövedelem), a havi költés rezsitől a kaján át az egyéb dolgokig 200-250e Ft, a többit félretesszük.

Az elköltött pénzben benne van az önkéntes nyugdíjpénztár is.

Most szoktunk le a cigiről mindketten, hát meglepően sok pénzünk maradt így :)

2013. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
85%
90-ért dolgozom, pár ezer Ft-om marad amit magamra költhetek szabadon... A #2-esnek gratulálok, ilyen élet kéne mindenkinek. :(
2013. szept. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
60%

tegnap volt egy műsor külföldön és Maon végzett, a munka világában kezdő egyetemistákkal, és bizony kemény a helyzet:

azt mondta a legtöbb h Nyugaton átlagban 1,5 milla amit kínálnak KEZDŐKÉNT, míg amelyik ha akar jönni valamilyen okból, az ennek töredékét kapja még a legjobb helyről is, na de ez van kérem. És akkor csodálkoznak, vajon miért húznak el fiataljaink, mint a vadlibák ... hát valóban nagy rejtély.

De a legnagyobb gond az, h még csak a legkisebb esélyt se látom arra h ez belátható időn belül változni fog, és akár csak megközelítenénk a nyugati színvonalat (ahol aztán sokszor az árak színvonala meg a magyar árak alatt van, így aztán az életminőség többszörösen magasabb).

2013. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
75%

240 ezer nettót.

Elég a megélhetéshez, sőt. Kb havi 160 ezret félre tudok tenni. (30 ezer a teljes rezsim, mert újépítésűben lakom, még 30 ezret költök kajára, 20-at szórakozásra)

Évente egyszer kapok bónuszt is (akkora, mint 1 havi fizetés), abból bőven kijön egy nyaralás.


Az évi 160 ezer x 12 = 1.92 mill. + kamatok, mert hogy nyilván le van kötve a 'felesleges' pénzem mindig.

2013. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim válasza:
82%
Ezek szerint én vmit nagyon rosszul csinálok. Ketten hozunk haza 300.000 forintot mindezt napi 12-13 órával heti 6 napot ledolgozva. Lakást rezsit kifizetve is alig marad vmi. Félretenni ritkán sikerül pedig nem élünk nagylábon, sőt..
2013. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
80%

Egyetlen 1 dolog hibázik a dologban, hogy nyugaton című .... írásból! Igen kint nyugaton is csak azok keresnek annyit akik olyan területen és jó szakértelemmel bírnak! Ezzel szemben meg kellene kérdezni a kedves Magyar diákságot miért tanulnak tovább?? Döbbenetes válaszokat fogsz kapni!

Arra meg annyit reagálnék, hogy mindenkinek ennyit kellene keresne anno 4éve mikor belekezdtem az egész család és a barátok 90% hülyének és hazugnak tartott hogy ez bejöhet! Hitel nélkül, önerőből és 2-3ember segítségével jutottam el ide. Persze most már mindenki szeretne "közösködni" de hát ez nem így működik!!!

2013. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
50%

mit értesz a döbbenetes válaszok alatt?

én azért napi kapcsolatban vagyok az ún. magyar diáksággal, és a felsőoktatás szétverésével most már ott tartunk, hogy nem diploma után célozzák meg valamelyik országot, hanem eleve már az egyetemet is kint akarják végezni, és idén is kezdték ott sokan csak azok közül, akiket én ismerek.


de tehát mire gondolsz?


Pénzről még annyi h na igen, érdekes pénzeket látunk itt, ehhez képest most akkor gondoljuk el azt, hogy valaki egyedül élve, egy 1,5 szobás panelben vajon hogy a frászba él meg 40 ezerből ... aztán mindjárt felértékelődik ám az a 240 ezer netto. tehát ez meg a dolgok másik oldala.

2013. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
93%
Az a helyzet, hogy a többség úgy választ szakot, hogy legyen diplomám mert akkor többet kereshetek címszó... Tehát se elhivatottsága nincs se tudása nem lesz csak seggelése. Arról nem beszélve, hogy minek dolgozzak ha tanulhatok is még ugyebár... Tehát nem azért tanul a többség, hogy adott dolgot még jobban csinálhasson majd és vigye valamire hanem csak a pénzt látja maga előtt illetve, hogy ha lehet bulizni is még 4-5övét minek dolgozzon??!! Egyébként meg a szakmunkás emberek jelenleg ha normálisan dolgozik többet kereshetne mint egy "diplomás"... Sokadik dolog minek képeznek valamiből annyit amire nincs felvevő piac??!! Vagy ezzel nem is lenne baj, ha sok van csak legalább az illetők ne legyen merevek és csak abban szeretnének elmenni dolgozni! a 21 szd a rugalmasságról szól és hogy fel kell találni magunkat!!! A mai fiatalság többsége meg várja, hogy elé tegyék a dolgokat...
2013. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!