Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Berlinben legalább mennyit...

Berlinben legalább mennyit kell keresni ahhoz nettóban, hogy kényelmesen meg lehessen élni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra a kényelmes élet azt jelenti, hogy egy kellemes lakásban éljek egy kellemes környéken (közel a belvároshoz) (albérletben), ne kelljen azon izgulnom, hogy hónap végére elfogy a pénzem, tehát normális ételeket tudjak venni, néhanapján akár egy étterem is beleférne, hétvégente el tudjak járni szórakozni (kocsmába, klubokba, stb), illetve tudjak némi összeget félretenni a váratlan kiadásokra és évente egyszeri-kétszeri nyaralásra (Európán belül)?


Ehhez legalább mennyi pénz kell havonta nettóban Berlinben?


2013. szept. 19. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
2500 eur felett.
2013. szept. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Berlin, lakhatás tekintetében az egyik legolcsóbb nyugat-európai város, ennek figyelembe vételével legalább 1500-1700 nettót kell kapnod az általad elvárt életszínvonalhoz. 7 éve élek Németországban, több városban is éltem már, köztük Berlinben is, tudom mik a viszonyok.


Első válaszoló! 2500 € feletti fizetés az már errefelé sem az átlag, 2000 € felett csak a jó szakik, jó végzettséggel és szaktudással rendelkezők keresnek ennyit. Nem mindegy, hogy melyik városról van szó, Berlin nem drága nyugati viszonylatban, ha Münchenbe, Frankfurtba, Hamburgba menne a kérdező, na ott valóban kellene 2000 € nettó közeli fizetés.

2013. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mondtam én hogy átlagos. Csak azt hogy ennyi kéne a leírt igényekhez. Eétterem pl 25_40 európai per fő. Ez heti kétszer 50_80 európai ami havonta 200-300 európai egymagában. Szórakozás detto. Nyaralás min 2000 évi kétsze, az havi 350. Félretenni havi 200-250et... És meg ssorolhatnám.
2013. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is 2500Euró felett.


Egy informatikus kint 3 év multi tapasztalattal gondolom megkapna ennyit már,nem?

2013. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!