Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt kivehetem...

Vaniliaa75 kérdése:

Felmondási idő alatt kivehetem-e az engem időarányosan megillető fizetett szabadságomat?

Figyelt kérdés

2013. július 01-én létesítettem munkaviszonyt a szokásos 3 hónap próbaidővel. 2013. szeptember 28-án szóban jeleztem a főnökömnek (kis-főnök és nagy-főnöknek is), hogy szeretném beadni a felmondásomat és miután próbaidőn belül vagyok nincs felmondási időm, ennek ellenére hajlandó vagyok okt. 25-ig dolgozni nála.

Ma reggel, beadtam írásban is a felmondásomat, amelyben hivatkoztam arra, hogy már szóban jeleztem próbaidőn belül. Ma már arra hívatkozott, hogy van 30 nap felmondási idő, amelyet le kell dolgoznom. Miután igy is - úgy is okt. 25-ig maradnék, az lenne a kérdésem, hogy az engem megillető 7 napos szabadságomat kivehetem-e a próbaidő utolsó hetében? Jogszerű-e egyáltalán a munkáltató részéről a 30 nap felmondási idő ledolgoztatása az én esetemben? A válaszokat nagyon várom, és előre is köszönöm!!!


2013. okt. 2. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A felmondást írásban kell közölni (próbaidő alatt is)

Ha már lejárt a próbaidőd és akkor adod be a felmondásod, akkor a munkáltatód jogszerűen dolgoztatja le a 30 nap felmondási időt.

Az arányosan járó szabadságodból még ki nem vett napokat ki kell adnia, de nem feltétlen akkor amikorra te kéred.

Ha mégsem adná ki, ki kell fizetnie.

2013. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nesze neked munkavállalók érdekei. és én még, hogy ne csesszek ki vele, felajánlottam, hogy okt. 25-ig jövök neki. én voltam a hülye, hogy nem álltam fel szombaton a műszak végén. és mi van olyankor ha a felmondási idő utolsó hetében éppen táppénzen vagyok?

azért köszönöm a válaszodat.

2013. okt. 2. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen elmehetsz táppénzre. Ebben az esetben a keresőképtelenség első 15 munkanapjára betegszabadság jár.

A munkáltató ellenőrizheti, hogy jogos-e a táppénzes állományod (kérhet táppénz felülvizsgálatot), de szerintem ilyen kevés időre nem fog.

Először próbáld megbeszélni vele a szabit.

Ennek a cikknek az első része érint téged:

[link]

2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat. Megbeszélem vele, hogy az 1 hét szabimat adja ki okt. 25-től, ha nem hajlik rá, akkor táppénzre megyek 1 hétre és így a felmondási időm nem változik. 2006-ban voltam utoljára táppénzen, úgyhogy kérheti a felülvizsgálatot, ha akarja.
2013. okt. 3. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!