Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató, hogy...

Kötelezhet a munkáltató, hogy a másodállásom végzésére vegyem ki a szabadságomat?

Figyelt kérdés
Másodállást létesítettem egy iskolában heti 8 órában délelőtt, és a munkáltatóm csak úgy engedélyezte, hogy ha kivettem az időarányos szabadságomat. Ez jogszerű? Csak úgy lehet másodállásom, hogy szabi alól végzem? Értem, hogy munkaidő alatt volt, de akkor ne engedélyezte volna! Fordulhatok ezzel bírósághoz?
2013. júl. 17. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Szabit akkor kell kivenni, ha a másodállásodat olyan időszakban végzed, amikor az eredeti munkahelyeden is munkaidőd lenne. Én például tolmácsolni szoktam időnként, és számomra nyilvánvaló, hogy ha elvállalok egy munkát, és amiatt nem megyek be a munkahelyemre, akkor arra az időszakra szabit kérek. A munkáltató szempontjából teljesen mindegy, hogy a szabadság alatt dolgozol, vagy a hasadat sütteted a tengerparton. Ha nem mész dolgozni, és táppénzre sem vagy jogosult, akkor arra az időszakra szabit kell kivenned. A leírásodból nem derül ki, hogy időben hogy osztod be a két munkát.
2013. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már hogy a túróba ne kötelezhetne?!


Az időddel akkor rendelkezel szabadon, amikor NINCS MUNKAIDŐD. Akkor azt csinálsz, amit akarsz, nincs beleszólása a munkaadódónak...


Ellenben MUNKAIDŐBEN, amiért ő FIZET NEKED akkor megszabhatja, hogy mit csinálj. Örülj neki, hogy egyáltalán ilyen feltételekkel elengedtek...

2013. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!