Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás interjú előtt felhívják...

Állás interjú előtt felhívják az előző munkahelyi cégeket? Állást szeretnék váltani, és nem akarom, hogy a cég megtudja, hogy állást keresek.

Figyelt kérdés

Az önéletrajzomban benne szerepel a jelenlegi munkahelyem a tapasztalat miatt, de ha leírom, hogy mostani munkahely, akkor lehet, inkább olyat vesznek fel, akinek nincs munkája, ha meg nem írom le, akkor lehet, felhívják a céget referencia okán, vagy ilyesmi. Van ilyen?


Mert ha igen, lehet, kirúgnak, mielőtt új munkát találnék, ezt akarom elkerülni.



2013. okt. 2. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ha érdekelsz egy céget, akkor esélyes, hogy az előző munkahelyedet megkérdezik, referencia gyanánt. én jövő héten kezdek az új helyemen, és felhívták az előző főnököm.
2013. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ird bele az kìsérõlevélbe, hogy szeretnéd, hogy a jelentkezésed bizalmasan kezeljék. Akkor vàgjàk majd hogy mi van, és nem fognak a hozzàjàrulàsod nélkül telefonálni. Ràadàsul meg sem sértõdnek.


Az, hogy most van állásod, nem hátrány.

2013. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor beleírhatom az önéletrajzba is, hogy jelenlegi munkahelyem? Úgyis látni fogják a kiskönyvben, mikor volt utoljára.


Csak hogy ilyenkor nem gondolnak-e arra, hogy nem vagyok lojális és őket is ott fogom hagyni?

2013. okt. 2. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én ilyenkor arra gondolok, hogyha a jelentkezõnek most is van munkâlya, akkor tud és szeret is dolgozni. Ráadásul ha a meglévõ munka ellenére jön hozzánk, akkor nem csak kényszerbõl teszi, hanem tényleg tetszik neki, esetleg élvezni is fogja, tehát hasznos lesz a cégnek.
2013. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok... nem merem elküldeni az önéletrajzomat, mert félek, hogy érdeklődnek a mostani cégemnél...
2013. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fuel köszönöm a választ, ez biztató!
2013. okt. 3. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A hozzájárulásod nélkül nem hívhatják fel a korábbi munkahelyedet, és ha hozzájárulsz akkor is csak a munkakörödről, munkáddal kapcsolatban érdeklődhetnek... elvileg... Gyakorlatilag meg ki tudja, mikor hívják fel őket és mit kérdeznek...

De szerintem, ha látják, hogy most is ott dolgozol, akkor nem fogják felhívni a munkáltatód, max akkor ha már szinte biztos, hogy téged akarnak és hozzájárulsz...

2013. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!