Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes levizsgáznom kamionra,...

Érdemes levizsgáznom kamionra, utána behozza az árát? Mennyire megterhelő egy kamionos munka?

Figyelt kérdés
B kategóriám megvan.Sokat hallottam kamionosokról, akik külföldre járnak, megismernek jó helyeket, országokat. Érdemes beruháznom, CE kategóriára és elmenjek kamionozni utána? Mennyit keres egy kamionos átlagban és mennyit van távol?

2013. júl. 3. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nincs családod, akkor bevállalhatod. mert jól fizet relatíve. azonban ha családod van, akkor felejtős, a legjobb kapcsolatokat is tönkrevágja az ha heteket távol vagy, majd mikor otthon vagy, akkor 90%-ban alszol. tudom miről beszélek, 11 évig kamionoztam. fizetés általában hivatalosan minimálbér a többi meg kilométer alapján. jó keresethez le kell nyomnod havonta 9000-11000 km körül.
2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy 1 hónapban lehet keresni 4-500 ezret?
2013. júl. 3. 21:02
 3/6 Amado atya válasza:

Csak ha látástól- vakulásig tekersz.

Haver most hagyta ott a kamiont, és ment vissza városi buszra, mondván: ugyanannyit keres, tizede annyi fáradsággal.

2013. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy 1 hónapban lehet keresni 4-500 ezret?"


Igen, de ahhoz nagyon sokat kell lenyomni. 13.000-15.000 km havonta legalább! Kezdőként meg ne számíts ekkora pénzekre. Nagy eséllyel belföldi fuvarokkal kezdesz, az jóval kevesebbet fizet. Bár manapság sok autósiskola, ha elsőre levizsgázol mindenből, akkor egy kamionos cég szerződést kínál(hat)!

2013. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet keresni 400 - 500 ezret, de nem kezdőként. Kezdő csak a Waberernél, Horváth Rudinál, vagy vacak cégeknél tud elhelyezkedni. Ezek vonogató, trükköző cégek. Azt szoktam tanácsolni kezdőknek, hogy a fenti kettőnél szerezzenek gyakorlatot, közben tanuljanak angolul, németül. Nyugat Európában rengeteg a kamionos állás, keresik a gyakorlott, nyelvet beszélő sofőröket. Olyat érdemes találni, ami napidíjas, nem km alapú a bérezés. Ne csak ponyvásban gondolkodj, van hűtős, tartályos, silós stb. felépítmény, ott a pénz is jobb lehet.
2013. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha napi 13 órákat akarsz dolgozni, távol az ismerőseidtől akkor lehet csinálni.

El se tudod költeni a pénzt, az árát behozza.

Mire költenél a kamion fülkéjében?

2017. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!