Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjam meg az önéletrajz...

Hogyan írjam meg az önéletrajzomat, ha van pár dolog benne, ami nem hangzik jól?

Figyelt kérdés
Közgazdász végzettségem van, amit 2007-ben szereztem. Azóta sem tudtam elhelyezkedni a végzettségemnek megfelelően. Elhelyezkedtem egy gyárban egy közepes végzettséget igényló állásban, de azt elveszítettem, utána egy másik hasonló szinvonalú munkakörben dolgoztam ugyanott egy hónapig, de otthagytam azért, mert nem akart befogadni a társaság. Egy nő helyére tettek be engem és a többiek kiakartak túrni, hogy visszakaphassa az állását. Nem bírtam ahogy bántak velem és szóltam a vezetőnek. Operátor lettem, mert nem volt más lehetőség. Azóta is az vagyok, nem kerestem másikat közben, mert költözni fogunk másik városba, csak bizonytalan volt minden, úgysem vettek volna fel, hogy meg sem tudom mondani, hogy mikor tudok kezdeni, mikor költözünk. Végülis hamarosan költözünk mostmár, nagyon rá akarok startolni az álláskeresésre, de nem tudom, hogy hogyan szépítsem ezeket a dolgokat. Félek nem mondhatom el, hogy operátor lettem, mert akkor azért nem vesznek fel, de ha meg nem mondom el és utánanéznek a dolgoknak, akkor meg azért nem vesznek fel, mert elhalgattam. Azt sem tudom, hogy hogyan magyarázzam meg azt az egy hónapot, nem szeretném elmesélni, hogy mi történt ott velem, hogy nem fogadtak be, mert abból meg úgy jönne le, hogy nem tudok beilleszkedni, pedig nekem ezzel nem szokott problémám lenni, csak peches voltam és kifogtam egy ilyen társaságot. Adnátok tanácsokat? Legyek őszinte? Mondjam ki nyiltan, hogy inkább lettem operátor, mint munkanélküli? Lesz még lehetőségem az életben közgazdász állást találni?
2009. nov. 10. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az önéletrajzban való feltüntetéssel van a gond, mert azt leírod hogy ez voltál, ezt és ezt csináltad. Az állásinterjún azonban erre kitérnek. Itt elmondhatod kereken hogy mi a helyzet, egyáltalán nem írják a te számládra, mert el is mehettél volna, de tájékoztattad a felettesed a munkahelyen kialakult helyzetről, és az operátori munkakört tudták felajánlani. Mindenki tudja hogy a kényszer nagy úr. Ezt persze lehet szépen tálalni. Ne sírással kezd, hogy a szemét kollégák kitúrtak ezt nem is kell említeni, csak egy másik munkakörbe kerültél át. Lehetséges hogy rákérdeznek, hogy miért, sőt. Ilyenkor már el lehet mondani a történteket, de ezt sem úgy hogy vádaskodsz, te megpróbáltad orvosolni a helyzetet, mert szóltál a főnöknek, ő ezt tudta felajánlani. Elmondod hogy te könnyedén be tudsz illeszkedni és valószínűleg a kollégák reakciója sem a személyed ellen szólt, sokkal inkább a volt munkatársukért tették, hátha vissza tud jönni, mivel jobb a békesség és komor hangulatban dolgozni sem lehet, te voltál az aki lépést kezdeményezett
2009. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél.
2009. nov. 10. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár, manapság még a diplomások közül is kevesen dolgoznak a képesítésüknek megfelelően, max a jogászoknál meg az orvosoknál gyakoribb.


Tüntesd fel úgy hogy az első munkád nem ütötte a szinvonalat, itt meg előléptettek operátorrá, de itt meg is ragadt a dolog, te pedig szeretnél fejlődni akár más téren is ezért jelentkezel másik munkahelyre...

2009. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg amit nem, szeretnél elmondani, azt ne mond el!


Hazudj szemrebbenés nélkül ellenőrizni úgysem tudják meg nem is édrekli őket, a fellépésedre kiváncsiak!

2009. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg azért nem találtál eddig közgazdász állást mert ilyen muja vagy!!!


Kamuzni kell, és befolyásolni!

2009. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget írd le! Ha állásinterjúra behívnak ott elmondhatod azt is amit nem írtál bele!
2009. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
miért gáz az operátori munka? én nem értem..:S
2009. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mert az emberek lenézik azokat, akik betanított munkát végeznek. Nem néznek a dolgok mögé, hogy mi miért történik, csak a presztizs alapján ítélik meg az embereket.


Köszönöm a véleményeket, elgondolkodom!

2009. nov. 11. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így semmikép ne mond el. Jártam már hasonló helyzetben és végül az jött le, hogy összeférhetetlen vagyok. Ezen a barátaim előbb síró majd röhögőgörcsöt kaptak.

Én azt tapasztaltam, hogy őszintének lenni tilos, mert eddig akárhányszor az volt ilyen téren iszonyatosan megszívtam.

2009. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!