Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria, vagy Olaszország?

Ausztria, vagy Olaszország?

Figyelt kérdés

Mindenféleképp kiszeretnénk menni dolgozni külföldre és nem tudom melyik lenne jobb (Olaszország északi részét néztem ki konkrétan Bolzano, amit nemrég a legélhetőbb olasz városnak szavaztak meg, illetve Ausztriában Stájerország merült fel)


Én olaszul tanultam, de frissítésre szorul, a párom nem tanult olaszt, de kifejezetten könnyen tanul nyelveket. Németet mind a ketten tanultunk, de én 10 éve és már nem sokra emlékszem, neki pedig érettségije van belőle, bár ő is sokat felejtett mert az angolra ment rá teljesen.


Amelyik országot választjuk annak a nyelvét kívánjuk a következő évben megtanulni/felfrissíteni. Páromnak kelendő szakmája van, nekem kevésbé jó külföldre sajnos. Melyik országot javasoljátok? BÁRMILYEN szempont alapján. (pénz, gazdasági helyzet, emberek hozzáállása, stb)


Köszönöm a válaszokat, egyet kérnék, a "nincs kolbászból a kerítés ott sem" választ sajnos nem tartom ebből a szempontból hasznosnak, így azokat ne írjátok. Tudom, hogy sehol se habostorta az élet, nem is megváltásként várom a külföldi munkát.


2013. okt. 15. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Gazdasági szempontból mindenképp Ausztria, olaszban jóval többet is adózol és Ausztriában a legkisebb a munkanélküliség az egész EU-ban.

Az emberek hozzáállása szerintem ne legyen szempont a választásnál mivel mindenhol vannak rendes meg kevésbé rendes emberek is.

2013. okt. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen édesapám is ezt mondja, de őt elfogultnak tartom, mert egész életében német nyelvterületen dolgozott (Németország, Ausztria, Svájc, és kicsit Hollandiában is). Az emberek hozzáállását csak azért tartom opciónak, mert nem rövid időre mennénk, hanem évekre, vagy örökre, vagy ahogy dobja a gép, és nem egy helyről hallottam, hogy a bajorok nem túl barátságosak. Ilyeneket nem hallottam az olaszokról se, és az osztrákokról se, ezért kérdeztem így rá.

Jöhet még válasz amúgy :)

Kiegészíteném azzal, hogy anyanyelvi szintű német nyelvtanár a rendelkezésünkre áll apukám formájában. Ez azért elég sokat nyom szerintem Ausztria mellett a latba.

2013. okt. 16. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp Ausztria.
2013. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is Ausztriat valasztanam,bar itt is elek.Megfordultam Nemetorszagban is elotte,2 evet huztam le kint,az emberek zarkozatabbak,tavoltartobbak,itt is ott is.
2013. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát én mindenképpen Olaszországot választanám! :) Már csak azért is, mert nagyon megfogott a kultúrájuk és a mentalitásuk is.

Ausztriáról azt hallottam ismerősöktől, akik megpróbáltak kimenni, hogy ott nagyon lenézik a magyarokat, és hogy ki is használják őket. (munka szempontjából)

2013. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!