Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4 főállás mellett lehetek...

4 főállás mellett lehetek egyéni vállalkozó mellékállásban?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm 4 órára akar bejelenteni főállásban, azonban jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, méghozzá KATA-s. Én úgy tudom, hogy a 4 órával így ott nem lehetek főállású, egyéni vállalkozó meg nem lehetek mellékállásban. Jól gondolom-e? Milyen megoldások lehetségesek ennek a problémának a kiküszöbölésére?

2013. okt. 15. 23:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Legalább heti 36 órát elérő munkaviszony kell EGY munkahelyen ahhoz, hogy mellékállású vállalkozó lehess. Tehát sajnos ma már úgy sem lehet megoldani, hogy vállalsz mellette még egy négyórás állást. Ha tényleg 4 órában dolgozol, nem tudsz mit csinálni, ha viszont valójában 8 óra a munkaidőd, és így akar 4 órára bejelenteni, akkor ne hagyd magad! Esetleg megpróbálhatsz egyezkedni a munkáltatóddal, ha már nem akar rendesen bejelenteni, akkor zsebbe adjon neked 25ezerrel többet, amennyivel többe kerül majd neked a KATA.
2013. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!