Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet Magyarországo...

Mennyit kereshet Magyarországon egy hegesztőmérnök helyettes?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 17:44
 1/3 anonim válasza:

Ez sok dologtól függ.

- Mi a gyár profilja és milyen hegesztéseket használtok? Mert ha ívhegesztés kell, ami kiemelt szempontokat követel (pl.: nyomástartó edény, állványzat hegesztése)

- Mi a végzettség? Igényli a szakmérnöki tudást? Kell hozzzá EWE, IWE végzettség, mert ha kell, akkor az más.


Ha csak egy összeszerelde, ahol kb. ponthegesztés van és elég ehhez a hangzatos végzettséghez egy technikum, akkor kb. bruttó 200-250ezer.

Ha kell szakmérnöki és kiemelt fontosága van a hegesztésnek és van 5-6 év tapasztalatod, akkor bruttó 800.000-1.000.000 között.

2014. jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hello. A gyár profiljában vannak nyomástartók (igaz nem nagy nyomásra). Ívhegesztésről beszélünk. Nekem jelenleg AWI rozsdamentes minősítésem van, hegesztőgép kezelői papírom, és IWP (EWP) vizsgám, és hegesztő robotokkal is foglalkozom.
2014. jan. 10. 16:48
 3/3 anonim válasza:

Akkor valószínűleg a bruttó 200-250ezer közötti sáv kezdőben. Ha több a tapasztalat, akkor olyan 300körül saccolom. Persze inkább BP és környéke, nyugat Mo. menőbb cégei.

De ez nagyon körülbelül. Mert a kezdő mérnöki végzetséggel rendelkező mérnökök is 250-300között kezdenek keresni. Egy jó hegesztő is kb. ennyit kap.


De ebben amúgy szerintem elég nagy a szórás és sokban függ az ügyeségedtől. Egy jó hegesztőt jól megfizetnek, mert félnek, hogy megpattan külföldre. Főleg a határ mentén. Ott akár 350-400bruttó körül is el tudom képzelni, de persze sok éves tapasztalattal.

2014. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!