Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok, ha nem...

Ti mit csinálnátok, ha nem találtok pillanatnyilag ideális munkát?

Figyelt kérdés

Elvállaltok ideiglenesen egy nem túl kedvezö kényelmes munkát, ami sem anyagilag sem szakmailag nem nagy kihívás és mellette keresgéltek tovább kisebb lendülettel persze, vagy nem alkusztok és célirányosan pályáztok tovább?


Egy kétéves szerzödést kellene aláírnom. A munka korántsem ideális, de valamiböl meg kell élni.

De hogy lépjek ki, ha közben találnék a végzettségemnek megfelelöt?


2013. okt. 23. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egy számomra nem ideális munkát is szívesen elvállalnék, közben még mindig lehet keresgélni, ha meg jobb akad kilépni.
2013. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éve dolgozom nem ideális munkahelyen, nem kihívás (de rengeteget kell dolgozni), minimálbér.

Ha a végzettségemnek megfelelőt keresném, lehet még most se dolgoznék. Keresgélek de nincs semmi, vagy külföldre megyek vagy még tanulok - de ahhoz meg pénz kéne.

2013. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más lehetőség, elvállalnám. Ugyanis bármi jobban mutat az önéletrajzodban, mint esetleg több év kihagyás, otthonülés... Írd alá azt a szerződést, és keresgélj tovább. Én is most ebben a helyzetben vagyok: van munkám jelenleg is, imádnám is, de a főnök nem enged továbblépni. A napokban kaptam egy másik ajánlatot, úgyhogy mehetek a főnökhöz, hogy váljunk meg egymástól. Az új munka sem a legjobb, bár 40%-al több a fizetés, mint most. De én is keresgélek tovább. A határozott idejű szerződést igaz, hogy csak közös megegyezéssel érdemes felmondani, de mondj egy munkáltatót, aki úgymond erőszakkal ott tartja a munkavállalóját... Abból úgyse sülne ki neki se semmi jó.
2013. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A két év hosszú idő, az alatt eléggé meg fogod utálni. Van rá esély,hogy találj a képzettségednek megfelelőt mondjuk 2-3 hónapon belül? Anyagigalg megendedheted magadnak, hogy X hóanpn át ne keress semmit? Ilyen esetben én tuti aláírnám a kétéves szerződést...
2013. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mi van, ha nem közös megegyezés, hanem én mondanék fel?

Extrában kell még ott dolgoznom vagy nem kapok segélyt?

A segély szempontjából mindegy, hisz épp egy másik munka miatt mondanék fel:)

Persze nem kéne sokat spekulálnom, még odaadják másnak.

Pillanatnyilag a TB-t is meg a nyugdíjat is magam után kell/kellene fizetnem...

2013. okt. 23. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha te mondasz fel egy határozott idejű szerződést, akkor kérhetik, hogy fizesd meg a munkáltatónak a hátralévő időre járó munkabéredet. Tehát az nem jó üzlet. :D
2013. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Ez minden határozott idejü szerzödésre fennáll?

Elég rosszul hangzik.

És határozatlannál?

2013. okt. 23. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen szerintem nincs, ezen az alapon, akinek határozatlan idejű szerződése van, és felmondani merészel megfizethetné a nyugdíjig hátralévő idejét.

Volt munkatársam hamarabb felmondott, nem várta meg a szerződés lejártát, nem kellett neki fizetni semmit.

2013. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!