Ausztria vagy Anglia?

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkaviszonyom,ezért azon gondolkodom,hogy meg kellene próbálni külföldön elhelyezkedni,akár szezonális munkára.

A gond ott van,hogy a nyelvekkel nem állok valami fényesen.

Ráakarok állni valamelyik tanulására,de azt nem tudom eldönteni,hová lenne érdemesebb kimenni dolgozni?

Úgy tudom,hogy Angliában jobb a fizetés,de sokal drágább a megélhetés is!

Ausztriában inkább csak szezonális munkákról tudok.

Ott kevesebb a fizetés,de az élet sem olyan drága.

Ráadásul,Ausztiából szerintem vagy 3 havonta haza lehetne járni,Angliából meg jó,ha félévente vagy évente!

Szóval,mit ajánlotok,melyik nyelvvel és országgal próbálkozzam meg?

Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 23. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem beszéled a nyelvet, mindkét országban csak szakképesítést nem igénylő munkát tudnál találni. Takarítást, gyermekfelügyeletet, segédmunkát.

Kérdés az, hogy mik a hosszú távú terveid? Én Angliában voltam babysitter, megtanultam a nyelvet felsőfokon, ami azért segít, ha itthon szeretnék elhelyezkedni. Viszont, ha hosszú távon gondolkodsz, akkor inkább a németet tanuld. Sok olyat hallottam, hogy magyarok dolgoznak butikban, benzinkútnál, és hazajárnak aludni. Itthoni áron élnek, kinti fizetésért. Persze perfektül kell tudni németül.

2013. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha határ mellé költözöl Ausztriából naponta haza tudsz járni, de nyelv nélkül már egyik sem sanszos nagyon, még ha az osztrákok szeretik is a magyarokat foglalkoztatni. Nagy a kivándorlási kedv, van miből válogatni és ha valaki már alap fokon beszél, előnybe van azzal szemben aki nyelv nélkül próbálkozik, igaz ezek leginkább segédmunkák. Ha meg azzal számolsz, hogy majd a kint lévő magyarok segítenek, az rövid távon jelent csak megoldást, azon felül már inkább problémát...
2013. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Land der Berge, Land am Strome, Land der Äcker, Land der Dome, Land der Hämmer zukunftsreich ! Heimat bist du großer Söhne, Volk begnadet für das Schöne, Vielgerühmtes Österreich, Vielgerühmtes Österreich ! :-))


Egyértelműen Ausztria, sok olyan munka van ahová kifejezetten magyarokat keresnek, de úgy hallottam ezek inkább mezőgazdasági munkák . Az emberek is sokkal barátságosabbak, közelebb is van, és a fizetés is majdnem olyan mint Angliában :-)

2013. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!