Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felsőfokú végzettséggel...

Ha felsőfokú végzettséggel rendelkezem, de nem a felsőfokú végzettségemmel helyezkedtem el, hanem egy másik középfokú végzettségemmel, akkor a közszférában melyik fizetési sávba tartozom?

Figyelt kérdés

Végeztem természetvédelmi mérnökként, de nem tudtam elhelyezkedni, ezért a középfokú végzettségemmel fogászati asszisztensként szeretnék dolgozni. A kérdésem annyi, hogy mivel különböző fizetési sávok vannak, ezért én a felsőfokú végzettségem miatt magasabb fizetésben részesülnék elméletileg, vagy csak akkor ha az a felsőfokú végzettség egészségügyi lenne?

Kérem csak az válaszoljon aki érdemi információval tud szolgálni.

A válaszokat köszönöm.



2013. okt. 24. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A betöltött munkakörödre meghatározott fizetési sávba kerülsz , tehát nem számít a felsőfokú végzettséged ( mivel a munkakörödhöz nem szükséges ).

Gondold csak át , ha végzettség alapján fizetnének , mindenkinek három diplomája lenne a közszférában....

A közalkalmazottaknál és a köztisztviselőknél egyaránt így van.

2013. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, a betöltött munkakör számít, illetve az ahhoz tartozó elvárások. Így rád az alacsonyabb, középfokú végzettségű fizetési sáv vonatkozik.

Akkor jár a magasabb fizetés, hogyha a betöltött munkakörhöz kapcsolódik a végzettséged, és akkor is csak akkor, hogyha a betöltéséhez feltétel a szakirányú felsőfokú végzettség.

2013. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dettó környezetvédelmi diplomával dettó egészségügyben dolgozom, kórházban.


A munkaügy csak a középfokú papírom kérte be, a diplomám nincs is feltüntetve, a C1 kategóriában vagyok, eddig 114 nettóm volt, most emelték 118-ra, amiből eddig 74-et, most 77-et kapok kézhez.

Egyéb juttatás nincs, én nem szakdolgozó vagyok, a fogászati asszisztens lehet az, ebben az esetben valamivel többet fogsz kapni, nem tudom, hogy számolják, de a diplomád nem fogják figyelembe venni.

2013. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Gondold csak át , ha végzettség alapján fizetnének , mindenkinek három diplomája lenne a közszférában.... "


Régebben pedig így volt, csak idővel változtattak. Ez azt eredményezte persze, hogy voltak olyan aktatologatók érettségivel, akik emiatt elvégezték a szocpedet, ezzel emelve a fizetésüket, aztán mikor leépítés volt, őket rúgták ki először, mert drágábbak voltak a többinél.

2013. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen , a híres szocped , lassan fél Magyarországnak az van....
2013. okt. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!