Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemista vagyok. Van annyi...

Egyetemista vagyok. Van annyi pénzem havonta fix kiadásokkal együtt is hogy meg tudjak élni belőle sőt talán még egy 20ast félre is tudok tenni belőle havonta a tavaszi tanulmányútra. Mégsem tudom beosztani a pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szóval van kb havi 25 fix kiadás. kolesz telefonszámla ilyesmi. és a többi az szabad felhasználású és ha úgy számolok hogy 5ezret költök hetente akkor flére is tudok tenni havi 20ezret a tavaszi tanulmányútra. sosincs pénzem mégsem. LEhet hogy az a gond hogy bankszámlán tartom és nem készpénzben ? Mit tegyek ? hogyan osszam be? Jó lenne ez az 5ezer/hét ötlet? havonta járok haza.

2013. okt. 24. 23:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Albérletes vagyok és jó értelemben, de speciális helyzetem van.


Két volt gimis osztálytársammal és barátommal lakom most is együtt, egy albérletben. A lakbér fejenként 15 000 forint fixen, a két nyári hónapban csak 5000-et fizetünk. A rezsi eddig rosszul volt megoldva 1 évig, mert átalányt (vagy ártalány? általány?) fizettünk, vagyis minden hónapban fixet, amit elvileg az év végén visszafizetnek (ha többet fizettünk, mint fogyasztottunk; de ha többet fogyasztottunk, mint fizettünk, akkor meg nekünk kell ráfizetni). Most átkértük arra, hogy minden hónapban a fogyasztással egyenértékűt fizessünk. A szokásos fejenkénti 15 ezer helyett így most csak 8 ezer volt az előző havi számla (fejenként, amiben benne van az internet, a közös költség, a gáz, víz és a villany)


Háromhetente járok haza a vonattal 170 km-re lévő szülővárosomba, de gyakran előfordul, hogy otthonról Szegedre valamelyik lakótársam szüleje lehoz minket kocsival közösen. Ezért utazásra kb. 3200-6400 forint megy el egy hónapban (a vonatjegy 1600). A helyi közlekedési bérletet ingyen kapom az önkormányzattól, mivel államis vagyok.


A cuccaimat mindig egy hatalmas utazótáskában és egy hátizsákban hozom, valamint néha ha kell szatyrokban. És csodálkozom hogy az emberek 90%-a csak egy mini utazótáskával jár. Hazafelé nem viszek sok mindent (mosni itt mosok az albérletben, csak pár könyvet és ruhát, használati tárgyakat), de Szegedre jövet mindig tele vagyok pakolva kajával. Az itt töltött kb. 17-18 napból az első 6-7 napon sosem kell vennem kaját, mert annyit hozok otthonról, hogy bőven kitart. Ezeknek a fele kb. a hűtőbe való, de a fele nem. Ezután próbálom olcsón kihozni az étkezést, ahogy mondtam (babkonzerv darabja 140 ft, csirkecomb felsőrésszel 540 ft/kg, 1 kg rizs 200 ft, halkonzerv 150-200 ft, stb)

Mivel a lakótársaim minden héten hazajárnak, néha hagynak itt nekem kaját, amit hét közben (csütörtökig, amikor elmennek) nem sikerült megenniük és csak a kukában végezné. Fél kiló kenyér, otthoni töltött káposzta, felbontott szalámi, ilyenek. Azok is hozzáadnak valamit.


Azt írtam, hogy vízre nem költök havi 2-3 ezret, mint a legtöbben, mert nem állandóan műanyagpalackos ásványvizet veszek, hanem csak egyszer félévente és utána azokat újratöltöm az Anna-kútnál, aztán fél év használat után lecserélem őket. Így havi 2-3 ezer helyett maximum évi 2-3 ezret költök vízre.


Nem költök chipsre, csokira, sütire, nem járok gyorsétterembe, nem dohányzom. De én sem vagyok szent, sőt! Azért mondom, mert cserébe viszont sok sört iszom. Havonta kb. 4-5 ezer forint megy el sörre, de ezt ki tudom gazdálkodni úgy, hogy ne érintsen meg anyagilag (nem drága, kocsmai 300-400 forintos sörökről, hanem bolti 180-250 forintosokról van szó).


Ami a bevételi oldalt illeti:

A családomon belül főleg a nagyszüleimtől kapom a pénzt, amiből élek. Ezért is tartom fontosnak a spórolást, mert idős emberek, akikkel bármi történhet holnap, 1 hónap vagy 3 év múlva, én pedig nem diákhitelből akarok élni utána, ha baj lesz.

Ezt a kapott pénzt még diákmunkákkal egészítem ki. Amikre igazából semmi szükség nem lenne, enélkül is meg tudnék élni, de mondtam hogy fontos a spórolás. Kb. havi 6-8 napot dolgozom összesen (csütörtök déltől hétfő reggelig nincs órám minden héten, szabad vagyok) és ez olyan havi 30 ezer forint extrát ad.


Röviden havi 15 ezret költök lakbérre. Mostantól kb. havi 10 ezret rezsire. Kajára havi 12-20 ezret. Utazásra havi 3-6 ezret. Alkoholra havi 5 ezret. Ezek a kb. fix kiadások. (Ezen felül is mindig összejön párezer, ugye háztartási cikkek, tisztálkodószerek vétele, akkor elromlik az egér a laptophoz, az is 2000 forint, stb, de ezeket írom, jegyzetelem és mindig megakadályozom hogy túl sokat költsek az ilyenekre, amik önmagukban nem tűnnek soknak).


Amiket neked tanácsoltam, azokat viszont én is betartom.

Nap közben nem tartok magamnál pénzt, ha nincs vele konkrét célom (pl. suli után bevásárlás), hanem kölcsön kérek valakitől (erre eddig egyszer volt szükség 1 év 2 hónap alatt). Írom a kiadásaim egy füzetbe, aminek egyre jobban megvan a rendszere (az első hónapok még áttekinthetetlenek, de aztán kialakul hogy átláthatóan írd magadnak). Nem veszek sok kis apróságot, amik önmagukban olcsónak tűnnek, de valójában a sok kicsi sokra megy elv miatt sokat költenék rájuk összesen (csoki, chips, péksüti, kis üdítő, ételek/italok automatából. Nem dohányzom.


Ha gyakran buliztok, akkor is jobban jártok néha egy közös otthoni (kolis, albis) alapozással valakinél, minthogy ugyanazt az alkoholmennyiséget másfél, kétszeres áron vegyétek meg egy szórakozóhelyen.

2013. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tetro ***** válasza:

"Két volt gimis osztálytársammal és barátommal lakom most is együtt, egy albérletben. A lakbér fejenként 15 000 forint fixen, a két nyári hónapban csak 5000-et fizetünk. A rezsi eddig rosszul volt megoldva 1 évig, mert átalányt (vagy ártalány? általány?) fizettünk, vagyis minden hónapban fixet, amit elvileg az év végén visszafizetnek (ha többet fizettünk, mint fogyasztottunk; de ha többet fogyasztottunk, mint fizettünk, akkor meg nekünk kell ráfizetni). Most átkértük arra, hogy minden hónapban a fogyasztással egyenértékűt fizessünk. A szokásos fejenkénti 15 ezer helyett így most csak 8 ezer volt az előző havi számla (fejenként, amiben benne van az internet, a közös költség, a gáz, víz és a villany) "


nem értem, hogy ez mégis hogy, de ez egyáltalán nem reális. 24ezer a lakás rezsivel nettel albérleti díjjal?

2013. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát én évekig volt, hogy havi max. pár ezerből kihoztam a kajámat (sok csoki), sőt volt hogy még kerestem is némi pénzt az ingyen kaján felül.


Nézz körül a környékeden, hol van pl. 4-et fizet 5-őt vihet akció, vagy 3000Ft feletti vásárlás esetén 1 fél adagos menü. Kérdezd meg a kolis ismerőseidet, hogy hozzál-e nekik valami, én ezt tettem évekig. Volt, hogy 1 nap 3-5-ör fordultam így egész hétre is összejött a változatos ebéd, néha eladtam az ingyen menüket, üdítőket, csokikat, süteményeket. Máskor a haveroknak adtam a felesleget, akik később visszahívtak.


Néhány éterem pontokat, matricákat ad a vásárlások után, kínai kajáldában 100 menü után 15 000Ft-ot visszaadtak, ha 10-15 embernek viszed hamar összejön :)


Eljártam tortát süteményt venni, volt egy hely ahol átlagban 50Ft-al olcsóbb volt egy szelet, ráadásul itt is adtak pluszban, ha sokat vett az ember. Igaz hogy ez a hely 40 perccel messzebb volt, de nekem megérte.


Nem dolgoztam egyetemen mellett semmit, bár ha szigorúan vesszük ez is az volt. 3-3,5 év alatt ingyen kaja mellett 2 milliót sikerült félretennem, sajnos utolsó másfél évben ez már nem működött, túl sokan jöttek rá a kis titkomra és nem hozatott velem senki ennivalót.


Annak ellenére, hogy durván 40-50 percet kellett sétálni az ebédért és kis mennyiség esetén nem járt prémium adag, inkább elsétáltak feladva az eddigi kényelmes életüket. Mert inkább elsétálnak csak "NE TUDJA MÁS KIHASZNÁLNI ŐKET!"


Tehát napi 40-50 percük megmaradt eddig, nem fizettek 1Ft-al sem többet, mint a menüjük ára, fel sem kellett emelniük a hátsójukat és ezt kihasználásnak vették! Sokan annak ellenére, hogy itt olcsóbb, jobb, nagyobb volt az adag, inkább a közeli drága étterembe kezdtek járni.

Nah erről ennyit kifizet valaki +200Ft-ot egy kisebb adagért, így nem használhatja ki őket senki...

2013. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12:


Én is csak lestem. Az a baj, hogy nem tudok neked pontos választ adni, mert a számlákkal nem én, hanem egy másik lakótársam foglalkozik. Csak megmutatja nekünk amik jöttek és begyűjti a részünket. (Egyébként Lacinak hívják, ha így ismerős - mert biztos neked is van Laci nevű ismerősöd, de ez ugye nem ő)

Ezeket tudom biztosan erről a hónapról (vagyis a szeptemberi számlákról:


Gáz: 10 000 (ezt mondta)

Digi: 5700 (fix)

KÖzösköltség: 4000 (fix)

Víz: ?

Áram: ?

Össz. 24 ezer

Eddig is mindig a gáz dobta meg. Volt hogy fejenként fizettünk 10-et egy hónapban hárman a gázért, nem pedig összesen volt annyi.


Még talán úgy lehetséges, hogy a villany- vagy a vízszámla csak háromhavonta jön és talán (? - nem én foglalkozom vele) akkor, három havonta fizetjük ki valamelyiket egy nagyobb összegben és ez éppen nem az a hónap, amikor jött.

2013. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!