Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ket gyerekkel van esely...

Ket gyerekkel van esely karrierre?

Figyelt kérdés
35 lennek mire visszaternek, addigra a gyerekek 3 es 5 evesek lennenek. Kozben elvegeznek egy penzugyes fosulit, bgf es megtanulnek angolul felsofokon, nemetul kozepfokon. Szerintetek? Ezek eddig folyamatban vannak, kerdes hogy eleg lenne-e, mert alig volt munkatapasztalatom elotte.
2013. okt. 29. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól számolom most 29 éves vagy és szinte semmi munkatapasztalatod nincs? Akkor nagyon kevés esélyed van normális karrierre 6 év múlva 2 gyerekkel.


Azért szülnek manapság a nők 28-32 éves koruk között, hogy 5-10 év karriert tudjanak a hátuk mögött mikor szülni mennek. Így egyrészt normális GYED-et kapnak és nem lesznek 100%-ban a férjükre rászorulva, másrészről így van esélyük visszamenni jó munkahelyre a két gyerek után.


35 éves pályakezdőket két gyerekkel minden munkaadó féli...

2013. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dolgoz suli mellett is. Levelezőn is lehet tanulni. Másrészt nagyon sokan nem maradnak otthon 3 évig a gyerekkel.
2013. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Masoddiplomam lenne a mostani. Elso diploma utan sokaig nem volt allasom, diakmunka, onkentes voltam sokaig. Utana lettem kozalkalmazott, de hamar eljottem szulni mert igy jott ki a lepes. Max gyedet kapok, elvileg visszamehetek, csak en mashova szeretnek, ahol karriert epithetek. Azert maradok itthon 3 evig, mert az en gyerekem igenyli es nem akarom megbanni h nem hasznaltam ki az idot vele.
2013. okt. 29. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha vissza tudsz menni, akkor előbb menj vissza a régi helyedre, utána onnan keress.

Egyrészt elég kevés a munkatapasztalatod ahhoz, hogy nagyobb fizetésért komoly cégnél karriert kezdj építeni 35 évesen. Ahol én dolgoztam (multiknál pénzügyi területen) 30-35 éves korára már elért valahová aki akart (team lead), de 35 évesen elkezdeni nehezebb. Aztán a kisgyerekeseket akik GYED-ről jönnek vissza amúgy sem csípik.

Azt pedig nem tudhatod előre, hogy a 3 és 5 éves gyerekek mennyit lesznek betegek a közösségben. Nekem nem voltak betegesek, de egy tél volt, amikor a kicsi előadta, hogy egy hét bölcsi, egy hét nagymama...máskor csak egy-egy hét volt a betegség és elég ritkán, de anyukám segítsége nélkül nehezen tudtam volna helyt állni, főleg záráskor.

Neked van segítséged, egy állandóan ugrasztható nagymama, rokon vagy van pénzetek bébiszitterre? Ha nincs, akkor jobb először a régi helyeden az állami cégben gondolkodni, mert máshonnan egy perc alatt kipenderíthetnek.

Aztán ha dolgoztál a gyerekek után 1-2 évet, akkor nézz szét, több esélyed lenne úgy, mint közvetlenül GYED után.

2013. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pénzügyes vagyok, és sürgősen lebeszéllek erről.

Én hasonló cipőben jártam.

Tanárként kezdtem, de nagyon utáltam, nem nekem való. Elvégeztem a BGF-t levelezőn, majd fel is vettek pénzügyi területre egy SSC-hez. Nyomultam volna, de hiába, minden főnök bebetonozva, csak a csókosoknak volt előrelépési lehetőség. Nekem meg is mondta a főnök, amikor jelentkeztem egy jobb állásra, hogy:

-Mit akarsz? Te csak egy tanár vagy!

Köszi szépen, azért a közgáz diplomát nyugodtan kidobhatom, vagy mi? Végülis 29 évesen úgy döntöttem, hogy nem megyek másik céghez, inkább szülök gyereket.

Mivel öregnek éreztem magam, rögtön szültem kettőt is. Ami azt jelenti, hogy 5 évet voltam otthon. Amikor vissza akartam menni, páros lábbal rúgtak ki. Mert a legtöbb nő fél év szülési szabi után visszament, mit akarok én 5 év után?!

Hát, már bocsánat! Szemét, kiszipolyozó multi vállalat van elég az országban, de gyerekem csak kettő van, nekik egy anyjuk, hogy mertem velük ennyit otthon maradni?!


Fél év alatt találtam másik munkahelyet, mert beszélek 2 nyelvet (ez a legfontosabb, erre gyúrj), de sajnos elég sokat ingázok, és ez a hely is meg fog szűnni.

És ami a baj: 38 éves vagyok, munkatapasztalatom a pénzügyben 6 év, ami még nem lenne olyan kevés, de 38 évesen már csak a főkönyvelői állásokra hívják be az embert. Bárhova beadtam kis ap-s könyvelőnek, vagy bármi ssc-be, bárhova, csak a pályakezdőkkel foglalkoznak. Öreg vagyok. Senior könyvelőhöz, meg csoportvezetőhöz meg nem elég a tapasztalatom. Őszintén már azon gondolkodom, hogy visszamegyek tanárnak.

Szóval szerintem is szülés után menj vissza a régi helyedre, ha állami szektor ,azért onnan nem annyira könnyen vágják ki az embert (bár már hivatalosan megtehetik.) És onnan próbálj keresgélni. Egyébként is, amíg nem kerülnek iskolába elég nehéz karriert építeni, ha nem áll mögötted a két nagymama, mert sokat lesznek betegek.

De a pénzügyet nagyon gondold át, mert nagyon tele van a pálya. Kezdőnek valóban öreg leszel, a főkönyvelőnek meg tapasztalatot kérnek sokat, nem elég az iskola.

Hogy mit kéne tanulj, sajnos ötletem nincs, minden női szakma nagyon tele van.

2013. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Mar elkezdtem a sulit, nem fordulhatok vissza, mert csomo penzem van benne:( ha nagyon jol kitanulja a szakmat az ember es szorgalmas, lehet vm teruleten onallosulni benne nehany ev szakmai tapasztalat utan? Mondjuk kozszferabol szamvitel penzugy teruletrol elmenve onallo konyvelonek, berszamfejtonek...?
2013. okt. 30. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, de szóról szóra egyetértek az 5. válaszolóval.


Egyéni könyvelőnek nem fogsz tudni elmenni, mert ahhoz nem elég egy jó vizsga, kell a komoly szakmai tapasztalat és befektetés (könyvelőprogram). Persze könyvelőirodába minimálbérért (zsebbe a többit és örülhetsz ha bejelentenek) mehetsz besegíteni mint rabszolga amíg betanulsz, hogy utána önállóan dolgozz, de ehhez évek kellenek. Addig csinálhatod a kulimunkát aprópénzért.


Multiknál érdemesebb dolgozni, mert legalább korrekt bérért normálisak a munkafeltételek (már ahol, ahol én dolgoztam ott igen), de 35 évesen szinte pályakezdőként ezen a területen, két gyerekes anyaként nem fognak érted kapkodni. Engem GYED után két pici mellől úgy vettek fel, hogy már volt előtte 9 év munkaviszonyom, ebből összesen 7 év pénzügyi területen, amiből 3 pontosan azon a területen, amire felvettek, és azért kaptak utánam, mert azt a könyvelőprogramot amit a cég használt azt kentem-vágtam annyira, hogy aki korábban ott dolgozott mint én, az is hozzám fordult ha kérdése volt.


Nem akarom elvenni a kedved, mert sosem tudni kinek hogyan jön össze, de sajnos ez a realitás. Sok nagyobb cégnél főleg pályakezdő fiatalokat alkalmaznak, egyrészt mert olcsóbbak, másrészt a folyamatok annyira automatizáltak, hogy a pénzügyi területen az elemzés szinte csak a gombok megfelelő sorrendben való nyomogatását jelenti.

2013. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jól kitanulta a szakmát az ember és szorgalmas." Sajnos ez csak a mesében van így. A szakmát nem az iskolában tanítják, hanem a munkahelyen. És ráadásul legtöbbször nem is úgy működik a dolog, ahogy az iskolában tanítják.

És ezeken az interjúkon a legtöbbször az önéletrajz, meg a szimpátia számít, nem sok olyan interjún voltam, ahol szakmai dolgot kérdeztek.

A könyvelőirodás projekt is csak hosszú távon elképzelhető, szerintem ennyi idősen, kisgyerekekkel már nem arra vágysz, hogy évekig minimálbérért gürizz.

Én voltam könyvelőirodában, de hamar ott is hagytam, mert minimálbérért beállított fűzni, meg a legkreatívabb munka, amit adott a számlakontírozás volt. Az adóbevallásokat meg megcsinálta szépen otthon egyedül, amikor nem voltam ott. Persze ők sem hülyék, egyből leszűrik, hogy azért mész oda, hogy ellesd a szakmai fortélyokat, aztán meg nyiss egy saját irodát. Egyébként 3 év gyakorlat kell eleve, hogy regisztráljanak.

Könyvelőiroda egyébként diplomával nem is nagyon fog felvenni, inkább a mérlegképes vizsga kell nekik.

2013. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha Pesten laksz, akkor lehet, hogy inkább egy ritkább nyelvet kéne nagyon megtanulnod, azzal jobban el lehet helyezkedni, mert kevesebben beszélik.
2013. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!