Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti vállalnátok idegennyelvű...

Ti vállalnátok idegennyelvű munkát "bizonytalan" nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Már lassan 15 éve tanulom az angolt (ugye harmadik osztály óta), és egy percig sem kételkedem abban, hogy meglenne a felsőfokú nyelvvizsgám, hiszen már évek óta jóformán napoi szinten foglalkozom angollal.


DE! Ez főleg írásban megy, igazság szerint mivel nem nagyon van időm, ezért nem sokat fordítottam angol szövegek hallgatására. Néha megnézek egy-egy filmet vagy sorozatepizódot, és többnyire értem is a szöveget, de mindig van olyan szó vagy részlet, ami azért mégsem megy. Nyilván mindez függ akcentustól, a hang tisztaságától, a szövegtől magától is.


Ti bemernétek így vállalni nagyobb multinál például kapcsolattartó munkát idegen nyelven? Attól félek, hogy nem fogok már az elején mindent érteni - bár nyilván idővel azért beleszoknék -, és ezért elküldenének. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mennyire "nézik el", esetleg gyakornokként ezeket a dolgokat?


2013. okt. 29. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi a munka? Ha telefonos ügyfélszolgálat, akkor oda ne menj. Egyébként meg igen.

Én pl. pénzügyön vagyok, ráadásul intercompanyt csinálok. Felsőfokot kértek, a felvételi csak angolul folyt, felvettek. Ennek ellenére kb. 3 havonta van egy callom, a többi írásban zajlik.

2013. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont a te cipődben járok.


Én is 2002 óta folyamatosan tanultam az angolt tavaly Májusig. Ekkor otthagytam a biztos munkahelyemet (ahol mellesleg szerettem is dolgozni és rosszul sem fizettek) és kimentem Angliába dolgozni.

Az első benyomásom az volt, hogy tolerálták, hogy hiányos volt az angolom, sokszor nem értettem a beszédet. De!...

...azt tudomásul kell venni, hogy...

1) Az élő környezetben használt angol nem ugyanaz, mint a tankönyvi (irodalmi);

2) Egy idő után már magadnak is furcsa lesz, hogy már ott élsz x hónapja, esetleg 1-2 éve és még mindig nagyon sok dolgot nem értesz!

3) A helyi szleng és akcentus megértése a legnehezebb! Erre számíts, mert nagyon nehéz az első 6-8 hónap. Valakinek több év kell, hogy ténylegesen belerázódjon, addig meg marad az idegeskedés mindennap a "holnap miatt".


Tehát, ha nincs vesztenivalód (lakáshitel, barát(nő)), de van bőven tartalékod (kb 1500-2000 Font félretéve), és érettnek érzed magad, csak akkor vágj bele! Nagyon sok "alap angollal" vagy angol nélküli, vagy minimális készpénzzel (200-300 Font) érkezett, majd hazamenekült emberrel találkoztam, akik nem voltak hajlandóak megérteni, hogy odakint sincs kolbászból a kerítés és a nyelv ma már alapvető elvárás!

Sokan sajnos beleestek abba a hibába, hogy elhitték azt, amikor valaki azt mondta nekik, hogy "Gyere ki dolgozni, a Pistinek is sikerült nulla angollal és most milyen jól megy neki!". Az ilyen hozzáállású emberek 90%-a feladja vagy elszúrja és hazamegy (már ha van rá pénze). Sajnos olyanokkal is találkoztam, akik szintén vágyakkal és minimális összeggel, nyelvtudás nélkül mentek ki és nem kapták meg az itthon beígért munkát. Vártak amíg el nem fogyott a pénzük, aztán hazamenni már nem tudtak. Így lesz a magyarból hajléktalan odakint.


Tehát, nagyon gondold meg, mit csinálsz, és legyen mindig elegendő tartalékod a következő lépésre - például a hazamenetelre, ha baj lenne.


Én is anno így csináltam. Kimentem 600-700 Fonttal (kisvárosba), ahol olcsó az élet de volt munka. De én csak azért mentem ennyi pénzzel, mert nekem nem kellett semmire sem költenem, csak a kajámra, azok áraival meg tisztában voltam. 3 napon belül volt munkám, miután kimentem. :)


De azt mindenképp lépd meg, hogy miután kimész és kifizeted a szállást (előre pár hétre), a szállásod utolsó napjára időzítve vedd meg a hazaútra szóló repjegyedet, mert ha esetleg nem kapnál munkát, akkor haza tudj jönni! Nem nagy ár elővételben (már itthonról!) az a 30-35 Font, ami biztonságot ad, ha nem lenne munka, haza tudnál biztonságban jönni. Ha meg mégis találnál munkát, buknád a 35 Fontot, de lenne egy munkahelyed. Szerintem ez a legjobb megoldás. Aki nem adja meg magának ezt a biztonságot ezért a 35 Fontért, annak külön úgy kell!

2013. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem úgy értelmeztem a kérdést, hogy a kérdező külföldre szeretne menni dolgozni.

Hanem itthon vállaljon-e ilyen munkát, nem igaz?

2013. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!