Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan válasszak? Többi lent

Hogyan válasszak? Többi lent

Figyelt kérdés

Jelenleg gépgyártás technikusnak tanulok, 2-3 év tapasztalat után szeretnék külföldre menni letelepedni és nyelvet tanulni, viszont mindig is szerettem volna világot látni.

Hallottam az óceánjáró luxushajón dolgozóktól, hogy milyen jó munka ez, ingyen szállás, kaja stb.

A problémám az lenne, hogy nem tudom mit válasszak a szakmámat, vagy egy teljesen idegen nyelvi környezetet 0 gyakorlattal?

A fő problémát az jelenti, hogy a hajókon 10-12 óra munka van és sosincs szabadnap.

Attól félek, ha 2-3 év tapasztalattal otthagyom a szakmámat és 5-10 évre elmegyek óceánjárókra dolgozni akkor teljesen elfelejtem a szakmámat.

Viszont ha nem megyek el, akkor itthon nem tudok megélni a fizetésemből, külföldön meg szinte minden elmenne a fizetésemből és világot se látnék, viszont tudnám a karrieremet építeni.

Ti mit tanácsoltok? Mit tennétek a helyemben?

Megjegyzem középfokon beszélek angolul, viszont már látom, hogy idegen, angol anyanyelvi környezetbe ez kevés lesz.

Németül meg egyáltalán nem beszélek, viszont Ausztriában akarok letelepedni, esetleg Hollandiában.

Várom a válaszokat...



2013. nov. 2. 13:35
 1/3 anonim válasza:
70%

Ha már gépgyártás technikusnak, akkor miért nem inkább valamilyen mérnök? Mechatronikai mérnök bárhol kap állást, és jó fizetést.


A hajót felejtsd el. Napi 12 óra az a minimum, emelett bunkók az utasok és lehet hogy eljutsz a Bahamákra, de ha pont szabadnapos vagy nem kirándulgatni fogsz hanem aludni. Haverom mesélte, aki 6 hónapot húzott le hajón.


Visszatérve ha jó a szakmád láthatsz világot. Én mérnök informatikusnak fogok tanulni. Jövőre kezdem az egyetemet. Az egyetem mellett külön dolgokat is nagyon fogok tanulgatni, hogy kiváló legyek a szakmámban. 1 év végén szeretnék menni Londonba vagy Zürichbe a Google-höz melózni. Van ilyen nyári gyakorlat, amire lehet jelentkezni. Későbbiekben is ott szeretnék dolgozni, amire megvan az esélyem.

Hogy miért ott, itt egy kis ízelítő:

http://www.youtube.com/watch?v=z8wqS7VkAcw


Én is szeretném körbeutazni a világot, amit a Google-nél meg tudnék csinálni, ahisz kérelmezem hogy egy évet had dolgozzak az USA-ban, Ausztráliában és kész.


Sok sikert kívánok!

2013. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, sajna ez a tovább tanulás nekem nem igen fog menni.

Egyrészt munka mellett esélytelen, hogy még ezt is bírjam, másrészt sok időbe telne meg pénzbe is, fizetősre alapból nem megyek mert nincs miből, de a legnagyobb baj, hogy ezek a mérnök szakok tele vannak nálam jóval okosabb emberekkel, akikkel esélytelen, hogy versenybe szálljak kb az 1. zh-n kibuknék :-)


Hát igen kemény meló, de itthon is a legtöbb cégnél kötelező a 12 óra meló, vagy mehetsz az utcára, szerintem csak azzal bunkók az utasok, aki okot ad rá.

Ha olyan mosolygós vagy, mint én akkor talán nem lesz baj:-)

2013. nov. 2. 15:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja amúgy igen nekem is álom meló lenne a GOOGLE-nél melózni, csak mindenki ott akar dolgozni, kb 0 esélyem lenne protekció nélkül, ami nekem nincs P
2013. nov. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!