Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként (nem pénzügyes)...

Közgazdászként (nem pénzügyes) hol tudnék állást kapni?

Figyelt kérdés
10hónap asszisztensi tapasztalattal(határozott idejű szerződésem volt), diplomával, nyelvvizsgával alig hívnak be interjúra:( Rengeteg helyre jelentkeztek (Önkormányzat, Kormányhivatalok, NAV, egyéb állami cégek, Eon, Tigáz, nagyobb vállalatok)Sok helyre elküldtem úgy is a pályázatomat, hogy nem hirdettek állást, és persze rengeteg hirdetésre is jelentkezek. Mi lehet a baj velem? Fél éve nincs munkám. Biztosítási ügynöknek persze számtalanszor hívtak, de ilyen jellegű ügynöki munka nem érdekel.

2013. nov. 9. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Fél éve nincs munkám."


Magyarországon átlagosan 16 hónapig munkanélküli, aki elveszíti az állását.


"Biztosítási ügynöknek persze számtalanszor hívtak, de ilyen jellegű ügynöki munka nem érdekel."


A munkáltatók részéről erre van igény. A terméket valakinek először el kell adnia, hogy utána az ügyfélkiszolgáláshoz kapcsolódóan hattérműveleti területeken munkahelyek jöjjenek létre.

2013. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés. Sebaj most indul a téli közmunkaprogram, amíg nem kapsz diplomás állást lapátolhatsz havat. Ez is állás!
2013. nov. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám, hogy erre van igény...mert pont hogynincs. Senki semakar vigéc lenni és mindenki útálja a zaklató telókat, hogy vegyen ezt azt. De sok cég ráérzett, hogy ilyen marketinges megfélemlítéssel, hogy a gyermekei egészségtelenek lesznek és meghalnak, ha most nem vesz fazékkollekciót 800 ezerért meg Biopon lámpát, most 700 ezer helyett csak 350 ezerért kedvezménnyel.


Sok a tapasztalatlan naív hazánkban, mivel nemrég volt rendszerváltás és nem edződtünk ki kapitalizmusból, így sok embert beetetnek, ezért ráharaptak a hiénák :/

2013. nov. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 3:


Egy biztosítási ügynök nem feltétlenül Zepter-lámpát árul.


Egyebekben továbbra is kérdés, hogy közgazdászként hol tud valaki elhelyezkedni, ha senki nem akar értékesítő lenni?


Hiszen, ha nincs értékesített szolgáltatás - biztosítás, számla, lakástakarékpénztár stb. -, akkor háttérműveleti terület sincs.


Persze ahogy látom, elsőként a közszféra merült fel, hiszen az mégis csak biztonságot nyújt, dolgozni sem nagyon kell és jó esetben élete végéig biztos megélhetést nyújt.

2013. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szocializmusban nem voltak vigécek, oszt mégis kellettek a közgazdászok -.-
2013. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5:


Ha jól emlékszem a szocializmus működését, állami vállalatait hitelekből finanszíroztuk.


Másrészt akkoriban a többség vasesztergályosnak, lakatosnak, fényezőnek tanult, hiszen ipari ország voltunk.


A kérdező kiköti, hogy nem pénzügyesként vagy értékesítőként szeretne dolgozni, hanem nagy valószínűség szerint háttérműveleti területen, amihez szükséges az értékesített termék.


Magyarországon a közgazdasági analfabéták országában, könnyebb direkt csatornákon biztosítást értékesíteni. Főként, hogy ezt általában kényszervállalkozóként kell tenni, így a munkáltatónak semmiféle kockázata nincs.


Én magam lepődtem meg az egyik nagy biztosítótársaság honlapján, hogy éves szinten 20 ezer forinttal - a teljes éves díj, több mint felével - kevesebbet kell fizetnem a lakásbiztosításért, ha nem kérek személyes felkeresést. Viszont sok magyar ezt igényli.


Szidják sokszor a Providentet az uzsorakamat miatt. Ha a Providentnél otthoni szolgáltatás nélkül veszel fel 300 000 forintot, 375 360 forintot kell törtleszteni a 68 hetes futamidő alatt. Ha kéred, hogy jöjjön ki hetente az ügyintéző akkor 612 000 forintot. Tehát nem a hitel kamat magas, hanem az ügyintéző munkadíja.

2013. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés.

Logisztika talán?

Én értem, hogy nem akarsz ügynök lenni, hiszen az ember bejelentett biztos munkahelyet akar, ahol ki is fizetik a munkáját. Ügynökként meg hivogathatnád az embereket, akik jó esetben finoman küldenek el a sunyiba, és ebből elég kevesen tudnak pénzt csinálni. Viszont még a járulékaidat is neked kéne fizetni, mert ugye a munkaadó "csak a teljesítményért fizet, ha nem csináltál semmit, nem jár a pénz."

Én is közgázt végeztem, és a pénzügyön kötöttem ki. Export-import manager lenne az igazi szakmám, de tapasztalat és protekció nélkül sehova nem kellettem, ez maradt. És még nem is fizetik valami nagyon jól, mert multihoz nem is nagyon kell tudás, és inkább a kezdőket veszik fel, mert ők olcsóbban dolgoznak.

Nem volt a legjobb választás ez a diploma, szerintem.

2013. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szintén közgazdaságit végeztem, pénzügy szakon, jelenleg én is munkanélküli vagyok, igaz, csak október elsejétől.

Hülye voltam, már utólag be tudom vallani, hogy február végén otthagytam egy biztos munkahelyet egy jobban fizető állás miatt.


Lehet hasznos a tapasztalatom és a tanácsom Neked:

Pályakezdőként jelentkeztem bankba, back-office munkakörre. Megmondta a HR-s, hogy nem szükséges a pénzügyi végzettség, nem is vettek fel. Javaslom, próbáld meg, mint ahogyan írtad, nem pénzügy szakon van közgadász diplomád.


Légy türelmes, előbb-utóbb sikerülni fog munkát találni. Még olyat nem hallottam, hogy valaki nem tudott volna ismételten elhelyezkedni, ha elveszítette az állását.

Tudom, nem vigasztal Téged, október elsejétől 120 db pályázatot adtam be és 9 db sikertelen állásinterjún vettem részt.

2013. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 6/8 Tévedsz, mert csak az utolsó 10 évben vettünk fel hitelt, addig prímán önfinanszírozásból megvoltunk, azt is Szu-ba kellett tolni -.-


Azóta a "kapitalizmusba" fele annyi idő alatt 1000x akkora hitelt vettünk fel -.-

2013. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ mindenkinek! :)

-Igazából jelentkeztem közmunkára is, kis városban élek, azt mondták szólnak ha van pályázat amivel tudnak alkalmazni, de fizikai munkára nem akarnak felvenni diplomával.

-Ez a telefonon rábeszélős/házalós dolog pedig nem nekem való, én sem szeretem amikor ilyesmivel zaklatnak, nyilván ha szükségem van biztosításra vagy zepter edényre :D akkor majd intézem magamnak, vállalkozó pedig nem szeretnék lenni szinte pályakezdőként.

-A közszféra nyilván biztonságot nyújtana, de szinte lehetetlen bekerülni, azért ott is próbálkozok hátha :)

-Pénzügyes még lehetek, csak a diplomám nem pénzügyes, de gondolkoztam rajta hogy megpróbálkozok egy mérlegképes könyvelői képzéssel.

-Bankoknál is próbálkoztam, de még fogok is, remélem hogy sikerrel járok köszönöm a tippet kedves #8/9 :) a logisztika kevésbé vonz, de erre nem is nagyon keresett ahogy én tapasztalom. Már az adminisztrátori állásokra is diplomát várnak el, főként ilyenekre jelentkeztem mostanában.

-Az ország keleti részén élek, ahol alig van lehetőség sajnos, Debrecenben próbálkozok főként, mert a párom is ott dolgozik és elég nagy város, remélem hogy javulni fog a helyzet, nem is feltétlenül diplomás állást/fizetést akarok én, csak egy rendes állást végre. Ha nem lesz más akkor fizikai munka, nem gond nekem az sem, de nem ezért tanultam :( És elkeserít hogy visszajelzést sem kapok a legtöbb esetben.

2013. nov. 11. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!