Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként (nem pénzügyes)...

Közgazdászként (nem pénzügyes) hol tudnék állást kapni?

Figyelt kérdés
10hónap asszisztensi tapasztalattal(határozott idejű szerződésem volt), diplomával, nyelvvizsgával alig hívnak be interjúra:( Rengeteg helyre jelentkeztek (Önkormányzat, Kormányhivatalok, NAV, egyéb állami cégek, Eon, Tigáz, nagyobb vállalatok)Sok helyre elküldtem úgy is a pályázatomat, hogy nem hirdettek állást, és persze rengeteg hirdetésre is jelentkezek. Mi lehet a baj velem? Fél éve nincs munkám. Biztosítási ügynöknek persze számtalanszor hívtak, de ilyen jellegű ügynöki munka nem érdekel.

2013. nov. 9. 21:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártál, ismerős a helyzet.

Én ugyan már 38 éves vagyok, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy pálykezdőként nagyon nehéz volt elhelyezkednem, mert nem volt tapasztalatom. Furcsának is találtam, mert 2 diplomával, 2 nyelvvizsgával ne ám, hogy ne tudjak bármit megtanulni! A legtöbb ilyen álláshoz nem kell semmilyen tudás, betanított szellemi munka. Most, hogy lett tapasztalatom, a munkaadók is rájöttek erre, és amerre én lakom, ha havonta megjelentik egy hirdetés a szakmában, mindig oda van írva, hogy pályakezdők jelentkezését "is" várjuk. Következésképp engem már be sem hívtak, ugyanis sejtik, hogy 10 év munkatapasztalattal a hátam mögött nem érném be bruttó 150.000-rel. Tudod mit? Lehet, hogy beérném, de már a lehetőséget sem adják meg. Attól függetlenül nem mondom, hogy pályakezdőként könnyebb a helyzeted, mert sokan vagytok, nehéz kitűnni a tömegből. Vidéken, ahol 1 állásra több száz jelölt van, leginkább csak a protekciósoknak lesz helye. Szerintem próbáld meg úgy alakítani az életed, hogy költözzetek Pestre. Én is próbálom, de 2 gyerekkel, saját ingatlannal már nem olyan egyszerű.

2013. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!