Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti kimennétek Angliába megvaló...

Ti kimennétek Angliába megvalósítani az álmotokat ha tehetnétek?

Figyelt kérdés

A kérdés bonyolult, kb egy hete már fel is tettem. De azért mindig jó új véleményeket hallani.

Először dióhéjban, általánosságban.

Itthon egy neves egyetemre járok, el tudnám végezni, nagyon jól tudnék vele keresni, de nem tetszik annyira (IT), és nem szeretnék egész életemben egy gép előtt ülni.


Külföldre kimehetnék, sokkal esetlegesebb, habár munkatapasztalatom már van Angliában, jó ajánlást is pillanatok alatt iratok régi főnökömmel, plusz valószínű mehetnék ugyanoda vissza dolgozni csak más pozícióba.

Viszont sokkal esetlegesebb a dolog, egy biztos megélhetési lehetőséget hagynék ott egy álom kergetéséért.


2013. nov. 11. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem valósítasz meg álmot itthon?


Nem tudom, hova mennél, de álmot megvalósítani alkalmazottként nem fogsz. Vállalkozni is annyival jobb ott kint?

2013. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vállalkoznék. Legszívesebben fociedző lennék, de akármilyen gyerekek mozgatásával kapcsolatos dolgot szeretnék, amivel nem csak éhenhalni lehet.

Kint vannak nagyon jó munkakörök erre, láttam én is dolgozni benne fiatalokat, és a foci sem halott mint itthon.

2013. nov. 11. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt választanám, amit szeretek csinálni, ahol élni szeretnék, mert elvégre évtizedekről van szó.

Mivel kint is meg tudnál élni, tehát nem szalagmunkásnak mennél aprópénzért, csak az számít, hogy te hol éreznéd jobban magad. Mivel voltál kint, tudod is mire számíthatsz. Ha itthon csak nyűglődnél és vágyakoznál, akkor nincs értelme maradni, mert csak azon járna az agyad, hogy mi lett volna ha....

2013. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kint van fix álláslehetőséged és ott a lehetőséged,a vagy vágyaid munkája, akkor miért nem mész ki?


A sulit nem feltétlen kell otthagynod, én is külföldön dolgozok, de közben itthon tanulok levelezőn. És emellett van lehetőség Erasmus programra is, ami mellett egy mellékállás is bevállalható akár.


Az IT Angliában is piacképes, ha esetleg még abban is gondolkodnál, de gyerekek mellé pl. élményparkokban van animátori álláslehetőség is, ami már közelíthet a vágyaid felé.


A fizetést pedig te is tudod, hogy milyen kint, semmi nem indokolná, hogy itthon dolgozz vagy vállalkozz, ha már a vállalkozás indítása is olcsóbb és egyszerűbb ott, mint itthon. London pedig az egyik legnépesebb magyar város, ami magában hordoz elég sok további lehetőséget is.


10 éve én is hasonló vágyakkal voltam, mint Te, amit azóta meg is valósítottam, de a vágy szintű igény még önmagában nem elég és mindig kell, hogy legyen célod.

2013. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kitudnék menni animátornak, ismerek helyet, ahol ismernek engem is, nagy eséllyel megkapnám a munkát, ami tökéletes indulásnak. Csak mégis azért az egy kétesélyes dolog, mert hosszútávon vagy bejön, vagy nem, habár eddig mindig nagyon meg voltak elégedve a munkámmal, az a típus vagyok, aki keményen dolgozik, belead mindent.

Míg ha itthon maradok, soha nem lesznek ezzela munkával megélhetési gondjaim

2013. nov. 12. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hova mennél, de álmot megvalósítani alkalmazottként nem fogsz." - miért érzem azt, hogy megint mlm van a háttérben?!:-))


Piacképes szakmával kint jobban keresel,mint egy "átlagos vállalkozó" itthon.


kérdező:

Neked kell tudnod, hogy mi a fontosabb, vagy mik a céljaid.

A promóciókat könnyebben adják és díjazzák, ha számíthatnak rád, mint itthon így a karrier építés is sokkal esélyesebb kint, mint itthon.


Emellett ha meglesz az IT-d, azzal kint is tudsz görnyedni a gép előtt, amit azért gondolom szintén jobban megfizetnek kint.


De nem rábeszélni akarlak, mert egy ilyen döntés sokkal több időt és tájékozottságot igényel.

Mi családostól 2 éven át terveztük, hogy hova vándoroljunk ki, aztán Ausztrália után, Kanadára esett a választás és elindult a procedúra,de már nem lett aktuális a 2. év végére, így új célországot találtunk. (Sajnos ennyire változnak az egyes körülmények a nagyvilágban)

2013. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!