Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát választanátok,...

Melyik munkát választanátok, ha inkább a családra szeretnétek koncentrálni a karrier helyett?

Figyelt kérdés

Nagybátyám dolgozik egy cégnél befolyásos emberként, így tudnék ezekre a helyekre bekerülni, azt mondta ezeken szokott üresedés lenni, úgyhogy ezek közül választhatnék. Nagyon pontosan nem akarom leírni a munkakört, nehogy valaki rám ismerjen, de a lényeg:


1. munkahely:

Egyedül lennék, egy iroda feladatait kellene ellátnom és az ügyfelekkel foglalkoznom egy kisebb településen. A munkaidő 7 órahossza (H-P), a nettó fizetésem 80 ezer lenne. Állítólag nincs sok ügyfél, így a munkahelyemen tudnék foglalkozni a saját dolgaimmal is (internet, könyv olvasása, tanulás, stb.) 8 km-re van a munkahely az otthonomról, bicajjal is tudnék menni, vagy busszal.


2. munkahely:

Azokat az embereket kellene helyettesítenem, akik éppen szabadságon vannak, így sok mindenhez kellene értenem, de csak a ledolgozott napok után kapnék fizetést és előző nap tudnám meg, melyik településre kell utaznom. A fizetés az előzőéhez hasonló, legfeljebb egy 5-10 ezerrel több szokott lenni.


3. munkahely:

A környező települések irodáit kellene ellenőrizni szolgálati autóval, sokat kell tanulni közben, bizonyos teljesítményt kell hozni, az irodákat, üzleteket kell biztatni, hogy több árut adjanak el, ha nem adnak el eleget, az az én hibám, mert nem ösztönöztem őket eléggé.

Ha jól végzem a munkát, hamar kerülhetek felsőbb pozícióba. Fizetés 125 ezer nettó. Egy nagy hátránya van, mégpedig az autóvezetés. 2 éve balesetem volt, azóta nem mertem vezetni, félek az autókban, szóval ezt a félelmet le kellene győznöm, mert lesz, hogy 100-200 km-t is le kellene vezetnem egy nap.


5 éven belül szeretnék a barátommal összeházasodni, összeköltözni, és gyereket szóval ezt is figyelembe kell venni a döntésemkor.


2013. nov. 15. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

2-es. Én is helyettessítő vagyok (5 emberre), eleinte nehéz, de általában bárkit kérdezel tud kisebb-nagyobb segítséget nyújtani! (kollégáktól). Igaz nekem akkor is mennem kell, ha épp nincsenek szabin, de tök jó lenne, ha egy hónapban csak 14-18 napot kéne mennem a 22 helyett és ugyanannyit kapnék, mintha rendesen mindennap mennék.

22/N

2013. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát én nem választanám a 3-ast. Állandó félelem lenne benned. Aztán nem tudom milyen típus vagy, hogy ilyen értékesítős munkát mennyire csípnél, én utálnám.


A 2-es elég bizonytalan, de egy ideig jó lenne.


Inkább az 1-est választanám, és a munkahelyen a saját dologra is aktívan koncentrálnék: Vagy tanulnék nyelvet, bármit, hogy könnyebb legyen más munkát találni. Vagy aktívan pályázgatnék más állásokra, hogy mielőbb elhúzhassak onnan...

Mondjuk téged és a befolyásos ismerősödet is utálni fognak, mert berak oda téged, te meg lelépsz, de hát sajnos ilyen világ ez, nem mondom, hogy ne használd ki.

(Más vezetők az ismerős kislányokat többszázezres nettó fizus helyekre szokták benyomni, ahhoz képest ez semmi...)

2013. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja de azért az 1-es és 2-es meló között azért gondolkodj el úgy is, hogy hosszú távon mit dolgoznál. Mert lehet valamelyik mégis többet jelentene mit gyakorlat, több dologban jártasabb leszel, szóval így lehet a 2-es mégis ideálisabb. Így a kapcsolatod is széleskörűbb lesz, több ehlyről hallhatsz újabb állásról...
2013. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnél elég pénzt keresni és félretenni a családalapításhoz, akkor a 3., nem a karrierszempontok miatt, hanem a fizetés miatt. Mi ezért feladtuk a diplománkat és külföldön próbálkozunk, akármilyen munka is legyen az, de legalább jól fizet és eleget tudunk félretenni.

5 év még sok idő, így nyugodtan belevághatsz a harmadikba. A 2. semmiképp, talán még az első lenne jó, de az meg kissé unalmas munka lehet. Nekem nemrég ajánlottak egy elsőhöz hasonló munkát havi nettó 75-ért (ha meglesz a diplomám, akkor többért), de kapásból visszautasítottam, mivel 3 hónapig gyakornok voltam ott és láttam, milyen unalmas a munka, kiakasztóak az ügyfelek (ráadásul nem is vagyok jártas azokban a dolgokban) és kevés a pénz.

Az autóvezetésbe meg így is, úgy is bele kell szoknod, fiatal lehetsz még, ha nem megy egyedül a baleset feldolgozása, kérd szakember segítségét, mert egyszer muszáj lesz vezetned.

2013. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Én is félek a vezetéstől, méghozzá nem kicsit, ezért én a hármast kizárnám, hacsak nem létszükséglet lenne az a pénz. Ismerem magam, én is kikészülnék az idegeskedés miatt, meg a családom is észrevenné ezt rajtam.


A kettessel az a baj, hogy az utazgatás elég sok időt elvesz és annyival nem több a fizetés. Főleg ha nem kocsival járnál, ezt ugyan nem írtad, de mivel csak a 3-asnál írtad az autóvezetést, itt gondolom busszal utaznál, vagy ilyesmi.


Ha nem én lennék az egyedüli családfenntartó, akkor valószínűleg az 1-est választanám, közben lehetőség szerint képezném magam és próbálnék más állásokat is megpályázni.

2013. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt válaszd amihez a legtöbb kedved van és ha valamiért nem jön be kérheted a nagybátyádtól az áthelyezést.De szerintem próbáld ki az összeset, úgy tudod meg melyik a legjobb neked.

Az első akkor jó ha mellette nem olvasnál meg tanulnál hanem valamilyen más munkát is eltudnál látni, munkaidő alatt. És akkor ugye megkapnád a 80 ezret plusz a másikból is lenne bevételed.A 2. munkához nagyon rugalmasnak kell lenned, nem nagyon tudsz szerintem előre tervezni.Pl nem nekem való.A 3. munkához meg tudnod kell hogy megvan benned az a képesség vagy nincs ezt te érzed, de ha valószínű meglenne akkor nem is kérdeznél minket hanem kapásból azt választod.

Szerintem azt hogy 5 éven belül házasodni akarsz meg gyereket, nem olyan fontos jelen pillanatban addig még akármi is lehet. ( pl.szétmentek, nem jön össze a gyerek stb..)Más lenne ha fél éven belül szeretnéd. Szóval ez nem mérvadó jelen pillanatban.

Fontos szerintem a munkaidő is, ezért a pénzért mennyit és hány órát dolgozol. A párod meddig dolgozik, mennyi szabad időd lesz rá pl utazgatáskor.

De szerintem akkor is nagyon jó helyzetben leszel bármelyiket vállalod el, hiszen válthatsz gondolom ha nem jön be.

2013. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as kilőve, indok amiket leírtál

2-es nem éri meg, a +5-10e csak, ha végig dolgoznál, munkaközvetítősnek tűnik, tehát lehet fele is mint az 1. fizetése


Maradt az 1-es, így nem nehéz a döntés!

2013. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján szerintem legbelül te is tudod, hogy melyik áll hozzád a legközelebb.
2013. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!