Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni. Ti melyiket...

Nem tudok dönteni. Ti melyiket választanátok? Karrier vagy család?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm nehéz döntés elé állított, két hét döntési időt kaptam. Nagy terveik vannak velem, több ezer eurós nemzetközi tanfolyamra akarnak befizetni, ezáltal igen értékes szakember lennék a cégnél, magas fizetéssel, és pár év múlva nagyon-nagyon sok fizetéssel. A gond csupán, hogy elköltöztünk, így reggel, este másfél-másfél óra az út. Ha esik az eső, hó akár 2 óra is lehet az út. ez viszont rengeteg, főleg, hogy otthon vár két kisgyerek. A kicsi most lesz kettő, a nagy 3,5 éves. Segítségünk semmi, az összes rokonunk távol lakik, így minden teendő a férjemre hárulna.

Alig találkoznék a gyerekeimmel, akiket imádok.

Viszont félek attól, hogy közel 4 év kihagyás után hol keressek másik állást, kinek kellenék. Lassan 30 éves leszek, nincs sok munkatapasztalatom.

Azt sem szeretném, hogy pár év múlva megbánjam, hogy kihagytam életem nagy lehetőségét. Mert valószínűleg ilyen ajánlatot sehol nem kapok még egyszer ebben az életben.

Egyszerűen nem tudok mit csináljak, félek hogy megbánom, bárhogy is döntök.

(A férjem nem akar beleszólni, nehoyg aztán őt hibáztassam a végén. :))


2012. okt. 5. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én költöznék, ha megoldható.

Ez ugye sok mindentől függ, de nektek kell eldönteni.

2012. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem megoldható,most költöztünk el.

Az előző lakhelyünk is messze volt a cégtől, de ez még messzebb van. (a férjem munkahelye közelében lakunk)

2012. okt. 5. 14:20
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

bölcsi,ovi és munka. a helyedben biztosan belevágnék. férjem bpesten belül megy napi 2x másfél órát,nem olyan nagy dolog az . és mi hárulna a férjedre? ha gyerekek közösségben,ti munkában vagytok hétköznap,akkor nincs mi rá háruljon. max hozni-vinni őket? azt tegye az akinek jobban belefér az idejébe. a gyerekek elég nagyok a leválasztódáshoz


a lakásotokat ki is adhatjátok és albiba költözhettek közelebb is akár.

2012. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
A 3-as jól leírta.Inkább belevágnék és ha nem megy még mindig léphetsz.De manapság nem könnyű munkát találni és a gyerekek is max még 1 évet lesznek veled,aztán már kell nekik a közösség(a kicsinek is).
2012. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki keres(ne) jobban, te vagy a férjed?
2012. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha belevágnék, akkor már nem lenne visszaút. Nem azért fizeti a cég a drága tanfolyamot, hogy egy év múlva lelépjek. Hosszú távra terveznek.

A munkaidő fél 9-17ig tart. (és a túlórák...)

Jelenleg a férjem keres jobban, de idővel az én fizetésem lenne a magasabb.

2012. okt. 5. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyen beosztás? Milyen munkaidő? Nem mindegy hogy fixen dolgozol 8-4-ig, és 6-ra otthon vagy, vagy addig míg munka van, és este 10-re esel haza, jóéjtpuszit adni, vagy azt sem. Hármas válaszoló azért elég érdekesen látja a dolgokat. Bölcsi, ovi, max fél ötig van. Ha apuka hozza viszi a gyerekeket, akkor minimum 1,5 órát el kell lenni velük anyu nélkül, és reggel szintén ő készítené és vinné őket, mert gondolom az anyuka munkahelyére sem 11-re kell beérni. Azért ez nem semmi.


Kérdező! Én nem vállalnám be ebben a helyzetben. Ha a férjed jóval többet keres, megpróbálnék munkát keresni a lakóhelyetek környékén. Ha te keresnél többet (sokkal) akkor költöznék a te munkahelyed közelébe, és a férj keressen ott állást, vagy utazzon ő napi 3-4 órát. A gyerekeid még kicsik. Meg fogják sínyleni a dolgot, hogy hétköznap volatképpen nem is látnak. ÉS te is tönkre fogsz menni ebben idegileg, mert nem fogsz tudni megfelelni a családi és a munkahelyi követelményeknek is.


Mondom ezt úgy, hogy hasonló helyzetben voltam, 1,5 éves volt a kicsim mikor visszamentem dolgozni. Én csak napi 2 órát ingáztam, viszont du. fél öt-öt körül tudok elindulni haza. Ez így is nagyon nehéz, és a gyerekeim is nagyon nehezen viselték. 1 éve van ez, most költözünk az én munkahelyem közelébe, mert a férjem távollétét még mindig könnyeben viselik, mint azt hogy engem nem láttak.

2012. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a fő probléma nem a munka, hanem a távolság. Ezt kell megoldani. Anélkül kb annyi mintha haza sem járnál. Sőt lehet akkor már jobb lenne ha inkább laknál a munkahelyed közelében, és hétvégére mennél haza. Lényegét tekintve ugyanott lennél.
2012. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, elvállalnám.


A magasabb fizetést több módon is kihasználhatjátok:

- takarítónő

- albérlet közelebb a céghez

- bébiszitter, hogy hazavigye a gyerekeket

2012. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is belevágnék.

Lehet 1-2 évig nem lesz olyan jó, de ha jóval többet fogsz keresni, akkor meg nagyon jó lesz, lehet lesz lehetőségetek költözni.

Mi Pest mellett lakunk, én is 2 órát utazok oda ugyanennyit vissza, mondjuk nem mindennap, de a férjem is utazik 2-3 órát mindennap.

Amúgy bölcsik ovik 6-ig nyitva vannak, apa simán odaér értük.

Én nem hinném, hogy a gyerekek ezt megsínylik, csak a velük töltött idő mindig legyen tartalmas.


Szerintem Pesten és környékén nagyon sokan járnak abban a cipőben, hogy reggel mindenki indul 6-kor és este 6-7 óra mire haza érnek, ennyi erővel az ország negyedének lelki sérültnek kellene lennie, mert a gyerekek nem töltenek elég idő a szüleikkel. Sajnos nagyon anyagias világban élünk és véleményem szerint egy gyerek felneveléséhez nem elég pusztán a szeretet.


Azért a férjed véleményét kérd ki mindenképp, ne legyen az hogy ő nem szól bele, később meg a szemedre veti. Jól rágjatok át minden lehetőséget!


Sok sikert!

2012. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!