Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nekem furcsa ez a gondolk...

Csak nekem furcsa ez a gondolkodás?

Figyelt kérdés

Asszisztensi pozícióban dolgozom egy cégnél, a szektorban nincs korábbi munkatapasztalatom, előtte teljesen más területen dolgoztam.

A szakmai munkatársak természetesen többet keresnek nálam. Az átlagfizetéshez képest jól keresek, cégen belül "rosszul".

Egy kollégával beszélgettem (munkámból adódóan én látom a bérpapírokat, a többiek meg sejtik, hogy nekem alacsonyabb a fizetésem náluk) és kérdezte, hogy nem zavar-e, hogy kevesebbet keresek, mint ők.


Itt őszintén meglepődtem, mert jelenleg nincs oka a munkáltatónak, hogy többet fizessen nekem. A munkaerőpiaci értékemnek megfelelően vagyok fizetve. Könnyebben pótolható vagyok, mint egy szakmai munkatárs. DE van előrelépési lehetőség, jelenleg is a cég fizeti a továbbképzésemet.

Kevésbé célzott végzettségem van egyelőre, tehát jelenleg nem is lennék alkalmas szakmai pozícióra - a képzés után viszont nagyon valószínű, hogy áthelyeznek és ott lehetőségem lesz feljebb lépni minden szempontból.


A kérdés maga meglepett, hiszen így is jó fizetést kapok és minden lehetőség nyitva áll előttem, hogy a szakmai munkatársakhoz hasonló végzettséget, majd néhány éves gyakorlatot szerezzek és feljebb kerüljek.


A főnököm a tíz-hússzorosát keresi az én fizetésemnek, de látom is, hogy milyen áron. Hatalmas felelősség, rengeteg stressz. Vele nem cserélnék ilyen áron.


Nekem furcsa csak, hogy ennyire nem realistán gondolkoznak az emberek, illetve csak saját szemszögből nézik a dolgokat?


2013. nov. 15. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez a kérdés a kollégád részéről nekem is fura, sőt irreális. Nincs az a cég a világon, ahol az asszisztens ugyan annyit keres, mint a szakképzett munkaerő, nem is értem miért kérdezte ezt. Lehet szivatni akart vagy "beszólni", esetleg ennyire hülye....
2013. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

"Nekem furcsa csak, hogy ennyire nem realistán gondolkoznak az emberek, illetve csak saját szemszögből nézik a dolgokat?"


Nem, ez így van mindenhol. Egy cégnél, ahol a kezdőfizu 550e nettó, nemrég sztrájkolni akartak a dolgozók béremelésért. Ahol én dolgozom, 300e nettó alatt alig keres vki (fölötte bőven), szinte mindenki sír a pénz miatt...

2013. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Főnök küldte hogy kikémlelje
2013. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 - informatika vagy pénzügy? :)
2013. nov. 15. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
az durva #2-es én 85nettót keresek , sokan vannak még így a cégnél és nem tescó árufeltöltői melóról van szó, és itt elvárják hogy túlórázz ha sok a meló ki sem fizetik illetve azt is elvárják h jó képet vágj mindehhez mikor szombaton be kell menni dolgozni...
2013. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az irigység kérdését azért nem értem, mert megfelelő kitartással és munkával nekem is elérhető. Hülyeségnek tartom, hogy összehasonlítgassam a fizetésem egy olyanéval, aki speciálisabb végzettségű és évek óta szakmán belül dolgozik. Számomra egyértelmű, hogy értékesebb a tudása az enyémnél, ezért is fizetnek neki többet.

Ha ugyenezt leteszem az asztalra, majd nekem is annyit fognak fizetni.

2013. nov. 15. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik se. Közlekedés és média.
2013. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#2 az komoly kettes melyik cég az ahol 500e nettó a kezdő de most komolyan?Az is közlekedés?Vagy mivel foglalkozik a cég?
2013. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Hungarocontroll, légiforgalmat irányítja.
2013. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nálatok is elég egyszer figyelmetlennek lenni és máris párszázan halottak.
2013. nov. 16. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!